تازه های مهارتهای زندگی

آبیاری اتوماتیک گلدان ها,آبیاری اتوماتیک,آبیاری گلدان

آبیاری اتوماتیک گلدان ها

آبیاری اتوماتیک گلدان ها تعطیلات رسیده و شما عازم سفرهای چند روزه هستید اما نمیدانید با گل و…

زمستانی گرم با بخاری‌های مطمئن 

 

بخاری

 

 

با وزیدن اولین بادهای خنك پاییزی آنهایی كه كمی سرمایی‌تر از دیگران هستند به فكر آوردن بخاری‌های قدیمی از انباری خانه‌ها می‌افتند یا فكر خرید بخاری جدید كه قشنگ‌تر و پرقدرت‌تر از بخاری قدیمی خانه است به سرشان می‌زند. اگر بخاری گازی خانه سالم باشد، بهتر است برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خانواده از همان استفاده كرد اما اگر به هر علتی خرید بخاری جدید برای خانه احساس می‌شود، بهتر است به غیر از توجه به ظاهر زیبای آن به نكات ایمنی و فنی بخاری جدید نیز توجه كنید.

 

برای خرید بخاری گازی حتما مشاهده علامت استاندارد كالا روی آن ضروری است، چون داشتن این علامت تا حدی خیال خریدار را از كیفیت محصول راحت می‌كند. برندهای معروف كه خریداران طی سال‌های متمادی به كیفیت آنها اعتماد كرده‌اند نیز می‌توانند گزینه‌های خوبی برای انتخاب باشند، هرچند برندهای غیرمعروفی كه بتازگی به بازار آمده‌اند، لزوما بی‌كیفیت نیستند.

 

اما صرف نظر از این دو مولفه باید به نكات دیگری نیز توجه كرد. یكی از این نكات رده انرژی بخاری و بازده خالص تولید گرمای آن است. رده انرژی بخاری با یك برچسب روی آن مشخص می‌شود. روی این برچسب رده انرژی را با حروف انگلیسی نشان می‌دهند كه هرچه این رده به ابتدای الفبای انگلیسی نزدیك‌تر باشد، بازده خالص بخاری بیشتر و هرچه به حروف آخر الفبا نزدیك باشد، بازده خالص آن كمتر است. البته رده‌هایA و Bبندرت درمیان محصولات ایرانی یافت می‌شوند برای همین بهتر است بخاری‌هایی با رده انرژی E، D و Cتهیه كنید.

 

نكته مهم دیگر انتخاب بخاری متناسب با متراژ خانه است به طوری كه خرید بخاری‌های بزرگ برای فضاهای كوچك و خرید بخاری‌های كوچك برای فضاهای بزرگ بدترین انتخاب است. در این میان برخی كارشناسان توصیه می‌كنند كه بخاری‌های دیواری دودكش‌دار برای محیط‌های كوچك‌تر از 50 متر، بخاری‌های بدون دودكش برای محیط‌های كوچك‌تر از 50 متر اما نیمه بسته، بخاری‌های 8 تا 12 هزار برای فضاهای بین 50 تا 70 متر و بخاری‌های 12 هزار و بالاتر برای محیط‌های بالاتر از 70 متر مناسب هستند.

 

با دقت در این نكات می‌توان تا حدی از خرید یك بخاری مناسب برای خانه مطمئن بود، چون در هیچ فروشگاهی اجازه امتحان كردن نحوه كار بخاری به مشتریان داده نمی‌شود برای همین بعد از آوردن بخاری به خانه است كه می‌توان از كاركرد آن و این‌كه چه كیفیتی دارد كاملا مطمئن شد.

 

به یاد داشته باشید كه بخاری گازی باید طوری طراحی شده باشد كه شیشه جلوی آن اجازه دیدن شعله آن به‌طور كامل را بدهد و نقش و نگار‌های روی آن یا اندازه‌اش مانع مشاهده شعله نشود. رنگ شعله بخاری بسیار با اهمیت است و یك بخاری خوب و سالم حتما با رنگ آبی می‌سوزد پس اگر رنگ شعله زرد یا قرمز رنگ بود، بدانید كه یك اشكال فنی در میان است و باید دست به كار تعمیر بخاری شد.

 

البته تعمیر بخاری هم مثل هر تعمیر دیگر باید توسط متخصص انجام شود، درست مثل نصب لوله بخاری كه باید با آگاهی و اطلاعات انجام شود، زیرا بسیاری از افراد هر سال به خاطر این بی‌دقتی جانشان را از دست می‌دهند. یادتان باشد دودكش بخاری گازی باید همیشه داغ باشد چون این داغی نشانه سالم كار كردن آن است پس اگر دودكش بخاری شما سرد بود، بدانید گازهای سمی حاصل از سوختن گاز شهری به جای خروج از دودكش، وارد خانه‌تان می‌شود.

منبع:jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------