کشورهای اروپایی برای تحریم نفت روسیه به توافق نرسیدند ممنوعیت واردات نفت روسیه,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
مذاکرات اعضای اتحادیه اروپا درباره ممنوعیت واردات نفت روسیه به نتیجه نرسید.

به گزارش مهر به نقل از رویتر، یک منبع آگاه اروپایی اعلام کرد که نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره تحریم واردات نفت روسیه به توافق نرسیدند و مذاکرات تا روز بعد نیز ادامه خواهد داشت.

 

برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به ویژه مجارستان، اسلواکی، جمهوری چک و بلغارستان، نسبت به اقدامات پیشنهادی برای حذف نفت روسیه ابراز نگرانی کرده اند.

 

با این حال، منبع آگاه گفته است که توافق برای تحریم نفت روسیه شاید در نشست بعدی نمایندگان اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه بدست آید.

 

کمیسیون اروپا پیشتر از بسته ششم تحریم‌ها علیه روسیه خبر داده بود که شامل ممنوعیت صادرات فرآورده‌های نفتی روسیه به اتحادیه اروپا است. این ممنوعیت پیشنهادی می‌تواند در ابتدای سال جاری - اوایل سال آینده - اعمال شود.

 

از سوی دیگر، همزمان سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد شهروندان اروپایی روز به روز بهای بیشتری برای تحریم‌های بروکسل علیه مسکو می‌پردازند.

 

دیمیتری پسکوف روز چهارشنبه گفت: هزینه تحریم‌های ضد روسیه برای شهروندان اروپایی، روز به روز افزایش می‌یابد.

 

وی افزود کرملین از نزدیک برنامه‌های اتحادیه اروپا برای اعمال ممنوعیت کامل واردات نفت از روسیه را دنبال می‌کند.

 

سخنگوی کرملین تاکید کرد: مسکو در حال بررسی گزینه‌های مختلفی است که می‌تواند اعمال کند. اینها فعلاً در حد برنامه هستند، بحث بر سر آنها کماکان ادامه دارد. ما در حال محاسبه گزینه‌های مختلف هستیم. پسکوف تحریم‌های اروپا علیه روسیه را به شمشیری دولبه توصیف کرد که با تلاش برای وارد کردن خسارت به مسکو، خود اروپایی‌ها باید بهای بیشتری را بپردازند.

 

اظهارات سخنگوی کرملین در واکنش به صحبت‌های تازه رئیس کمیسیون اروپا عنوان شد. اورزلا فن درلاین ساعاتی پیش اعلام کرد بسته ششم تحریمی بروکسل علیه مسکو امروز چهارشنبه اعلام می‌شود.آنگونه که رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفته، در بسته تحریمی ششم فهرستی از نظامیان و افراد بلندپایه روسی درگیر در جنگ اوکراین قرار دارد. وی افزود: این اتحادیه خرید نفت خام روسیه را ظرف شش ماه و محصولات پالایش شده را تا پایان سال متوقف خواهد کرد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------