9 چیزهایی که زبان شما درباره سلامتیتان می گوید! 

بدن ما سیگنال هایی را در مورد مشکلات و بیماری هایی که ما اغلب حتی در مورد آن نمی دانیم، ارسال می کند. با بررسی زبان خود می توانید بسیاری از مشکلات را در مورد سلامت خود مطلع شوید. 

 

 

رنگ قرمز زبان :

این ممکن است نشانگر این باشد که شما ویتامین های کافی ندارید. اگر زبان براق یا قرمز مانند توت فرنگی باشد، به این معنی است که شما به اندازه کافی آهن یا ویتامین B12 ندارید. بعدها، زبان می تواند صاف تر شود زیرا بیشتر جوانه های طعم دهنده از بین می روند. در موارد شدید، هنگام نوشیدن، نوشیدنی های گرم و خوردن غذاهای تند، ممکن است درد شدید داشته باشید. شما باید دکتر را ملاقات کنید و در رژیم غذایی خود را تجدید نظر کنید.

 

 

پلاک سیاه یا قهوه ای زبان :

پلاک سیاه و یا قهوه ای در زبان می تواند کاملا ترسناک باشد، اما اغلب اوقات این فقط نشانه ای از بهداشت بد، سیگار کشیدن یا نوشیدن قهوه یا چای سیاه است. در نتیجه، بوی ناخوشایند از دهان و ناهنجاری های طعم دهنده وجود دارد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که عادت های بد را که باعث می شود پلاک دندان ها نه تنها دندان بلکه در زبان ایجاد میشود را نادیده بگیرید.

 

 

پلاک سفید روی زبان : 

 گاهی زبان سفید می شود، پلاک سفید که مانند پنیر روی زبان است نشانه ای از عفونت مخمر یا کاندیدیازیس است. این پلاک زمانی ظاهر می شود که Candida albicans بیش از حد رشد می کند، که شامل مخمر است که در دهان فرد سالم وجود دارد. دلایل این امر می تواند متفاوت باشد: مصرف آنتی بیوتیک ها، دیابت، سیستم ایمنی ضعیف یا فشار خون بالا. توصیه می شود با پزشک خود ملاقات کنید.

 

 

زبان شیاری زبان :

زبان شیاری می تواند به سادگی نشانه ای از پیری باشد (بله، زبان نیز می تواند پیر شود). معمولا، ترک ها ایمن هستند، اما اگر دندان هایتان به اندازه کافی برسید، عفونت می تواند رشد کند. عفونت قارچی می تواند به درستی در شکاف ایجاد شود و باعث درد شدید و سوزش شود. مشکل با داروهای خاص حل می شود. همچنین، اگر شما دارای ایمپلنت دندان هستید که اشتباهی نصب شده است، می توانید یک زبان شیاری را ایجاد کند.

 

 

نقاط سفید روی زبان :

چنین نقاطی می تواند نشانه ای باشد که چیزی است که پوست را تحریک می کند. به عنوان مثال، یک دندان که به طور مداوم بر زبان می چسبد، می تواند این را ایجاد کند. اما اغلب اوقات این نقاط ناشی از افزایش تولید سلول در افرادی است که سیگار می کشند. 5 تا 17 درصد از این سلول ها می توانند سلول های پیش سرطانی باشند. اگر لکه ها ظرف چند هفته ناپدید شوند، مهم است که یک دکتر را ببینید و تمام آزمایش های لازم انجام شده است.

 

 

لکه های قرمز و تاول زبان  :

لکه های قرمز و تاول که برای مدت زمان طولانی آشکار می شوند، می توانند نشانه بیماری بسیار جدی باشند. آنها اغلب با سرطان زبان ارتباط دارند. شما باید بلافاصله یک دکتر را ملاقات کنید.

 

 

احساس سوزش زبان :

در زنان مبتلا به یائسگی شایع تر است و به علت تغییرات اساسی هورمونی، به ویژه پس از شروع یائسگی ایجاد می شود. اگر این مشکل را دارید، باید پزشک خود را ببینید. دلیل دیگری برای استفاده از خمیر دندان اشتباه است: برخی از افراد به برخی مواد حساس هستند.

 

 

تپه ها و گودی ها زبان :

این کاملا یک ویژگی نادر است که در همه خطرناک نیست. اگر درد نداشته باشید نگران نباشید، اما اگر درد دارد همه چیز متفاوت است .

 

 

زخم های دردناك زبان :

اگر زخم های دردناک دارید، این نشانه ای از ریزش مویی دهان است ، که بیماری رایج در کودکان است، اما 20٪ بزرگسالان نیز آن را دارند. زخمها نشانه ای از استرس و سیستم ایمنی ضعیف هستند. آنها معمولا ظرف 2 هفته ناپدید می شوند. در صورت عدم انجام این کار، توصیه می کنیم یک دکتر را ملاقات کنید. همچنین باید استراحت خوبی داشته باشید و از سلامت خود مراقبت بیشتری داشته باشید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------