دژپسند: دارندگان سهام عدالت از فروش شتابزده خودداری کنند اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,دژپسند
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: امکان فروش سهام عدالت با موافقت مقام معظم رهبری فراهم شده است اما دارندگان این سهام توجه د اشته باشند که این سهام ارزشمند است و از فروش شتابزده آن خودداری کنند.

 «فرهاد دژپسند» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درجمع خبرنگاران افزود: یک تحول اساسی هم برای دارندگان سهام عدالت و هم برای بازار سرمایه با ابلاغیه مقام معظم رهبری صورت گرفت وایشان  با درخواست ریاست جمهوری برای آزاد سازی این سهام موافقت کردند.

 

وی ادامه داد: براین اساس دارندگان سهام عدالت می‌توانند براساس ضوابطی که به تصویب شورای عالی بورس خواهد رسید سهام خود را مدیریت کنند.

 

عضو هیات دولت با تقدیر و تشکر از موافقت مقام معظم رهبری و لطفی که ایشان به شورای عالی بورس داشتند گفت: آزادسازی این سهام درواقع یک خون تازه‌ای است که به بازار مورد اقبال مردم وسهامداران تزریق شده و این یک تحول است.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: البته در شرایطی که برخی دارندگان سهام عدالت وضعیت اقتصادی مناسبی به خاطر آثار اقتصادی بیماری کرونا ندارند و این موضوع وضعیت متفاوتی برای آنها ایجاد کرده با این کار می‌توانند به درستی سهامی را که در اختیار دارند مدیریت کنند و با دستورالعملی که به زودی تدوین خواهد شد، برخی از سهام خود را به فروش برسانند.

 

دژپسند گفت: توصیه من این است که تا می‌توانند این سهام را خود مدیریت کرده و از فروش آن به صورت فوری و شتاب‌زده خودداری کنند.

 

وی ادامه داد: دارندگان سهام عدالت به این نکته توجه کنند که الان ممکن است تعدادی افراد سود جو برای خرید این سهام وارد میدان شوند و از اطلاعاتی که هنوز کامل نشده درباره ارزش سهام سوء استفاده کنند و قیمتی بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی سهام نسبت به خرید این اوراق اقدام کنند که خطر ناک است و بایددارندگان سهام دقت کنند زیرا این سهام ارزشمند است.

 

عضو هیات دولت گفت: البته ما اطلاع رسانی خواهیم کرد و بسته به سهامی که دارند از یک میلیون تومانی تا چهار صد هزار تومانی متناسب با ارزش سهام در واقع متفاوت است و اجازه خرید پایین تر ندهند .

 

دژپسند افزود:  ارزش سهام بورسی نوسان خواهند داشت اما این نوسان مدیریت خواهد شدتا زیاد نشود به خصوص شرکت هایی که درسبد سهام عدالت هستند از شرکت های معتبر و قوی هستند بنابراین این سهام ارزش تاریخی دارد .

 

وزیر اقتصاد با بیان اینکه سهام عدالت سهام ارزشمندی است و به مرور درباره جزئیات اطلاع رسانی خواهیم کرد، خاطرنشان ساخت:‌ این که سهامدار خودش مدیریت کند یا به شرکت واگذار کند بستگی به خودش دارد اما توصیه من به مردم این است که  به اطلاع رسانی هم توجه کنند و از فروش فوری و شتابزده جلوگیری کنند.

 

دژپسند گفت: شرکت‌هایی که در سهام عدالت هستند شرکت‌های مهم و قدرتمندی هستند پس این سهام هم ارزشمند است. همچنین در صورتی که قرار است  مدیریت مستقیم سهام از سوی دارندگان انجام شود، این موضوع نیز به طور کامل مشخص و اعلام می‌شود که چند درصد از سهام را دارندگانش می‌توانند بفروشند یا واگذار کنند.

 

وی تاکید کرد: با این ابلاغیه رهبری تحول اساسی در دارایی افراد انجام می‌شود که حدود پنجاه میلیون نفر را دربر می‌گیرد و ارزش بازار سرمایه هم افزایش می‌یابد و برای همه کسانی که می‌خواهد سهام خرد خود را به بازار سرمایه بیاورند هم این یک نوید ارزشمند است و فضای نشاط آوری را پدید می‌آورد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی