شاخص بورس 11 هزار واحد رشد کرد1401.05.15) بورس,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۱ هزار واحدی روبه‌رو شد.

 به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 148میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 126میلیارد تومان در بیش از 283هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 11هزار و 563واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 448هزار و 924واحد قرار گرفت.

 

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی ملی صنایع مس ایران، بانک ملت و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تبریز با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 4 میلیارد و 834میلیون ورقه به‌ارزش 142هزار و 971میلیارد تومان در 157هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 188واحد رشد کرد و در ارتفاع 19هزار و 50واحد قرار گرفت.

 

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، بهمن دیزل و تولید نیروی برق دماوند شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت لاوان، آهن و فولاد غدیر ایرانیان و کلر پارس بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------