درمان میخچه پا، بدون درد وخونریزیدرمان میخچه پا,درمان میخچه,میخچه پا

درمان میخچه پا

 

آشنایی با میخچه و راه های درمان میخچه

میخچه پا یا میخک پا را می توان با خیال راحت درمان کرد و حتی می توانید از بروز آن در آینده جلوگیری کنید. به خواندن ادامه دهید تا نکاتی را در مورد نحوه مدیریت میخچه های موجود و به حداقل رساندن شانس خود برای ایجاد میخچه های جدید بیاموزید.

میخچه چیست؟

میخچه نوعی پینه است که از پوست مرده ساخته شده است. میخچه روی انگشتان پا بسیار است زیرا این سطوح پوستی صاف و بدون مو هستند. میخچه ها معمولا کوچک و دایره ای هستند، با یک مرکز کاملا مشخص که می تواند سخت یا نرم باشد.

 

میخچه های سخت معمولا کوچک هستند. آنها در نواحی پوست سفت و سخت، جایی که پوست ضخیم شده است یا پینه وجود دارد و در نواحی استخوانی پا رخ می دهد.

 

میخچه های نرم به رنگ سفید، با بافت لاستیکی هستند و ممکن است شبیه زخم باز به نظر برسند و باعث درد در فرد شوند. آنها معمولا بین انگشتان پا، در نواحی از پوست مرطوب و عرق  رخ می دهد.

 

درمان و پیشگیری از میخچه پا

میخچه های پا لایه های سفت شده پوست هستند که از پاسخ پوست شما به اصطکاک و فشار ایجاد می شوند. اگر علائم زیر را در نوک و کناره های انگشتان پا مشاهده کنید، ممکن است دچار میخچه پا شوید :

 

– لکه های زبر، سخت، زردی از پوست برآمده یا ناهموار

– پوست حساس به لمس

– درد هنگام پوشیدن کفش

 

میخچه پا را می توان با خیال راحت درمان کرد و حتی می توانید از بروز آن در آینده جلوگیری کنید. به خواندن ادامه دهید تا نکاتی را در مورد نحوه مدیریت میخچه های موجود و به حداقل رساندن شانس خود برای ایجاد میخچه های جدید بیاموزید.

 

میخچه پا کجا رشد می کند؟

میخچه پا می تواند در مکان های مختلفی روی پای شما ایجاد شود، مانند:

 

– زیر بستر ناخن پای شما

– بین انگشتان پا

– در طرفین پاهای شما

– در کف پاهای شما

 

درمان میخچه,میخچه پا,درمان میخک پا

درمان میخک پا

 

علت ایجاد میخچه پا چیست؟

شما می توانید با پوشیدن کفش هایی که روی پاهای شما خیلی چسبیده اند و تنگ هستند، میخچه پا ایجاد کنید. اگر برای مدت طولانی بایستید یا راه بروید، وزن بدن و اصطکاک مداوم نیز می تواند باعث ایجاد میخچه های دردناک در کف پا شود.

 

چگونه می توان میخچه پا را درمان کرد؟ و آشنایی با انواع راه درمان میخچه پا

اگر مطمئن هستید که میخچه دارید، می توانید یکی از این روش ها را برای مدیریت آن در خانه امتحان کنید. همچنین باید از شر هر گونه کفشی که برای پاهای شما خیلی کوچک است و سایر کفش های نامناسب خلاص شوید.

 

• میخچه ها را با سوهان جدا کنید

ممکن است بتوان میخچه را جدا کرد. برای این کار از این مراحل استفاده کنید :

 

– پاهای خود را در حمام گرم با نمک اپسوم خیس کنید.

– پس از خیساندن، پاهای خود را با یک حوله تمیز خشک کنید و با یک لوسیون آبرسان یا کره کاکائو مرطوب کنید.

– این روند را هر روز ادامه دهید تا میخچه شما نرم شود.

– بعد از اینکه نرم شد و دردناک نشد، سعی کنید میخچه را به آرامی با یک سنگ پا مالش دهید.

– اگر میخچه بین انگشتان پا است، از یک تخته سنباده که به عنوان سوهان ناخن نیز شناخته می شود، برای مالیدن آنها استفاده کنید.

– این مراحل را تکرار کنید تا میخچه شما ناپدید شود که ممکن است چند هفته طول بکشد.

 

• می توانید از روغن کرچک و پد میخچه برای رفع میخچه پا استفاده کنید.

اگر ترجیح می دهید میخچه خود را سوهان نزنید، روش های دیگری نیز وجود دارد. می توانید هر روز پاهای خود را همانطور که در بالا توضیح داده شد خیس کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

 

– پاهای خود را خشک کنید و روغن کرچک بمالید. این یک روغن گیاهی است که می توانید آن را در داروخانه محلی خود خریداری کنید.

 

– بعد از اینکه میخچه خود را با روغن کرچک مرطوب کردید، آن را با یک پد مخصوص میخچه که می توانید در داروخانه خود پیدا کنید محافظت کنید. پدهای میخچه به کاهش فشار از ناحیه کمک می کند تا میخچه بتواند التیام یابد.

 

– پس از استفاده، مطمئن شوید که جوراب هایی می پوشید که خیلی تنگ نیستند و آن ها برای شما اهمیت ندارند زیرا روغن کرچک می تواند آن ها را لکه دار کند. ممکن است چندین هفته طول بکشد تا میخچه بهبود یابد.

 

راه درمان میخچه پا,میخچه پا درمان,داروی میخچه پا

میخچه پا درمان با پد یا چسب میخچه

 

گزینه های بدون نسخه

اگر روش سریعتری را برای خلاص شدن از شر میخچه ترجیح می دهید، گزینه های بدون نسخه در دسترس هستند و بی خطر و مؤثر نیز در نظر گرفته می شوند. می توانید برای داروی میخچه پا، از پدهای میخچه حاوی اسید سالیسیلیک را در راهروی مراقبت از پای داروخانه خود خریداری کرده و روی میخچه های خود بمالید. با پیروی از دستورالعمل های ارائه شده، می توانید در عرض دو هفته شاهد ناپدید شدن میخچه های خود باشید.

 

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

اگر درمان های خانگی موثر نبود به پزشک مراجعه کنید. ممکن است پزشک شما را به یک متخصص پا ارجاع دهد. متخصص پا پزشکی است که در بیماری های پا تخصص دارد. برای درمان میخچه، ممکن است لایه های پوست سفت شده را بتراشند یا برش دهند. این به حذف میخچه شما کمک می کند. بسته به اندازه میخچه شما ممکن است چند قرار ملاقات طول بکشد.

 

چگونه می توانید از میخچه پا جلوگیری کنید؟

بهترین راه برای جلوگیری از تشکیل یا بازگشت میخچه این است که مطمئن شوید کفش های راحت و مناسبی به پا می کنید. انگشتان پا باید بتوانند به راحتی در آنها حرکت کنند. اگر در حال شکستن کفش هستید، جوراب هایی بپوشید که روی انگشتان پایتان ضخیم باشد. همچنین می توانید نوک انگشتان و کناره های پا را با بانداژهای تنفسی در جایی که مستعد میخچه هستند بپوشانید. در نهایت، ناخن های پای خود را کوتاه نگه دارید، زیرا ناخن های بلند پا باعث می شود انگشتان پا در وضعیت غیر طبیعی قرار گیرند.

 

در دراز مدت چه انتظاری می توان داشت؟

میخچه ها یک شبه ناپدید نمی شوند، اما می توانید با درمان ظرف دو هفته از نظر ظاهری کاهش پیدا کنند. ممکن است یک ماه یا بیشتر طول بکشد تا کاملاً ناپدید شوند. اگر مرتباً دچار میخچه می شوید، به دنبال کفش های طبی و راحت تر باشید. اندازه پاها می تواند در طول زمان تغییر کند و اندازه کفش ها می تواند بین تولید کنندگان مختلف متفاوت باشد. ممکن است لازم باشد سایز بزرگتر انتخاب کنید یا کفش هایی بخرید که برای پاهای پهن تر ساخته شده اند. یکی از همکاران فروشگاه کفش باید بتواند پاهای شما را اندازه بگیرد و به شما کمک کند کفش مناسب پیدا کنید.

 

گردآوری: بخش سلامت بیتوته

 

تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------