مناطقی كه تا زنده‌ایم، باید ببینیم! (+عکس) 

كشور مكزیك با در اختیار داشتن سواحل پاك و زیبا، جنگل‌های بارانی بكر و آثار تاریخی متعدد ارزشمند از سه تمدن مایا‌، آزتك و اینكا‌....

 


10 جاذبه گردشگری كه سایت یاهو بر آن تاكید كرده عبارتند از:


1ـ مجسمه مسیح در ریو دو ژانیرو


مجسمه زیبای مسیح در شهر ریو دو ژاینرو در برزیل در نوك یك كوه، ارتفاعی در حدود 40 متر دارد و از كنار آن می‌توان یكی از بهترین مناظر شهری جهان را مشاهده كرد.

 

2 ـ اهرام ثلاثه و مجسمه ابوالهول


اهرام ثلاثه و مجسمه ابوالهول در حومه قاهره در كشور مصر با قدمتی 5000 ساله از شاهكارهای تمدن بشری به شمار رفته و از جاذبه‌های برتر گردشگری جهان محسوب می‌شوند.

 

 

مناطقی كه تا زنده‌ایم، باید ببینیم! (+عکس)

 

 

3ـ آبشار ویكتوریا


در مناطق مرزی دو كشور آفریقایی زیمبابوه و زامبیا، امكان تماشای آبشار ویكتوریا كه 1700 متر عرض دارد، فراهم بوده و همچنین می‌توان از پارك ملی زامبزی به مساحت 56 هزار هكتار كه صدها گونه‌ جانوری و گیاهی را در خود جای داده، دیدن كرد.

 

4ـ كوه‌های راكی در كانادا


كوه‌های پوشیده از برف راكی با جنگل‌های بكر و گونه‌های نادر گیاهی و جانوری و دریاچه‌های زلال در كشور كانادا كه انسان در كنار آنها می‌تواند آرامش واقعی را تجربه كند.

 

5ـ جزیره ساووت در نیوزلند


جزیره ساووت در نزدیكی شهر کریس چرچ كشور زیبای نیوزلند مكانی است كه در سواحل آن می‌توان ده‌ها وال و دلفین را مشاهده كرد.

 

6ـ تالاب آبی در ایسلند


تالاب آبی در ایسلند یكی از معدود مكان‌هایی است كه تا به حال پای انسان‌های زیادی به آن نرسیده و به همین دلیل همچنان زیبا و فریبنده است.

 

7ـ ساحل اسكوبا در استرالیا


ساحل زیبا و هیجان‌انگیز اسكوبا در استرالیا یكی از بهترین مكان‌های دنیا برای گردشگران، به ویژه طبیعت گردان است كه در آن می‌تونند غواصی با كوسه‌ها و عروسهای دریایی را تجربه كنند.

 

 

مناطقی كه تا زنده‌ایم، باید ببینیم! (+عکس)

 

 

 

8ـ طلوع آفتاب در سیجیریا در سریلانكا


در منطقه زیبای طبیعی ـ تاریخی سیجیریا كشور سریلانكا كه صخره مشهور شیر با ارتفاع 370 متر بالاتر از سطح دریا و قلعه‌ای 1500 ساله در آن واقع شده، می‌توان طلوع آفتاب را متفاوت از دیگر مناطق جهان مشاهده كرد.

 

9ـ برج مارول در نیویورك


افرادی كه به نیویورك سفر می‌كنند، می‌توانند با آسانسورهای برج مارول كه سریع‌ترین آسانسورهای جهان هستند، به بالكن این ساختمان 80 طبقه‌ رفته و شهر نیویورك را زیر پای خود مشاهده كنند.

 

10ـ سواحل شنی‌، آثار تاریخی و جنگل‌های بارانی مكزیك


كشور مكزیك با در اختیار داشتن سواحل پاك و زیبا، جنگل‌های بارانی بكر و آثار تاریخی متعدد ارزشمند از سه تمدن مایا‌، آزتك و اینكا‌، مكانی است كه حتما باید یك بار به آن سفر كرد.
منبع: isna.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------