آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,تحریم ایران

جزئیات طرح پیشنهادی دولت ترامپ برای تحریم بخش مالی ایران

منابع آگاه در گفت‌وگو با شبکه خبری بلومبرگ مدعی شدند دولت ترامپ اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران با هدف قطع کامل ارتباط اقتصاد ایران با دنیا را بررسی می‌کند. به گزارش…


وزیر خارجه آلمان حفظ برجام را به «رفتار سازنده ایران» منوط کرد/کرواسی: برجام بهترین نمونه جلوگیری از گسترش سلاح‌های هسته‌ای استاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
وزیر خارجه آلمان می‌گوید این کشور همچنان خواهان حفظ توافق هسته‌ای است، اما این امر مستلزم آن است که ایران «رفتاری سازنده» داشته باشد.

هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان روز شنبه بار دیگر گفت برلین خواهان حفظ توافق هسته‌ای با ایران است، اما تهران باید «رفتاری سازنده» داشته باشد.

 

وزارت خارجه آلمان با انتشار تصویری از دیدار ماس با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، در توییتر نوشت: «وزیر خارجه ماس در دیدار با همتای خود، ظریف، بار دیگر تأکید کرد که ما خواهان ادامه حفظ توافق هسته‌ای با ایران هستیم.»

 

وی افزود: «اما این مستلزم آن است که ایران رفتار سازنده داشته باشد. کاستن از تنش‌ها در منطقه هم به اعتمادسازی کمک می‌کند.»

 

وزیر خارجه آلمان در حالی حفظ توافق هسته‌ای را به رفتار ایران منوط کرده است که در سال ۲۰۱۸ آمریکا در حالی به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد که به اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تهران به طور کامل به تعهدات خود ذیل برجام پایبند بود.

  

کرواسی: برجام بهترین نمونه جلوگیری از گسترش سلاح‌های هسته‌ای است

وزیرخارجه کرواسی در حاشیه نشست امنیتی مونیخ، توافق هسته‌ای برجام را بهترین چارچوب برای عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای عنوان کرد.

 

به گزارش مهر به نقل از کروییشا نیوز، «گوردان گارلیک رادمان» وزیر خارجه کرواسی در جریان نشست امنیتی مونیخ در سخنانی خواهان حفظ برجام شد.

 

رادمان در سخنان خود همچنین از ایران خواست تا به توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهانی پایبند باشد.

 

وزیر خارجه کرواسی در جریان دیدار با وزیرخارجه ایران در حاشیه نشست امنیتی مونیخ، توافق هسته‌ای برجام را بهترین چارچوب برای عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای عنوان کرد که به گفته او لازم است تا همه اعضا به آن پای بند باشند.

 

به گفته رادمان، هیچ جایگزینی برای صلح وجود ندارد و سیاستمداران مسئولیت کاهش مشکلات غیرنظامیان را برعهده دارند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------