درمان هموروئید با روشهای خانگیدرمان همورویید, درمان هموروئید چیست

برای بواسیر چه چیزی خوب است

 

روش های درمان هموروئید

هموروئید، رگهای متورم در مقعد و رکتوم تحتانی شماست، مشابه رگهای واریسی. هموروئید می تواند در داخل رکتوم (هموروئید داخلی) یا زیر پوست اطراف مقعد (هموروئید خارجی) ایجاد شود.

به یاد داشته باشید، برای کمک به درمان و پیشگیری از هموروئید، خوردن فیبر کافی (25 گرم در روز برای زنان، 38 گرم در روز برای مردان) و نوشیدن حداقل هشت لیوان آب در روز مهم است. این تغییرات در رژیم غذایی باعث دفع مدفوع آسانتر شده و از تکرار مشکل جلوگیری می کند.

 

هموروئید می تواند یک وضعیت بسیار ناخوشایند و گاهی دردناک باشد. خوشبختانه روش های زیادی برای درمان هموروئید در خانه وجود دارد. اما قبل از اینکه درمان های خانگی را امتحان کنید ، تشخیص درست بسیار حیاتی است. مهم است که برای خونریزی به پزشک خود مراجعه کنید ، به خصوص اگر قبلاً هموروئید نداشته اید.

 

در اینجا چندین روش درمان خانگی هموروئید وجود دارد. 

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

درمان هموروئید

 

فندق افسونگر برای درمان هموروئید

فندق افسونگر به کاهش درد، خارش و خونریزی مشهور است تا زمانی که هموروئید از بین برود. پشتیبانی علمی زیادی برای استفاده از آن وجود ندارد اما حاوی تانن و روغنهایی است که ممکن است به کاهش التهاب و خونریزی کمک کند. طرفداران می گویند این ماده پوست را به عنوان یک ضد التهاب طبیعی سفت می کند.

استفاده مستقیم روی هموروئید اشکالی ندارد.

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

چه بخوریم تا بواسیر از بین برود

 

• اسفرزه برای درمان هموروئید

اسفرزه مکملی است که به افزایش فیبر دریافتی شما کمک می کند و مدفوع را نرمتر می کند تا دفع آن راحت تر شود. مراقب باشید خیلی سریع فیبر را زیاد نکنید ، زیرا ممکن است باعث ایجاد گاز یا گرفتگی معده شود.

از این روش برای نرم شدن مدفوع و منظم تر شدن حرکات روده استفاده کنید. این امر در سطح محلی بر هموروئید تأثیر نخواهد گذاشت ، اما روده های شما را تنظیم می کند. در صورت استفاده از این مکمل حتماً آب کافی بنوشید.

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

درمان خانگی همورویید

 

 آلوئه ورا برای درمان خانگی هموروئید

خواص ضد التهابی آلوئه ورا ممکن است به تسکین التهاب هموروئید کمک کند. اگرچه تحقیقاتی برای استفاده از آن برای هموروئید به طور خاص در دسترس نیست ، اما فواید آن برای سایر بیماری های التهابی پوست نیز وجود دارد. اگر آلوئه خالص باشد (و نه در کرم حاوی مواد دیگر) ، امتحان آن بی خطر است.

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

راههای درمان هموروئید

 

 نمک اپسوم و گلیسیرین برای درمان هموروئید

این درمان خانگی کمتر شناخته شده می تواند به هموروئید دردناک کمک کند. از این مواد ساده برای ساختن ترکیبی استفاده کنید که مستقیماً روی ناحیه ملتهب قرار دهید:

2 قاشق غذاخوری نمک اپسوم را با 2 قاشق غذاخوری گلیسیرین مخلوط کنید .

این مخلوط را روی یک گاز قرار دهید و آن را روی محل درد قرار دهید. این پانسمان را به مدت 15 تا 20 دقیقه در منطقه بگذارید.

هر چهار تا شش ساعت تکرار کنید تا درد تسکین یابد.

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

خوراکی درمان هموروئید

 

• آب تربچه برای برای درمان هموروئید

چند تربچه را رنده کرده و آنها را فشار دهید تا مقداری آب تربچه تازه تهیه شود. از آنجایی که طعم آن مطبوع نیست ، می توانید با فنجان شروع کنید و به تدریج در مدت یک ماه آن را به نصف فنجان برسانید. سعی کنید دو بار در روز آب تربچه بنوشید.

 

آب تربچه یک درمان طبیعی عالی برای هموروئید است. با این کار می توانید بدن خود را سم زدایی کنید و از این طریق ناراحتی دردناک هموروئید کاهش می یابد. هضم را بهبود می بخشد و یبوست را که یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد بواسیر است برطرف می کند.

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

راههای خانگی درمان بواسیر 

 

• استفاده از چای کیسه ای برای درمان هموروئید

هموروئیدهای خارجی را می توان با استفاده از یک چای کیسه ای گرم و مرطوب تسکین داد. اسید تاننیک موجود در چای به کاهش تورم، کاهش درد و ایجاد لخته شدن خون برای جلوگیری از خونریزی کمک می کند. 

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

درمان هموروئید

 

• استفاده از آب گرم برای درمان هموروئید

آب گرم جریان خون را افزایش می دهد تا به باز شدن رگهای متورم کمک کند. برای بهره مندی از مزایای آن ، وان یا یک تشت را با چهار یا پنج اینچ آب پر کنید و در آب بنشینید تا ناحیه آسیب دیده در آب قرار بگیرید. حل کردن تعداد انگشت شماری از نمکهای اپسوم در آب ، به انقباض بیشتر هموروئید کمک می کند.

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

تسکین هموروئید

 

• استفاده از یخ برای درمان هموروئید

رگ های خونی با هموروئید متورم می شوند ، اما سردی می تواند آنها را کوچک کند و باعث تسکین اساسی شود. کیسه ای را پر از یخ کنید ، پارچه ای نازک به دور آن بپیچید و برای رفع هموروئید حدود 20 دقیقه روی آن بنشینید. این کار را در صورت لزوم تکرار کنید ، اما حداقل ده دقیقه بین هر برنامه صبر کنید. 

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

راههای درمان بواسیر

 

• برای درمان هموروئید سیب زمینی را امتحان کنید

به نظر عجیب می رسد ، اما کمپرس تهیه شده از سیب زمینی به طور شگفت آوری یک درمان خانگی موثر برای هموروئید است. سیب زمینی رنده شده ، به عنوان یک تسکین دهنده عمل می کند. 

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

غذاهایی برای رفع بواسیر

 

• درمان هموروئید با لیمو تازه

نصف یک لیمو را داخل یک لیوان شیر گرم بچکانید و اگر طعم آن اذیتتان می کند کمی عسل هم بریزید. روزی سه تا چهار بار این ترکیب را بخورید. لیمو دیواره رگ‌های خونی را تقویت می کند. اگر شیر نمی‌توانید بخورید نصف لیمو ترش را با دمنوش زنجبیل و نعنا و عسل ترکیب کنید و روزی یک بار آن را بنوشید.

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

ورزش و درمان هموروئید

 

 فعالیت بدنی

بواسیر رگهای متورم در پایین رکتوم یا ناحیه مقعد شما است. ایستادن یا نشستن به مدت طولانی می تواند منجر به یبوست شود ، که این رگها را تحت فشار قرار می دهد. تحرک و ورزش منظم می تواند از یبوست جلوگیری کرده و از فشار اضافی جلوگیری کند. وزن اضافی همچنین می تواند از عوامل ایجاد کننده بواسیر باشد ، بنابراین ورزش و کاهش مقداری وزش می تواند به کاهش علائم شما کمک کند و بسیاری از مزایای دیگر سلامتی را نیز فراهم می کند.

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

درمان خانگی هموروئید

 

  درمان هموروئید با روغن نارگیل  

با استفاده از انگشتان تمیز ، روغن نارگیل را به ناحیه آسیب دیده بمالید. می توانید آن را دو بار یا سه بار در روز استفاده کنید تا درد و توده از بین برود.

مالیدن روغن نارگیل باعث تسکین سوزش و خارش ناشی از هموروئید می شود. این باعث کاهش التهاب و درد می شود ، همچنین یک ماده ضد میکروبی با دامنه وسیع است.

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

درمان هموروئید

 

 سیر برای درمان هموروئید

برای بواسیر خارجی ، سه تا چهار حبه سیر را پوست بگیرید و به مدت 10 دقیقه در آب بجوشانید. این آب را صاف کرده و خنک کنید. پد پنبه ای را در این آب خیس کنید و به مدت 10 تا 15 دقیقه آن را روی مقعد قرار دهید.

 

برای بواسیر داخلی ، یک حبه سیر را پوست بگیرید و کمی فشار دهید تا آب کمی از آن خارج شود. این را داخل رکتوم قرار داده و بگذارید یک شب بماند.

خواص ضد التهابی و آنتی بیوتیکی سیر به راحتی درد و تورم را تسکین می دهد.

 

درمان همورویید, درمان هموروئید چیست

خوراکیهای مفید برای درمان هموروئید

 

 انجیر خشک برای درمان بواسیر

3-4 عدد انجیر را بشویید و یک شب در آب خیس کنید. دو عدد از اینها را صبح زود و با شکم خالی و دو تای دیگر را شب بخورید. می توانید آبی که انجیرها در آن خیسانده اند را نیز بنوشید. این کار را به صورت روزانه انجام دهید تا توده ها از بین بروند.

این درمان قطعاً درد و تورم بواسیر ملتهب را تسکین می دهد. انجیرها بر روی دستگاه گوارش اثر ملین دارند و یبوست را تسکین می دهند.

 

چه موقع به پزشک مراجعه کنید

درمان های خانگی بواسیر باید در طی یک هفته تسکین یابد. در غیر این صورت ، وقت آن است که با دکتر خود قرار ملاقات بگذارید. برای مدیریت بواسیرهای بزرگی که از مقعد بیرون زده اند یا خونریزی دارند، مراقبت های پزشکی لازم است. همچنین اگر داروهای خانگی که استفاده می کنید عوارض جانبی ناخوشایندی مانند خشکی پوست یا بثورات پوستی ایجاد می کند به پزشک خود مراجعه کنید.

 

گردآوری: بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024