5 وسيله كه بايد پيش از هر سفر خريدگردشگری, سفر رفتن, مسافرت رفتن, سفر کردن

شمال يا جنوب! هر كجا مقصد شما باشد و با هر وسيله‌اي كه برويد به چند وسيله ضروري نياز خواهيد داشت

در خانواده‌های ایرانی نیز مرسوم است که قبل از سفر برنامه‌ریزی‌های مناسبی در نظر‌گرفته شود. به هر‌کجا که سفر کنید و در هر شرایط آب و هوایی که قرار می‌گیرید، هفت‌صبح پنج پیشنهاد اساسی برای یک سفر به‌یاد ماندنی را برایتان در نظر‌گرفته است. این پنج قلم وسیله مهم و ضروری را جزو اولین‌ها در لیست برنامه‌ریزی تان بنویسید و آنها را تهیه‌کنید. برای راهنمایی بیشتر ‌در مورد تهیه این لوازم به شما می‌گوییم که برای خرید هر‌کدام از ‌آنها به کجا بروید.‌در‌ مورد نمونه‌های مشابه در بازار اطلاعات‌کافی به‌شما می‌دهیم و قیمت و بورس‌های مهم برای این قبیل خرید‌ها را در اختیارتان قرار‌می‌دهیم.

انتخاب نامناسب چادر‌ سفر مي‌تواند سفر یا طبيعت‌گردي شما را با دردسرهاي مختلفي همراه کند که حداقل آن برگشتن از سفر و يا مراجعه به يک‌مسافرخانه ارزان قيمت و بي‌کيفيت با کوله‌باري از خاطرات بد است. اما در عوض با داشتن یک چادر مناسب و نه لزوما گران، مي‌توانيد سفر خوبی را تجربه کنید. چادرهاي مسافرتي از نظر شکل ظاهري چند نوع متفاوت هستند اما مهم‌ترین مسئله برای انتخاب آنها جنس پارچه استفاده شده است.

بهترین و مرغوب‌ترین چادر مسافرتی از پارچه‌های شمعی ضد‌آب تهیه شده‌اند که هم وزن بسیار کمی ‌دارد و هم اینکه باران و رطوبت از آنها عبور‌نمی‌کند. چادرهای مسافرتی معمولا دو نوع دارند یا فنری هستند یا عصایی.

چادر‌های فنری خیلی سریع باز و بسته می‌شوند و بهتر است اگر خیلی عجول هستید از این چادرها استفاده کنید. قیمت آنها نسبت به‌نوع عصایی هم ارزان‌تر است اما به دلیل نوع باز و بسته شدن پارچه چادر زودتر خراب و یا حتی پاره می‌شود. چادرهای عصایی کمی‌گران‌تر بوده و باز و بسته کردن آنها حوصله بیشتری نیاز دارد اما از نظر دوام قابل مقایسه با نوع قبلی نیستند. برای خرید چادر شش نفره فنری 20 هزار تومان و شش نفره‌عصایی 50 هزار تومان نیاز است. برای‌خرید چادرها علاوه بر‌ فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌توانید به میدان منیریه و میدان سپاه بروید. در این دو بورس لوازم حرفه‌ای سفر ‌را در اختیار خواهید داشت.

کیسه خواب مرغوب باید سایز مناسب داشته باشد و بتواند حرارت بدن را حفظ‌كند. ضمن آنکه وزن آن‌کم باشد و قابليت فشرده‌شدن را هم‌ داشته باشد. معمولا کیسه خواب‌های موجود در بازار از جنس پر قو و الياف مصنوعي تولید شده‌اند. این دو جنس تفاوت‌های بسیار زیادی با‌هم دارند.

کیسه‌ای که از پر‌قو تهیه شده  اگرچه‌کمی‌گران است اما‌گرم‌ترين، سبك‌ترين و قابل انعطاف‌ترين نمونه در بازار است‌ اما برای استفاده از آن باید مراقبت‌های ویژه‌ای را در‌نظر بگیرید. كيسه خواب‌هاي الياف مصنوعي بسيار ارزان تر از كيسه خواب‌هاي پر هستند و در‌ زمان خيس‌ بودن هم تا‌حدي خاصيت‌گرمايي خود را حفظ مي‌كند. الیاف مصنوعی اما قابليت فشرده شدن كمتري دارد و سنگین‌تر است. به‌علاوه يك‌كيسه خواب الياف مصنوعي قابليت فشرده شدن و باز‌ شدن زياد مانند پر را ندارد و از اين‌رو خاصيت پف‌كردن و در‌‌‌‌نتيجه‌ گرمايي خود را سريع از دست مي‌دهد.

برای‌ خرید یک‌کیسه خواب از الیاف مصنوعی دست‌کم 35 هزار تومان و برای یک نمونه از جنس پر حدود 60 هزار تومان هزینه نیاز است. بهتر است برای خرید کیسه خواب یک راست به میدان سپاه بروید و از فروشگاه‌های آن منطقه خرید‌کنید.

صندلی‌های تاشو مسافرتی هم یکی از وسایلی است که بودن آن در صندوق عقب ماشین اگرچه ضروری نیست اما لازم است. کنار‌دریا، جلوی یک منظره و هرجا خسته شوید و احتیاج به جایی برای نشستن داشته باشید این صندلی‌ها به ‌کارتان می‌آیند.

وزن آنها معمولا از یک‌کیلو‌گرم به‌‌بالا‌‌ست و از‌ نوع‌ ابتدایی‌ تا‌ پیشرفته آنها قیمت بالاتر می‌رود. برای صندلی‌های آلومینیومی ‌با روکش برزنتی ساده حدود پنج‌ هزار‌ تومان هزینه نیاز است‌ اما نمونه‌های مبلی و پیشرفته‌تر‌‌ که برای آنها دسته هم‌ تعبیه شده و روکش‌‌کاملی از برزنت دارد از 12 تا ‌20 هزار تومان قیمت دارند. این صندلی‌ها تاشو است و روکش برزنتی دارد که بعد از تا‌کردن صندلی می‌توانید از آن استفاده‌‌ کنید.

اگر به‌‌‌ میدان سپاه‌‌ بروید و سری به ‌‌فروشگاه‌های‌ آن‌ ‌اطراف‌ بزنید‌، متنوع‌ترین‌ مدل‌ها از میز و صندلی‌های سفری را در ‌دسترس خواهید داشت.

چراغ قوه یکی از ضروری‌ترین لوازم سفر است. اگر این روزها سری به بازار زده باشید، نمونه‌های متفاوتی از انواع چراغ‌های سفری را از نزدیک دیده‌اید.

بهترین و به‌صرفه‌ترین انتخاب برای چراق‌قوه و چراغ سفری نمونه‌های LED  هستند. این نوع از چراغ‌ها علاوه بر‌قیمت مناسب، نور بسیار زیادی دارند. طراحی آنها نیز متنوع است و به جز نمونه‌های ساده و معمولی می‌توانید مدل‌های سقفی و دیواری آنها را تهیه‌کرده و در‌ چادرهای سفری‌تان نصب‌ نمایید.

این چراغ‌ها سبک هستند و با باتری کار می‌کنند. قیمت انواع چراغ قوه‌های  LED از 20 ‌هزار تومان و چراغ‌های سفری نیز از پنج هزار تومان به‌بالا‌‌ست. با توجه به‌قیمت مناسب این چراغ‌ها بهتر است در خرید آنها دست و دلباز باشید تا از این نوع وسیله ضروری بی‌نصیب نمانید.  برای خرید چراغ سفری علاوه بر میدان سپاه‌می‌توانید به خیابان لاله‌زار بروید و طراحی‌های متنوع‌تری را در‌دسترس داشته باشید. از کوچک‌ترین سایز که به وسیله گیره روی لباس وصل می‌شود تا بزرگ‌ترین آنها که با باتری اتومبیل عمل‌می‌کند.

برای‌خرید اجاق و منقل‌های سفری بهترین گزینه فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند. انواع مختلفی از اجاق‌های سفری را می‌توانید در‌ طراحی‌های مختلف با ویژگی‌های متفاوت در‌دسترس داشته باشید. اگر بخواهید یک اجاق گاز واقعی برای سفرتان تهیه‌کنید، بهترین‌گزینه‌ مدل‌های تاشو  هستند. این‌ اجاق‌ها با کپسول‌گازی که به بدنه‌شان متصل است، عمل می‌کنند و به دلیل تاشو بودن نیز فضای کمی ‌را اشغال کرده و درون یک کیف جا می‌گیرند. هر‌چند بايد توجه‌کنید که انتظارتان از این اجاق تنها به اندازه کپسول آن باشد و نه بیشتر. این اجاق‌ها را می‌توانید از 18 هزار تومان به بالا بسته به سایز آنها خریداری کنید. اگر می‌خواهید هزینه کمتری برای این کار صرف کنید، می‌توانید انواع منقل‌هایی که از جنس روی در بازار موجودند را تهیه کنید.

برای خرید این منقل‌ها می‌توانید از پنج هزارتومان به بالا هزینه در‌نظر بگیرید و حواستان به موجودی ذغال‌تان هم باشد. برای‌تهیه ظرف و ظروف‌های سفری هم بهترین گزینه همین فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند. می‌توانید نمونه‌های مختلفی از شش نفره تا 12 نفره و در بسته‌بندی‌های کوچک و کم‌جا خریداری کنید. در بسته‌بندی این ظروف می‌توانید انواع لوازم مورد‌نیاز و ضروری را در وزن‌های بسیار سبک تهیه‌کنید. ظروفی مثل لیوان، انواع بشقاب‌ها، کارد، قاشق و چنگال، نمکدان و سبد که داخل دو‌کاسه بزرگ به صورت صندوق بسته بندی می‌شوند.  قیمت این ظروف از 15 تا 30 هزار تومان است.

 

منبع:7sobh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------