آبشار سميرم، عروس زيبای زاگرسآبشار سمیرم,آبشار سمیرم اصفهان,تصاویر آبشار سمیرم

تصاویری از آبشار سميرم

 

آبشار زیبای سميرم

سرتاسر کشور عزیزمان ایران سرشار از جاذبه‌های گردشگری زیبا و دیدنی است. آبشار سمیرم یکی از مکان های دیدنی و زیبای کشورمان ایران است. در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با آبشار سمیرم، عروس زاگرس آشنا کنیم.

 

آبشار سمیرم,آبشار سمیرم اصفهان,تصاویر آبشار سمیرم

آبشار سميرم

 

آبشار سمیرم کجاست؟

اگر دوست دارید، صدای خروش آبشاری پرآب در كوهسار را بشنوید و به تماشای ریزش آب از كوه و لاله‌های سرخ واژگون و شكوفه‌های رنگارنگ و بستر سبز كنار جوی‌ها بایستید، به سمیرم در استان اصفهان بروید. 

 

آبشار سمیرم در 5 کیلومتری شرق سمیرم و در 160 کیلومتری جنوب اصفهان، در اعماق تنگه‌ای به همین نام با دیواره‌های سنگی واقع شده‌است که به همراه طبیعت سبز آن و محیط کوهستانی اطراف آبشار،گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌نماید. می توان از آبشار سمیرم به عنوان یک شاهکار طبیعی بی بدیل در دل رشته کوه های زاگرس نام برد، آبشاری پرآب که از این کوه باصلابت در حال خروش و جریان است.

 

آبشار سمیرم,آبشار سمیرم اصفهان,تصاویر آبشار سمیرم

آبشار سميرم در اصفهان

 

ارتفاع آبشار سمیرم به 35 متر می‌رسد یعنی تقریبا نزدیک به ارتفاع یک ساختمان 12 طبقه است. آب آبشار از چشمه‌ساران ارتفاعات بالادست آن سرچشمه می‌گیرد و از بالای تخته سنگ صخره‌ای صاف و عظیم به بیرون می‌جهد. پای آبشار فضای سبز وسیعی احداث شده كه هماهنگی چشمگیری با كوه و آبشار و گیاهان و گل‌های طبیعی كوه دارد. می‌گویند آبشار سمیرم، عروس زیبای سلسله كوه‌های زاگرس است.

 

آبشار سمیرم,آبشار سمیرم اصفهان,تصاویر آبشار سمیرم

عکس هایی از آبشار سميرم

 

بهترین زمان بازدید از آبشار سمیرم:

بهترین زمان سفر و بازدید از آبشار سمیرم فصل بهار و تابستان می باشد که آب و هوای بسیار خوبی دارد ولی به دلیل شلوغی در این زمان ها نمیتوان از صدای آبشار و زیبایی های آنجا لذت برد ولی در فصل زمستان به خاطر خلوت بودن میتوان هم از زیبایی ها لذت برد و با آرامشی وصف نشدنی گوش به خروش  صدای آبشار نواخت. البته اگر هوا زیاد سرد و طاقت فرسا نباشد و بارش برف رفت و آمد را غیرممکن نسازد.

 

آبشار سمیرم,آبشار سمیرم اصفهان,تصاویر آبشار سمیرم

عکس آبشار سميرم

 

آیا امکان شب ماندن در کنار آبشار سمیرم وجود دارد؟

اگر قصد  کمپ زدن در کنار این آبشار را دارید، محیط اطراف این آبشار مناسب برای این کار است. امنیت شب مانی در این مکان برای شما فراهم است. تمام افرادی که به بازدید از  آبشار سمیرم می‌روند، ساعت‌ها وقت خود را در قسمت‌های مختلف آن سپری می‌کنند.  بهتر است لوازم کمپینگ‌ تان را هم به همراه بیاورید تا شبی خاطره انگیز را با نجوای این آبشار به صبح برسانید.

 

آبشار سمیرم,آبشار سمیرم اصفهان,تصاویر آبشار سمیرم

آبشار زیبای سميرم 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023