این آزمایش ساده انگشت می تواند به شما در مورد سرطان ریه هشدار دهدنشانه های سرطان ریه, تشخیص سرطان ریه

روش های تشخیصی سرطان ریه

ناخن های شما می توانند در مورد سلامتی شما چیزهای زیادی بگویند. به اصطلاح ناخن های چماقی می تواند نشانه ای از سرطان ریه باشد.

 

ناخن چماقی چیست؟

این شرایطی است که باعث تورم نوک انگشتان شما می شود. این یک روند کند است و یک شبه اتفاق نمی افتد. در مرحله اول ناخن نرم تر می شود و کوتیکول ناخن شما براق می شود. ناخن بیشتر از حد معمول برآمده می شود. در مرحله آخر ، انتهای انگشتان متورم می شوند و باعث بزرگتر شدن آنها می شوند. اینجاست که همانطور که از نام آن پیداست انگشتان دست شما مانند چماق می شود.

 

در ادامه ببنید که چگونه می توانید به راحتی انگشتان خود برای تشخیص انگشت چماقی تست کنید:

 

انگشت چماقی و سرطان ریه :

نوک انگشتان به دلیل کمبود اکسیژن احتمالاً ورم می کند. انگشتان چماقی اغلب نشانه مشکلات ریه‌ها ، قلب ، کبد یا رگ های خونی بزرگ هستند. به همین دلیل است که وقتی فکر می کنید این بیماری را دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. همیشه لازم نیست این نشانه باشد که شما مبتلا به سرطان ریه یا شکل دیگری از سرطان هستید.

 

تست را انجام دهید:

این تست را آزمایش شامروت نیز می نامند. این یک آزمایش ساده است که به راحتی می توانید خودتان را انجام دهید. به این ترتیب می توانید در مراحل اولیه ناخن چماقی را تشخیص دهید. با قرار دادن انگشتان شست کنار هم و ناخن های انگشتان اشاره کنار یکدیگر ، دستان خود را به قلب تبدیل کنید. اکنون ببینید که انگشتان اشاره شما در کجا به یکدیگر می رسند. در اینجا باید یک حفره کوچک را ببینید ، اغلب به شکل یک لوزی. اگر این را ببینید ، انگشتان شما نرمال است اما اگر ناخن های شما به یکدیگر نمی رسند شما احتمالا ناخن های چماقی دارید.

 

نشانه های سرطان ریه, تشخیص سرطان ریه

تست تشخیص ناخن چماقی

 

همه افراد البته متفاوت متولد شده اند. بعضی از افراد به طور طبیعی ناخن های بزرگتری نسبت به سایرین دارند. به همین دلیل شناختن شکل طبیعی ناخن های شما بسیار مهم است. اگر این شکل ها تغییر کنند ، می توانید به موقع اقدام کنید. باز هم ، ناخن چماقی می توانند نشانه بسیاری از شرایط مختلف باشند. ناخن چماقی لزوماً به معنای ابتلا به سرطان ریه یا شکل دیگری از سرطان نیست.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023