تجربه ای بی نظیر در تور سوئد؛ دیدن جاذبه های گردشگری منحصر به فرد و تجربه فرهنگ و زندگی مردم سوئدتور سوئد, تور برای سوئد, معرفی تور سوئد

معرفی تور سوئد

 

تور سوئد یکی از جذاب ترین تورهای اروپا

با وجودی که کشور سوئد بسیار نزدیک به قطب شمال است و هوای سردی دارد و نیمی از سال را تقریباًً شب است ولی تور سوئد یکی از پرطرفدارترین تورهای اروپایی محسوب می شود. در این مطلب از بیتوته شما را با تور سوئد آشنا می کنیم.

تور سوئد یکی از جذاب ترین تورهای اروپا است که تجربه ای بی نظیر به همراه دارد به خصوص اگر عاشق طبیعت سرسبز و کوهستان های پر از برف باشید سوئد میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

 

طبیعت مثال زدنی سوئد باعث شده است ، این کشور تبدیل به یکی از پرطرفدار ترین مقاصد گردشگری شمال اروپا شود. کشور سوئد یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که دارای هزاران جزیره با سواحل بکر و زیبا و و حدود 100 هزار دریاچه  ، جنگل های سرسبز و رشته کوهی وسیع و یخ زده دارد.

 

روزهای تابستان در سوئد بسیار طولانی است و میتوانید از دیدن شفق قطبی  ، جشن و آوازهای محلی ، رسوم مردم محلی هنگام چیدن توت وحشی و قارچ لذت ببرید. 

اگر علاقمند به تاریخ قرون وسطی باشید میتوانید از دیدن مقبره های پادشاهان ، معماری خیره کننده  کاخ ها و اقامت گاه های سلطنتی و کلیساهای جامع سوئد لذت ببرید. 

 

اغلب سوئدی ها به زبان انگلیسی مسلط هستند و میتوانید به راحتی بدون مترجم در این کشور به گشت و گذار و خرید بپردارید. آب و هوای سوئد در طول سال بسیار متفاوت است و حتما قبل سفر دمای هوای این کشور را چک کنید . به طور کلی باید لباسهای رسمی و مناسب برای حضور در رستوران و مکان های رسمی و لباس و کفش راحتی برای پیاده روی در خیابان ها و کوچه ها و کوه و جنگل داشته باشید. 

 

بهترین زمان سفر به سوئد

در فصل تابستان هوای سوئد بین ماه های ژوئن تا آگوست ، تقریبا معتدل است و دما به 20 درجه می رسد و میتوان گفت بهترین زمان برای تور سوئد و بازدید از شهرها و طبیعت  محسوب می شود. 

ماه ژوئن تقریبا خلوت است ولی ماه های جلای و آگوست به عنوان فصل های پر گردشگر شناخته می شوند و تور سوئد در این دو فصل برایتان گران تر خواهد شد. 

 

سوئد بسیار به قطب نزدیک است بنابراین تقریبا میتوان گفت تابستان ها اغلب هوا روشن و زمستان ها اغلب هوا تاریک است ( تقریبا نیمی از سال روز و نیمی دیگر شب  است ) بنابراین 2 ماه پایانی بهار و 2 ماه ابتدایی تابستان حداکثر روشنایی در طول روز را خواهد داشت.

 

فصل تابستان در سوئد بیشتر ساعات روز هوا روشن است و میتوانید با فراغ بال بیشتری از مناطق تاریخی و تفریحی سوئد بازدید نمایید. اگر میخواهید در سواحل آفتاب بگیرید و فرصت بیشتری در گشت و گذار در طبیعت داشته باشید تور سوئد در فصل تابستان ار انتخاب کنید. 

اگر عاشق هوای سرد ، اسکی و جشن کریسمس هستید و میخواهید از حراج های سال نو استفاده کنید میتوانید تور سوئد در فصل زمستان را انتخاب کنید به خصوص اواخر دسامبر و اوایل ژانویه. 

 

جاذبه های گردشگری تور سوئد

استکهلم پایتخت سوئد است که به نام ونیز شمال معروف شده است و روی مجموعه ای از جزیره ها و شبه  جزیره ها قرار گرفته است. کنار هم قرار گرفتن این جزیره ها و کانال ها در کنار هم عامل مهمی در جذابیت این شهر محسوب می شود. سه جاذبه BIRKA، Drottningholm و گورستان وودلند در استکهلم در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. 

 

تور سوئد, تور برای سوئد,تور تاریخی سوئد

تور تاریخی سوئد

 

محله شهر قدیم یا گملاستان Gamla Stan : گلاستان Gamla Stan مانند یک موزه زنده است که قدمت آن به دهه 1200 برمیگردد. خیابان ها و کوچه های باریک و محله های پیچ در پیچ آن شما را در زمان به عقب می برد. کاخ پادشاهی ، موزه نوبل و  کلیسای جامع استکهلم در این محله قرار گرفته اند. 

 

تور سوئد, تور برای سوئد,تور طبیعت گردی سوئد

تور طبیعت گردی سوئد

 

کاخ پادشاهی Sverige’s Kungahus :  کاخ پادشاهی Sverige’s Kungahus در حاشیه منطقه قدیمی شهر و در کنار آب قرار گرفته ا ست. این کاخ اقامتگاه رسمی پادشاه  سوئد بوده است . اقامتگاه ملکه در جزیره دیگری قرار دارد و جزود میزاث جهانی یونسکو محسوب می شود. 

 

کاخ پادشاهی با نمایی زیبا  600 اتاق و 5 موزه بزرگ دارد. جواهراتی که داخل این بنا قرار دارند بسیار دیدنی هستند از جمله تاج نقره ملکه کریستینا. مراسم تعویض گارد کاخ پادشاهی برای بسیاری از گردشگران جالب و دیدنی است. 

 

تور سوئد, تور برای سوئد,بازدید از موزه های سوئد

بازدید از موزه های سوئد

 

موزه واسا : موزه واسا روی یک کشتی جنگی بسیار بزرگ ساخته شده که مانند کشتی تایتانیک در اولین سفرش در سال 1628 غرق شد. این کشتی به قدری زیبا و اشرافی ساخته شده است که یکی از افتخارات ناوگان دریایی پادشاهی سوئد محسوب می شد. بازدید سالانه بیش از 1 میلیون نفر از موزه واسا ،  این موزه را تبدیل به یکی از پربازدیدترین موزه های سوئد کرده است. 

 

تور سوئد, تور برای سوئد, بازدید از موزه هنر مدرن در تور سوئد

بازدید از موزه هنر مدرن در تور سوئد

 

موزه هنر مدرن: در موزه هر مدرن آثار هنری اروپا در قرن بیستم تا به امروز به نمایش گذاشته شده است. آثار هنرمندان معروف از جمله پیکاسو ، ماتیس ، سالوادور دالی و غیره. انواع سبک های هنری از کلاسیک مدرن تا هنر معاصر را میتوانید در این موزه مشاهده نمایید. طراحی موزه توسط رافائل مونئو ، معمار اسپانیایی در جزیره اسکپشولمن Skeppsholmen  انجام شده است. 

  

چشمه های آب گرم و سوناهای متعدد سوئد : سوئد کشور سوناهای خوب و چشمه های آب گرم طبیعی است . از استخرهای وسط جنگل گرفته تا سوناهای عمومی کنار دریا حتی در هتل ها و اغلب خانه های اجاره ای میتوانید از سونا استفاده کنید. لذت بردن از سونای سوئدی تجربه ای بینظیر و متفاوت است. 

 

تور سوئد, تور برای سوئد, تماشای جشن های مردم سوئد

تماشای جشن های مردم سوئد

 

جشن نیمه تابستان سوئد : در جشن نیمه تابستان ، تمام اعضای خانواده ، دوستان و آشنایان دور هم جمع می شوند و آخرین روزهای نور و روشنایی را جشن می گیرند. اغلب این جشن ها در مناطق روستایی برگزار می شود و همراه را رقص و اواز محلی و خوردن غذاهای سنتی خوشمزه ااست. 

 

فستیوال های موسیقی و فیلم سوئد : فستیوال های موسیقی ای که در سوئد برگزار می شود از جمله فستیوال موسیقی گوتنبرگ ، فستیوال جاز استکهلم و غیره فرصت خوبی برای شنیدن موسقیهای زنده و ناب است. فستیوال موسیقی استکهلم در اوایل ژوئن به مدت 4 روز برگزار می شود.  فستیوال فیلم استکهلم که در تمام اروپای شمالی به مدت 10 روز برگزار می شود و فیلمسازان جوان در آن شرکت می کنند.  

 

گردش آزاد در طبیعت : اگر اهل طبیعت گردی هستید ، ضمن  حفظ طبیعیت  میتوانید در طبیعت بکر و متفاوت سوئد چادر بزنید ، پیاده روی کنید و قایق سواری نمایید  البته فقط در مناطقی میتوانید چادر بزنید که زمین کشاورزی یا ملک خصوصی نباشد البته برخی از مالکان اجازه چادر زدن را به مسافران می دهند. 

 

تور سوئد, تور برای سوئد,دیدن شفق های قطبی در سوئد

دیدن شفق های قطبی در سوئد

 

دیدن شفق قطبی : شفق قطبی در سوئد از اواخر سپتامبر تا اواخر مارس دیده می شود که مصادف با اوایل مهر تا اوایل فروردین ماه است. بنابراین سفر در پاییز و زمستان به سوئد میتواند گزینه جذابی برای شما باشد. شمال سوئد بهترین مکان برای دیدن شفق قطبی محسوب می شود. 

 

تور سوئد, تور برای سوئد, تور رفتن به سوئد

غذاهای محلی و سنتی سوئد

 

غذاهای سنتی سوئد : چشیدن غذاهای محلی سوئد از جمله گوشت گوزن شمالی ، سالمون دودی ، شاه ماهی ، کوفته با مربای لینگون بری و ساندویچ های فوری اغذیه فروشی های کوچک میتواند تجریه لذت بخش دیگری از سفر با تور سوئد باشد. 

 

تور سوئد, تور برای سوئد, تور زمستانی سوئد

تور زمستانی سوئد

 

تفریحات زمستانه سوئد : در شمالی ترین بخش سوئد سرزمین برفی لپلند قرار دارد که میتواند در آنجا از اسکی ، سورتمه  سواری روی برف همراه با سگ ها و دیدن شفق قطبی لذت ببرید. 

 

سوئد بیش از 200 پیست اسکی دارد ، اسکیت روی دریاچه های یخ زده در جنوب ، شرکت در فستیوال سامی و سایر ورزش های زمستانی از جذابیت های سوئد در زمستان است. خبر خوب برای شما این است که پیست اسکی های روی یخ پارک های سوئد معمولا رایگان هستند . 

 

تور سوئد, تور برای سوئد,تور طبیعت سوئد

تور طبیعت سوئد

 

هزینه تور سوئد

برای کاهش هزینه تور سوئد در صورتی که میخواهید از موزه های شهر استکهلم بازدید کنید بهتر است کارت گردشگری استکهلم را خریداری نمایید. با این کارت میتوانید از تورهای کانال گردی ، وسایل نقلیه عمومی و 99 درصد موزه های استکهلم به صورت رایگان استفاده نمایید. 

 

تور سوئد مانند سایر تورهای اروپایی گران قیمت است . اقامت یک شب هتل در استکهلم 3500 کرون است و هزینه اقامت در مسافرخانه های کوچک بالای 200 کرون می شود. 

هزینه یک وعده غذا در سوئد حدود 200 کرون است. 

 

هزینه بازدید از موزه ها بالای 100 کرون است. برخی از موزه های استکهلم مانند موزه مدرن ، آرامگاه وودلند و کتابخانه ملی رایگاه هستند یا این که ساعت رایگان برای بازدید دارند.

در صورتی که بخواهید بدون تور به سوئد بروید حداقل هزینه روزانه شما 600 کرون خواهد شد.

 

برای دریافت ویزای سوئد می توانید از ویزای شنگن استفاده کنید که در سایر کشورهای اروپایی حوزه شنگن اعتبار دارد. بازدید از مجمع الجزایر استکهلم با تورهایی که از مبدا شهر حرکتمی کنند بسیار گران است برای کاهش هزیه ها میتوانید از فرابر استفاده کنید.  بلیط فرابرها با توجه به این که کدام جزیره را انتخاب کنید بین 50 – 150 کرون است. بلیط فرابر در ماه اکتبر تا مارس نیم بها محاسبه می شود. 

 

در سوئد تورهای پیاده روی رایگان برای بازدید از منطقه قدیمی شهر و مرکز مدرن شهر وجود دارد که اطلاعات مفیدی را به شما ارائه می دهند. 

برای حذف هزینه اقامت می توانید به  سایت کوچ سرفینگ سری بزنید و یک میزبان برای خودتان انتخاب کنید. میزبان های این سایت به صورت رایگان در خانه خودشان از شما پذیرایی می کنند. 

 

نکات لازم برای سفر به سوئد

زمان در استکهلم 1.5ساعت از تهران عقب تر است. 

سوئد یکی از کشورهای پیمان شینگن در اتحادیه اروپا است و برای رفتن به این کشور بهتر است ویزای شینگن درخواست نمایید. برای رفتن به سوئد نمی توان از طریق تور ویزای گروهی درخواست داد و حتما  باید از سه ماه قبل مراحل گرفتن ویزا را شروع کنید ، سفارت سوئد فقط وقت عادی می دهد نه فوری. 

از فرودگاه تهران پرواز مستقیم به چند شهر سوئد وجود دارد. 

 

فروشگاههای سوئد معمولا زود تعطیل می کنند و سعی کنید تا قبل ساعت 17 خریدهایتان را انجام دهید. استفاده از تاکسی در سوئد بسیار گران است و بهتر است کارت بلیط حمل و نقل عمومی داشته باشید. 

 

استفاده از اپلیکیشن اوبر Uber یا تاکسی اینترنتی میتواند برای شما از تاکسی های شهری ارزان تر تمام شود. در سال 2019 ایرانیان در رتبه پنجم مهاجرت به سوئد قرار داشتند بنابراین احتمال این که در تور سوئد به ایرانی ها برخورد کنید زیاد است. 

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------