تزریق ژل به بینی روشی بی خطر و کم هزینه برای اصلاح فرم بینیعوارض احتمالی تزریق ژل به بینی, محدودیت های تزریق ژل به بینی, تزریق ژل دائمی به بینی

تزریق ژل به بینی یک روش رینوپلاستی غیر تهاجمی است

 

تزریق ژل بینی راهی برای زیبایی بینی!

کم خطر ترین و سازگارترین روش در خصوص اصلاح فرم جزئی بینی، تزریق ژل است. تزریق ژل به بینی به موجب دوره نقاهت کوتاه، هزینه درمان کم و کم تهاجمی بودن نسبت به عمل جراحی طرفداران گسترده ای دارد. در متد تزریق ژل به بینی، به وسیله سوزن هایی ظریف نوعی فیلر به بخش های عمیق پوست تزریق می گردد. 

کاربردهای تزریق ژل به بینی 

تزریق ژل به بینی یک روش رینوپلاستی غیر تهاجمی است که در خصوص تغییر فرم بینی از مواد پر کننده پوستی به ویژه ژل یا فیلر استفاده می کند.

در روش تزریق ژل به بینی نوعی فیلر تزریقی به نام اسید هیالورونیک و کلسیم هیدروکسی اپتات در بخش های عمیق پوست به وسیله سوزن ظریف وارد می شود. در این متد در خصوص حفظ و افزایش ماندگاری اصلاح فرم بینی فیلر در لایه های عمیق تر پوست بینی تزریق می گردد. 

 

هدف نهایی فیلر بینی دسترسی زیباجویان به طبیعی ترین و مناسب ترین نتایج ممکن است. ماندگاری فیلر بینی تحت تأثیر عوامل متعددی نظیر نوع مواد و برند ژل قرار دارد. به صورت تقریبی ماندگاری آن حدود 6 الی 18 ماه است. علت دستخوش تغییر شدن ماندگاری فیلر بینی به متابولیزه شدن طبیعی هیلورونیک اسید در بدن باز می گردد. 

بهتر است بدانید اصلاح فرم بینی به روش تزریق ژل نیازی به عمل جراحی ندارد و مدت زمان درمان حدود 30 الی 40 دقیقه طول می کشد.  

 

کاندیدای مناسب تزریق ژل به بینی 

 

 تزریق ژل به بینی, کاربردهای تزریق ژل به بینی, کاندیدای مناسب تزریق ژل به بینی

اصلاح فرم بینی به روش تزریق ژل نیازی به عمل جراحی

 

مناسب ترین کاندیدای تزریق ژل به بینی افرادی هستند که فرم بینی آن ها از یک مشکل جزئی برخوردار است. در حقیقت بهره گیری از تزریق ژل به بینی زمانی مؤثر واقع می شود که ناهمواری هایی در بخش های مختلف بینی وجود داشته باشد. 

 

بهترین کاندیدای تزریق ژل به بینی، اصلاح فرم بینی های گوشتی است. با متد تزریق ژل به بینی، می توان بخش های  اطراف و بالایی بینی های گوشتی را اصلاح کرد. در اکثر موارد افراد دارای بینی های گوشتی، مدتی پس از عمل بینی به تغییراتی در فرم بینی دچار می شود. این قبیل زیباجویان می توانند با تزریق ژل به بینی مشکلات جزئی آن را رفع کنند. 

 

رایج ترین مشکلات بینی های گوشتی پس از عمل جراحی شامل وجود برآمدگی بر روی استخوان بینی، قوس شدید و نامتقارنی در فرم یا سوراخ های بینی می شود. 

علاوه بر این تزریق ژل به بینی مناسب زیباجویانی است که خواستار افزودن فیلر به پل بینی و نوک بینی هستند. تزریق ژل به بینی جزو بهترین روش های درمان قوز بینی به شمار می رود. 

 

بهتر است بدانید افراد دارای دفرمیتی های حاد گزینه مناسبی برای تزریق ژل به بینی محسوب نمی شوند. دفرمیتی های حاد معمولا از شکستگی نشأت می گیرند و سبب شکل گیری اختلال در تنفس فرد می شوند. علاوه بر این، وجود قوز بزرگ بر روی بینی فرم اصلی آن را مختل می سازد. برطرف سازی این قبیل مشکلات بینی نیازمند پروتزهای دائمی با عمل جراحی است.

 

در ادامه ویژگی های واجدین شرایط برای فیلر بینی را بیان می کنیم:

• اصلاح بینی های دارای نوک بینی به سمت بالا 

• انحراف بینی جزئی 

• وجود قوز بینی متوسط بر روی پل بینی 

• اصلاح بینی پس از عمل جراحی رینوپلاستی 

• تجدید ساختار در بینی های کوچک 

• افتادگی خفیف و متوسط سر بینی 

• اصلاح ظاهر بینی های مشابه قلاب 

• ظاهر بینی نامتقارن 

• درمان پولیپ بینی 

 

مزیت های تزریق ژل به بینی 

دوره نقاهت کوتاه 

 

کاربردهای تزریق ژل به بینی, کاندیدای مناسب تزریق ژل به بینی, مزیت های تزریق ژل به بینی

تزریق ژل به بینی برای برطرف کردن مشکلات جزئی بینی مؤثر است

 

یکی از مزیت های حائز اهمیت تزریق ژل به بینی، مشاهده شدن تأثیرات فیلر بینی علی الفور پس از درمان است. 

در واقع مهم ترین وجه مغایرت اصلاح فرم بینی به روش تزریق ژل با عمل جراحی به دوره نقاهت اختصاص دارد. زیباجویان پس از تزریق ژل به بینی قادر به انجام فعالیت های عادی روزمره هستند. این در حالی است که در روش عمل جراحی بینی فرد به مدت حداقل هفت روز از ظاهری کبود و پانسمان برخوردار است. 

لازم به ذکر است احتمال شکل گیری احساس درد و تورم در روز نخست درمان به وسیله فیلر بینی وجود دارد. 

 

کم تهاجم

برجسته ترین وجه تمایز رینوپلاستی به روش تزریق ژل با روش عمل جراحی به کم تهاجمی بودن آن اختصاص دارد. در روند تزریق ژل فرم بینی فاقد هرگونه بخیه، درد و خونریزی به فرم دلخواه مبدل می گردد.

 

عده ای از افراد از قرارگیری تحت بیهوشی عمومی واهمه دارند. وجود احساس نگرانی از بی هوشی مانع پیشروی آنان برای عمل جراحی می شود. این درحالی است که در متد تزریق ژل به بینی فرد با سطح هوشیاری بالا به وسیله ورود چند سوزن داخل بینی تحت درمان قرار می گیرد. 

 

مقرون به صرفه

یکی از مزایای مهم اصلاح فرم بینی به روش تزریق ژل قابلیت پرداخت هزینه درمان برای اقشار مختلف است. در واقع هزینه تزریق ژل به بینی به مراتب نسبت به عمل جراحی کمتر است. 

 

روند تزریق ژل به بینی 

گام اول؛ انتخاب یک پزشک مجرب و متخصص 

 

تزریق ژل به بینی, کاربردهای تزریق ژل به بینی, کاندیدای مناسب تزریق ژل به بینی

هزینه تزریق ژل به بینی به مراتب نسبت به عمل جراحی کمتر است

 

نخستین گام در خصوص تزریق ژل به بینی، انتخاب یک پزشک متخصص است. در واقع انتخاب یک متخصص خوب برای تزریق ژل به بینی به صورت مستقیم در نتیجه حاصل از درمان تأثیر می گذارد. 

یک پزشک مجرب قادر است با در نظر گرفتن تناسبات بخش های مختلف صورت و بینی نظیر رابطه میان بینی، لب، چانه و گلابلا روند تزریق ژل به بینی را تکمیل سازد. 

احتمال می روند برای شکل گیری نتیجه مناسب و هماهنگی میان اجزا صورت به بازسازی لب و چانه نیاز باشد. 

 

گام دوم تزریق ژل به بینی 

در راستای آماده شدن برای تزریق بینی مناسب است بیمار در وضعیت نیمه نشسته بر روی تخت قرار بگیرد به گونه ای که ناحیه سر نسبت به بدن مقداری به سمت عقب خم باشد. 

بهیاران به منظور شناسایی از وضعیت جسمانی بیمار به سنجش فشار خون می پردازند. بهترین میزان فشار خون بین 110 الی 120 درجه می باشد. 

 

علاوه بر این زمانی که متخصص خواستار تزریق ژل در نزدیکی نوک بینی می شود، به بی حسی موضعی می پردازد. این در حالی است که بی حسی موضعی امری نادر در تزریق ژل به بینی تلقی می گردد. 

 

شایان توجه است برای بی حس کردن بینی از پماد های بی حسی و تزریقات اعم از لیدوکایین حدود 15 الی 30 دقیقه قبل از آغاز پروسه درمان استفاده می شود. البته بهتر است بدانید قبل از وارد کردن داروی بی حسی به بینی، به منظور تسریع روند بی حسی حدود 10 الی 15 دقیقه از کمپرس یخ بهره گرفته می شود. 

 

گام سوم تزریق ژل به بینی 

 

کاندیدای مناسب تزریق ژل به بینی, مزیت های تزریق ژل به بینی, روند تزریق ژل به بینی

شایع ترین عوارض تزریق ژل به بینی شامل بروز قرمزی و حساسیت است

 

گام سوم روند تزریق ژل به بینی به طول درمان اختصاص دارد. در حین درمان مقداری از پر کننده های پوستی به محل مورد نظر تزریق می گردد. سپس موقعیت قرار گیری مناسب مواد در زیر پوست تنظیم می شود.

 

زیباجو در طول درمان هوشیار است و به وسیله یک آینه بر زیبایی فرم بینی نظارت کامل دارد. پس از اتمام پروسه تزریق ژل، متخصص محل تزریق ژل را بر اساس نیاز های درمانی ماساژ می دهد تا در صورت وجود عیوب به رفع آن ها بپردازد. 

 

عوارض احتمالی تزریق ژل به بینی 

شایع ترین عوارض تزریق ژل به بینی شامل بروز قرمزی و حساسیت در ناحیه تزریق، تورم، خون مردگی، عفونت، تداخل آسیب به پوست بینی، حالت تهوع و کبودی می شود. شکل گیری حساسیت در بینی تحت تأثیر ضعف در سیستم ایمنی بدن قرار دارد.  

 

یکی از عوارض نادر تزریق فیلر بینی، تغییر مکان مواد است. در این عارضه مواد تزریقی به مناطق مختلف بینی و بخش های زیرین چشم حرکت می کنند و سبب شکل گیری یک ظاهر موج دار و پر آب می شوند. 

 

احتمال می رود نتیجه درمان فیلر بینی به موجب شکل گیری ناهمواری بر روی بینی و ایجاد حالت نامتقارن مورد پسند زیباجو واقع نگردد. بهتر است بدانید هنگامی که نتایج حاصل از فیلر زدن مورد پسند فرد قرار نگیرد، پزشک می تواند در راستای تخلیه آن اقدام نماید. علاوه بر این به موجب عدم دائمی بودن روش درمان، به صورت طبیعی فیلر موجود در بینی جذب بدن می گردد. 

 

یکی دیگر از عوارض نادر تزریق ژل به بینی انسداد شریان خونی می باشد. انسداد شریان خونی حاکی از توقف شدن جریان خون در یک شریان مهم دارد. در صورتی که متخصص به موجب یک اشتباه ناشی از عدم مهارت، پرکننده را به صورت مستقیم به شریان اصلی بینی وارد نماید، با ورود مواد به شریان زمینه برای انسداد فراهم می شود و در نهایت، جریان خون متوقف می گردد. 

 

محدودیت های تزریق ژل به بینی

 

کاندیدای مناسب تزریق ژل به بینی, مزیت های تزریق ژل به بینی, روند تزریق ژل به بینی

محدودیت های تزریق ژل به بینی

 

رینوپلاستی بر پایه تزریق ژل به بینی از محدودیت های گسترده ای برخوردار است. مهم ترین محدودیت تزریق فیلر به بینی به وجود سابقه سینوزیت باز می گردد. علاوه بر این، اصلاح فرم بینی به روش تزریق ژل برای افراد دارای عفونت فعال در ناحیه سینوس گزینه مناسبی به شمار نمی رود. 

در واقع احتمال می رود با تزریق فیلر بینی ایمنی بدن بیماران اعم از افراد مبتلا به عفونت، التهاب فعال، ضایعات پیش سرطانی و سرطانی تحت تأثیر منفی قرار بگیرد. 

 

از سری محدودیت های تزریق ژل به بینی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

• افراد دارای حساسیت به پروتئین باکتری های گرم مثبت

• افراد تحت درمان دارو های انتی بیوتیکی و آسپرین 

• سابقه ابتلا به اختلالات خونی یا بافت همبند 

• حساسیت به لیدوکائین 

• در دوره بارداری و شیردهی 

• حساسیت به محصولات هیالورونیک اسید 

• وجود عفونت در ناحیه لثه و دندان 

 

مراقبت های لازم قبل از تزریق ژل به بینی 

مصرف دارو هایی نظیر ایپوبروفن و آسپرین زمینه را برای شکل گیری خونریزی مهیا می کنند. لذا بهتر است حدود یک هفته قبل و پس از تزریق فیلر در بینی از مصرف دارو های رقیق کننده خون اجتناب کنید.

 

مکمل های دارویی اعم از جنسینگ، ویتامین E و پریم رز در روند اصلاح فرم بینی تداخل ایجاد می کنند. زیباجویان ملزم هستند بهره گیری از مکمل های مذکور را حدود یک هفته قبل و پس از درمان محدود نمایند. 

 

احتمال می رود در افراد دارای سابقه تبخال به موجب ورود سوزن در لایه های عمیق پوست زمینه برای شکل گیری مجدد تبخال به وجود آید. ضرورت دارد قبل از آغاز پروسه درمان سابقه ابتلا به تبخال را به پزشک متخصص گزارش دهید. 

 

در ادامه دو مورد از مهم ترین مراقبت های قبل از تزریق ژل به بینی را بیان می کنیم:

• پرهیز از مصرف دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکلی 

• توقف مصرف دارو های ضد پیری حاوی گلیکولیک و رتینول حدود دو روز قبل از درمان 

 

مراقبت های ضروری پس از تزریق ژل به بینی 

به طور کلی ضرورت دارد پس از تزریق ژل به بینی از استعمال محصولات موضعی اعم از کرم های سفید کننده، گلیکولیک اسید (محصول ضد پیری)، رتینوئید ها، رتینول، اپیلاسیون، کرم های موبر و ضد لک بر روی ناحیه تزریق پرهیز کنید. 

 

یکی از مراقبت های ویژه پس از تزریق ژل به بینی رعایت استاندارد های وضعیت خواب است. در واقع شما ملزم هستید برای باقی ماندن فیلر تازه بر روی بینی در ناحیه مناسب  حداقل به مدت 3 الی 7 شب به صورت صاف بخوابید و از قرار گیری در حالت دمر و به پهلو پرهیز نمایید. 

 

شما می توانید برای قرار گیری سر در وضعیت بالاتر از بدن، از دو عدد بالشت استفاده کنید. همچنین قادر هستید برای تثبیت سر از بالش های دورگردنی بهره بگیرید. 

علاوه بر این، پس از درمان از بهره گیری از مواد آرایشی بر روی پوست بینی حداقل به مدت 6 ساعت پرهیز کنید. عدم توجه به دستور العمل های پزشکی سبب شکل گیری عفونت در محل درمان می گردد. 

 

توصیه می شود برای تسریع روند بهبودی تزریق فیلر بینی از مواد مغذی نظیر بروملین و آرنیکا استفاده کنید. این قبیل مواد در آناناس تازه، نارنگی، پرتقال، لیمو، کاهو، توت فرنگی، اسفناج، سبزیجات سبز برگ، سیب و جوانه بروسل به وفور وجود دارند. 

برای از بین بردن کبودی های صورت نیز بهتر است در 6 ساعت اول درمان، کمپرس یخ استفاده کنید. 

 

از سری مراقبت های ویژه پس از تزریق ژل به بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• مصرف روزانه 10 لیوان آب به مدت یک هفته 

• پرهیز از قرار گیری در معرض سونا، بخور داغ، حمام داغ و جکوزی

• جلوگیری از تحمیل فشار به بینی 

• بهره گیری از کپسول سفالکسین به مدت 72 ساعت پس از درمان 

• پرهیز از انجام فعالیت های بدنی سنگین به مدت 2 الی 3 روز به موجب افزایش روند جریان خون در بینی 

• عدم بهره گیری از کمپرس گرم 

• عدم استعمال دخانیات در روز های ابتدایی درمان 

• پرهیز از شست و شوی صورت به مدت 24 ساعت 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------