آخرین اخبار فرهنگی - هنری


اخبار,اخبار فرهنگی,لیل وین

افشاگری «لیل وین» درباره هدایای گران‌قیمت بن‌سلمان

یک خواننده معروف آمریکایی افشا کرد که ولیعهد عربستان هدایای بسیار گران‌قیمتی به او داده است. به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه…


حمله هنرمندان به ترامپاخبار,اخبار فرهنگی وهنری,حمله هنرمندان به ترامپ
هرچند رئیس‌جمهور جنجالی آمریکا با سیاست‌های عوام‌‌فریبانه‌اش توانسته در این سه سال دل گروهی از مردم آمریکا را با خود همراه کند؛ اما در جذب نخبگان جامعه از جمله هنرمندان بسیار ناکام مانده و از نیش کنایه‌ها و آماج حمله‌های آنها در امان نمانده است.

در روزهای اخیر انتقادها به سیاست‌های ترامپ یک بار دیگر شدت گرفت و همزمان با تیراندازی‌ در نقاط مختلف آمریکا و کشتار بیش از ۳۰ نفر و زخمی‌شدن ده‌ها تن بار دیگر به اوج رسید. منتقدان او معتقدند ترامپ همانند اکثر جمهوری‌خواهانی که به این مقام رسیده‌اند با توجه به رابطه خوبی که با صاحبان سرمایه به ویژه تولید‌کنندگان اسلحه‌ دارد مدافع آزادی فروش و حمل اسلحه توسط مردم عادی است؛ موضوعی که به عقیده مخالفانش یکی از عوامل اصلی خشونت‌ها و کشتارهای خیابانی به‌شمار می‌رود.پس از حمله روز شنبه در والمارت در غرب تگزاس و تیراندازی یکشنبه در اوهایو تعداد زیادی از هنرمندان عرصه‌های مختلف به این وقایع عکس‌العمل نشان داده‌اند و انگشت اتهام را به سوی ترامپ نشانه رفته‌‌اند و برای این کار به سخنان نژادپرستانه و نفرت‌پراکنانه او نیز استناد کرده‌اند تا شاید وی و دیگر سیاستمداران را وادار به تغییر رویه کنند.

 

به گزارش مهر، ریحانا، خواننده مشهور در همین راستا در صفحه شخصی‌اش در توییتر نوشته است: «تصور کنید در دنیایی که دستیابی به اسلحه AK-۴۷ راحت تر از گرفتن ویزا باشد! تصور کنید در دنیایی که دیوار می‌کشند تا تروریسم را در آمریکا نگه دارند!!!! و در توییتر هشتگ‌های تروریست‌های‌ترامپ و تروریسم سفید ترند می‌شود... شایسته نیست هیچ کسی این طوری بمیرد؛ هیچ کسی....»

جولین مور، بازیگر برنده اسکار نیز در این باره نوشت: «وقتی من دیشب داشتم می‌خوابیدم، صدها داوطلب به دنبال تیراندازی وحشتناک در ال‌پاسو، داشتند در واشنگتن راهپیمایی می‌کردند و وقتی من از خواب بیدار شدم، یک تیراندازی تراژیک دیگر در دیتون رخ داده بود. دیگر کار از خشم گذشته و ضرورت دارد پایان خشونت اسلحه جایگزین آن شود.» جان لجند، چهره مشهور دنیای موسیقی که هرگز نگاه منفی‌اش نسبت به ترامپ را پنهان نکرده است، در یکی از توییت‌هایش گفته است: «باید اسلحه‌های جنگ را از خیابان‌ها بیرون کشید و با ایدئولوژی شیطانی ملت‌گرایی سفید که الهام‌بخش بسیاری از این رفتارهای تروریستی است، مبارزه کرد.» وی تاکید کرد: «رئیس‌جمهور مرتب الهام‌بخش قاتلان می‌شود. خود او بخشی از مشکل است.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------