طالع‌بيني طبي چيست؟ 

 

طالع‌بيني طبي چيست؟

 

 

موهاي شما چه رنگي است: مشکي؟ بلوند؟ قهوه‌اي؟ عسلي؟ قرمز؟ يا بلوطي؟ بعضي‌ها با يک نگاه به رنگ موهاي شما مي‌توانند حدس بزنند که شما در آينده به چه بيماري‌هايي دچار خواهيد شد...

باورتان مي‌شود؟! اين، حرف‌ فالگيرها و کف‌بين‌ها نيست؛ حرف گروهي از محققان است که مطالعات درازمدتشان را پشتوانه ادعايشان مي‌دانند.

 

اگر بلوند هستيد...
اگر موهايتان بلوند و روشن است، خواندن اين پاراگراف به شما پيشنهاد مي‌شود. زنان با موي روشن در معرض خطر يک اختلال بينايي قرار دارند که در آن، ماکولاي چشم (قسمتي از شبكيه چشم) در اثر بالا رفتن سن به تدريج تخريب مي‌شود و از بين مي‌رود: دژنراسيون ماکولا.
خانم‌هايي که موهاي بور دارند، بايد بيشتر مراقب خودشان باشند. پزشکان مصرف موادغذايي غني از لوتئين (مثل کلم‌پيچ، اسفناج و نخودفرنگي) را براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري موثر مي‌دانند. مي‌توانيد يک فنجان از اين سبزيجات را هر روز ميل کنيد و با رساندن ترکيب‌هاي شيميايي درون اين مواد طبيعي، بدنتان را در برابر استعداد ژنتيکي که براي ابتلا به اين بيماري داريد، مصون نگه داريد.

اگر شما بلوند هستيد و پوست و موي روشني داريد، يعني ملانين کمتري در پوست شما وجود دارد. ملانين، پوست را در برابر اشعه‌هاي خطرناک نورآفتاب محافظت مي‌کند. وقتي شما اين چتر طبيعي را به صورت ضعيف‌تري روي پوست و مويتان داريد، ممکن است آسان‌تر از ديگران دچار ملانوما شويد. ملانوما يک سرطان پوستي به شمار مي‌‌آيد. توصيه مي‌شود يک ضدآفتاب با SPF حداقل 30 خريداري کنيد که پوست شما را در برابر اشعه‌هاي نوع A و B و ماوراي بنفش خورشيدمحافظت کند. وقتي در برابر نورخورشيد قرار مي‌گيريد حتما از کلاه و پوشش مناسب استفاده کنيد.

 

اگر سبزه هستيد...
بيش از نيمي از 30 ميليون زن آمريکايي که ريزش موي قابل مشاهده در سرشان را تجربه کرده‌اند، سبزه هستند. اين نشان مي‌دهد که بايد ارتباطي بين رنگ پوست و ريزش موي بانوان وجود داشته باشد. محققان مي‌گويند فوليکول‌هاي مو در بانوان سبزه، ضخيم‌تر از فوليکول‌هاي مو در زناني با موهاي بلوند يا قرمز است.
پس وقتي فوليکول مو در اين افراد مي‌ميرد، اين افراد احساس مي‌کنند سرشان خالي‌تر از افراد ديگر شده است که به همان ميزان موهايشان را از دست داده‌اند. بد نيست بدانيد کمبود آهن باعث مي‌شود شما ريزش مو را شديدتر تجربه کنيد. توصيه مي‌شود آهن لازم را به بدنتان برسانيد. 18 ميلي‌گرم آهن براي شما عالي است.

اين ميزان آهن را مي‌توانيد با ميل‌کردن روزانه يک فنجان بلغور دوسر به بدنتان برسانيد. اگر شما پوست سبزه‌اي داريد بايد بيش از ديگران مراقب سلامت کبدتان باشيد. مصرف ويتامين C مي‌تواند کبد شما را در برابر آسيب محافظت کند. 75 ميلي‌گرم ويتامين C براي شما کافي است. مي‌توانيد اين ميزان ويتامين C را با مصرف نصف فنجان فلفل قرمز يا يک پرتقال متوسط به دست بياوريد. مصرف اين موادغذايي طبيعي کبد شما را در برابر استعداد ژنتيکي که براي ابتلا به سرطان کبد داريد، محافظت مي‌کند.


اگر موي شما قرمز است...
محققان مي‌گويند اگر شما موهاي سرخ و حنايي داريد، بايد بيش از ديگران مراقب سلامت دهانتان باشيد چون ممکن است به داروي بي‌حسي دندان‌پزشکي مقاوم باشيد.
درصد قابل توجهي از افرادي که موي سرخ دارند، دچار نوعي جهش در DNA سلول‌هاي بدنشان مي‌شوند که آنها را در برابر داروهاي بي‌حسي موضعي و بي‌هوشي عمومي مقاوم مي‌کند.
اين افراد وقتي به دندان‌پزشکي مي‌روند ممکن است با يک تزريق معمولي داروي بي‌حسي، بي‌حس نشوند و درمان‌هاي دندان‌پزشکي دردناکي را تجربه کنند.

اين افراد حتي در عمل‌هاي جراحي که بي‌هوشي عمومي لازم است بايد داروهاي بي‌هوشي بيشتري را دريافت کنند. اگر احساس مي‌کنيد که اين مشکل را داريد حتما دندان‌پزشک خود را در جريان قرار دهيد تا داروي بي‌حسي بيشتري برايتان تزريق کند يا يک ساعت قبل از رفتن به مطب دندان‌پزشکي حتما يک قرص ايبوپروفن ميل کنيد تا آثار درد را در شما تخفيف دهد.
دومين مشکلي که شما بايد نگران آن باشيد پارکينسون است. مطالعه‌ها نشان داده است بسياري از افرادي که پارکينسون دارند، موهايشان قرمز بوده است. البته اين يک نتيجه آماري است و شما شايد اين واقعيت را در جامعه به صورت ملموس احساس نکنيد. دليل اين پديده، جهش ژني خاصي است که فرد را مستعد ابتلا به اين بيماري مي‌کند. اسيدفوليک ممکن است پيشرفت اين بيماري را به تاخير بيندازد. شما مي‌توانيد براي کاهش اثر اين استعداد ژنتيکي از قرص‌هاي مولتي‌ويتامين استفاده کنيد.

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------