مهاجرت به قبرس/ مقصدی جذاب برای مهاجرت و شروع زندگی جدیدمهاجرت به قبرس, خرید ملک در قبرس,راههای مهاجرت به قبرس

راههای مهاجرت به قبرس

 

مهاجرت به قبرس: فرصتی برای زندگی و سرمایه‌گذاری موفق

کشور قبرس در شرق مدیترانه واقع شده و به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. بخش جنوبی که تحت حاکمیت یونان است، عضو اتحادیه اروپا است و اخذ ویزا و هزینه‌های زندگی در آن بیشتر است. اما بخش شمالی که تحت حاکمیت ترکیه است، هزینه‌های زندگی کمتری دارد و به همین دلیل، مهاجرت به قبرس شمالی در بین ایرانیان و اروپاییان محبوبیت زیادی دارد. در این مطلب از بیتوته، روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی به شما آموزش داده خواهد شد.

مهاجرت به قبرس شمالی یا قبرس جنوبی کدامیک بهتر است؟

قبرس یکی از اقتصادهای رو به رشد در جهان می باشد و مهاجرت به این کشور می تواند مزایای زیادی را برای کسانی که به دنبال شغل، تحصیل و سرمایه گذاری هستند به همراه داشته باشد. قبرس شمالی که توسط کشور ترکیه اداره می شود از قوانین مهاجرتی ترکیه تبعیت می کند از جمله مزیت های مهاجرت به قبرس شمالی عبارتند از:

• عدم نیاز به ویزا برای ایرانیان

• نزدیک بودن به ایران و رفت و آمد راحت ایرانیان به ترکیه

• امکان شرکت در برنامه های تبادل دانشجویی با دانشگاههای برتر جهان

• هزینه های پایین تحصیل و زندگی در قبرس

• آب و هوای مناسب و طبیعت زیبا

• امکان اخذ اقامت بعد از تحصیلات دانشگاهی

• امکان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری با کمترین هزینه

 

درآمد افراد در قبرس شمالی به لیر ترکیه محاسبه می شود، و هزینه های زندگی و تحصیل در این بخش قبرس بسیار پایین تر از قبرس جنوبی است در نتیجه کسانی که تمکن مالی بالایی ندارند و در پی مقصدی ارزان برای مهاجرت هستند بهتر است قبرس شمالی را برای مهاجرت انتخاب نمایند. ناگفته نماند که مهاجرت به قبرس شمالی نیازی به داشتن مدرک زبان ندارد.

 

درآمد افراد در قبرس جنوبی به یورو است در نتیجه هزینه ها در این بخش قبرس بیشتر است. البته مهم است بدانید که قبرس جنوبی به دلیل نزدیکی به اروپا پیشرفته تر و از نظر اقتصادی قدرتمندتر از قبرس شمالی است.  

 

مهاجرت به قبرس, خرید ملک در قبرس, مهاجرت به قبرس شمالی یا جنوبی

مهاجرت به قبرس شمالی یا جنوبی

 

روش های مختلف مهاجرت به قبرس

شیوه های مختلفی برای مهاجرت به قبرس وجود دارد اما از بین آنها مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری متداول ترین روش های مهاجرت به این کشور زیبای مدیترانه ای است.

 

• مهاجرت تحصیلی به قبرس

مدارک تحصیلی اخذ شده توسط دانشجویان در قبرس در سطح بین المللی معتبر می باشد.  نظام آموزشی در کشور قبرس  یا به صورت دولتی و یا خصوصی است و مطرح ترین رشته های دانشگاهی این کشور داروسازی، پزشکی، دندان پزشکی  و مهندسی هستند.

 

معروف ترین دانشگاههای بین المللی قبرس جنوبی دانشگاه نیکوزیا، دانشکده پزشکی مولکولی ، دانشگاه اروپایی قبرس،Eurocollege CTL، موسسه مدیترانه برای تحقیقات علمی و موسسه بین المللی مدیریت قبرس می باشند. تحصیل در این کشور در کلیه مقاطع امکان پذیر است. هزینه های تحصیل در این کشورحدود 400 یورو تا  11 هزار یورو می باشد. 

 

• مزایا و معایب تحصیل در قبرس اروپایی (قبرس جنوبی) عبارتند از:

1. تحصیل در این کشور باعث ایجاد رزمه قوی برای دانشجویانی است که قصد دارند بعدا در کشورهای پیشرفته غربی ادامه تحصیل دهند.

2. اجازه کار به دانشجویان ضمن تحصیل داده می شود.

3. دریافت کمک هزینه جهت زندگی از طرف دانشگاه

4. داشتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل برای ورود به دانشگاه الزامی است.

5. هزینه های پایین تحصیل نسبت به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا

6. ارائه بورس تحصیلی بسیار اندک به دانشجویان بین المللی

 

• مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در قبرس

برای اینکه بتوانید برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنید باید سه ماه قبل از شروع هر نیم سال اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نمایید. برای این منظور باید مدارک زیر را جهت پذیرش به دانشگاه مربوطه ارائه دهید.

• ارائه کپی معتبر تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی 

• کپی پاسپورت متقاضی با اعتبار حداقل 2 سال

• گواهی عدم سوء پیشینه

• گواهی سلامت جسمی

• گواهی تمکن مالی

• 4 قطعه عکس پاسپورتی

 

مهاجرت به قبرس, خرید ملک در قبرس, مهاجرت برای تحصیل به قبرس

مهاجرت برای تحصیل به قبرس

 

مهاجرت به قبرس از طریق کار

کشور قبرس که هر ساله پذیرای مسافران و توریست های فراوانی است می تواند مکانی مناسب برای افرادی باشد که در زمینه گردشگری فعالیت می کنند. از جمله این مشاغل می توان به تور لیدر، مترجم، رزرواسیون، شغل های مرتبط با هتلداری مانند آشپزی اشاره کرد.

 

برای اینکه بتوانید موفق به اخذ ویزای کار در قبرس شوید، باید از طرف یک کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشید. تا بتوانید مجوز کار در این کشور را دریافت کنید. طبق قوانین وزارت کار این کشور اولویت کار با شهروندان این کشور و اتحادیه اروپا است. در نتیجه افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند برای اینکه بتوانند موفق به اخذ مجوز کار شوند باید توسط یک کارفرمای قبرسی درخواست نیروی کار خارجی به وزارت کار قبرس ارائه داده شود و پس از تایید این نهاد می توانند اقدام به اخذ ویزای کار قبرس نمایند. 

 

به طور کلی اخذ مجوز کار در این کشور حدود 4تا 6 هفته طول می کشد. لازم به ذکر است که مجوز کار در قبرس برای 4 سال صادر می شود و پس از آن فرد موردنظر باید به کشور خود برگردد. متقاضیان می توانند برای موقعیت های شغلی زیر درخواست کار نمایند:

1. مدیر اجرایی با حداقل درآمد 41 هزار لیر در سال

2. مدیران میانی یا کارمندان میان رده با درآمد سالانه 21 هزار تا 40 هزار لیر

3. کارمندان بخش پشتیبانی و خدمات 

4. پرستاران حرفه ای 

5. ورزشکاران یا مربیان تیم های ورزشی 

 

• انواع ویزای کاری برای مهاجرت به قبرس شمالی 

- ویزای کار در خانه

- ویزای کارآموزی

- ویزای استارت آپ

- ویزای کارهای داوطلبانه

- ویزای کار در شرکت های بین المللی

- ویزای کار در شرکت های عمومی

 

• مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی 

- تکمیل فرم M.58  و M.64 برای درخواست ویزای کار

- کپی پاسپورت متقاضی

- گواهی عدم سوء پیشینه

- نامه ضمانت بانکی متقاضی

- گواهی سلامت پزشکی

- قرارداد کاری تایید شده توسط وزارت کار قبرس

- گواهی ترخیص مالیاتی شرکت استخدام کننده

- پرداخت هزینه در خواست ویزا به مبلغ 20 لیر

 

مهاجرت به قبرس, خرید ملک در قبرس, مهاجرت کاری به قبرس

مهاجرت کاری به قبرس

 

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری 

یکی از محبوب ترین روش های اخذ اقامت در قبرس، روش سرمایه گذاری در این کشور میباشد. یکی از پرطرفدارترین راه های سرمایه گذاری خرید ملک است. اگر ارزش ملکی که خریداری می کنید بیش از 2.5 میلیون یورو باشد در کمتر از 6 ماه می توانید اقامت دائمی قبرس را اخذ نمایید. البته باید این املاک تا 3 سال توسط شخص خریدار نگهداری شود و پس از این مدت قابل فروش خواهد بود.

 

به طور کلی دولت قبرس برای سرمایه گذاران خارجی در این کشور شرایط آسانی را فراهم کرده است. کسانی که مایل به سرمایه گذاری هستند با ارائه تاییدیه مالی و عدم سابقه کیفری می توانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند.

 

لازم به ذکر است که سرمایه گذاران در قبرس تا زمانی که شرایط این کشور را رعایت کنند می توانند در قبرس اقامت داشته باشند. بهترین شهرهای قبرس برای خرید ملک عبارتند از:

- شهر نیکوزیا

- شهر لیماسول

- آستروولوس

- لارناکا

- فاماگوستا

 

مهاجرت به قبرس, خرید ملک در قبرس, مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

 

سایر روش های مهاجرتی به کشور قبرس

علاوه بر روش های ذکر شده در بالا مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تولد و پناهندگی گزینه های دیگری برای زندگی در قبرس می باشند. 

ازدواج با یک تبعه قبرسی یکی از روش های قانونی برای اخذ اقامت در این کشور می باشد. در این روش از زمان ثبت ازدواج ، فرد می تواند برای اخذ شهروندی قبرس اقدام نماید.برای ازدواج با یک شهروند قبرسی باید مدارک زیرا را ارائه دهید:

- ارائه کلیه مدارک هویتی

- ارائه مدارک دال بر مجرد بودن یا در صورت ازدواج قبلی گواهی فوت همسران سابق

- گواهی که نشان می‌دهد می‌توانید دوباره ازدواج کنید

- فردی که در قبرس زندگی می‌کند باید فردی مفید و دارای تمکن مالی برای اداره همسرش باشد.

- واجد شرایط بودن برای ازدواج

 

طبق قوانین قبرس هر نوزادی که متولد می شود براساس اینکه پدرش شهروند کدام کشور است تابعیت خود را از همان کشور اخذ می نماید.یعنی پدر نوزاد باید شهروند قبرس باشد نه مادر.

 

اگر کودکی از یک مادر یا پدر قبرسی با تابعیت ناشناخته متولد شود و یا والدین غیر قبرسی داشته باشد، کودک پس از سن 21 سالگی می تواند برای دریافت تابعیت قبرس اقدام نماید.

در مورد مهاجرت به روش پناهندگی، باید فرد طبق کنوانسون ژنو ثابت نماید که جانش در کشور خودش در خطر می باشد و با فقدان امنیت و امکان شکنجه روبرو است.

 

در نتیجه نمی تواند در کشور مبدا زندگی کند. البته توصیه می کنیم که این روش را برای مهاجرت به هیچ کشوری مدنظر نداشته باشید. زیرا مهاجران باید برای مدت زیادی در کمپ های پناهندگی زندگی کنند. این کمپ ها شرایط مناسبی ندارند. 

 

مهاجرت به قبرس, خرید ملک در قبرس, مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------