زمان مناسب برای عوض کردن مسواکمسواک,بهترين نوع مسواك,زمان مناسب برای عوض کردن مسواک

زمان مناسب برای عوض کردن مسواک
يک مسواک معمولی می تواند بیش از ده میلیون جرم و باکتری را درون خود جای دهد.
مسواك وسيله ساده و در عين حال مفيدي براي تميز و سالم نگه‌داشتن دندان‌ها محسوب مي‌شود كه در صورت بي‌توجهي به نكات لازم در حين خريد مسواك و نيز درست استفاده‌نكردن از آن سلامت دندان‌هاي شما را به خطر مي‌اندازد.
مسواک محیطی بسیار مستعد برای پرورش میکروارگانیسم ها یا موجودات ریز میکروسکوپی است. این باکتری ها تهدید خیلی بزرگی برای این مرواریدهای سفید نخواهند بود.
بهترين نوع مسواك، مسواكي است كه در دهانتان كاملا احساس راحتي كرده و دندان‌هايتان را بخوبي تميز كند. مخروطي يا مستطيلي‌بودن سر مسواك و موج‌دار، صاف يا قوس‌داربودن ريشه‌هاي مسواك كاملا به شما بستگي دارد. هر نوعي را كه انتخاب مي‌كنيد، بايد با آن احساس راحتي كنيد و به آساني به تمام نقاط دهان شما دسترسي داشته باشد.
به گفته متخصصان، تعویض مسواک یا تعویض سر مسواک (در صورتی که از مسواک برقی استفاده می کنید) به طور متوسط هر ۳ ماه یکبار صورت گیرد. البته این مدت زمان بیشتر از اینکه به خود مسواک بستگی داشته باشد به دارنده مسواک مربوط می شود. اگر شما دستان سنگینی داشته باشید برس مسواک ممکن است بسیار سریعتر از این زمان فرسوده شود.
چون مسواك محيط مناسبي براي رشد ميكروب‌ها، باكتري‌ها، ويروس‌ها و قارچ‌ها به شمار مي‌رود، دقت كنيد كه بعد از هر سرماخوردگي، گلودرد و عفونت، افتادن در محيط‌هاي آلوده يا استفاده توسط افراد ديگر، مسواك خود را تعويض كنيد.
نکته: مهم نيست از مسواك دستي و معمولي استفاده مي‌كنيد يا مسواك‌هاي برقي، چيزي كه حائز اهميت است تعويض بموقع آن است. زمان تعويض مسواك تنها موقعي است كه نيازي به تقويم و زمان‌بندي ندارد.

منبع:konjkav.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------