نوبت‌دهی بهترین پزشکان زنان و نازایی مشهد با دکتریابدر عصر تکنولوژی امروز، پیشرفت علم به مرتفع‌ترین جایگاه خود رسیده و خوشبختانه برای اکثر بیماری‌ها راه‌های درمانی مختلفی وجود دارد. این در حالی است که افراد وجود مشکلات جزئی در وضعیت جسمی خود را نادیده نگرفته و چکاپ‌های ماهانه و سالانه را به صورت مرتب انجام دهند. در این بین وجود سامانه‌هایی نظیر دکتریاب سبب شده است مراجعه به پزشک نیز بسیار راحت‌تر از گذشته شود. با این وجود افراد به خصوص خانم‌هایی که به دنبال بهترین دکتر زنان و زایمان هستند، دیگر دغدغه پیدا کردن یک دکتر خوب را نخواهند داشت. شما می‌توانید از طریق دکتریاب جهت دریافت نوبت بهترین دکتر زنان و زایمان مشهد اقدام کنید. در ادامه ضمن معرفی وب‌سایت دکتریاب، راجع به مزایای مراجعه به پزشک زنان صحبت خواهیم کرد.

 

چرا باید به دکتر زنان و زایمان مراجعه کنیم؟

احتمالا به عنوان یک خانم با مشکلاتی که ممکن است مدام با آن سر و کار داشته باشید، آشنا هستید. خانم‌ها به واسطه ساختار و آناتومی بدنی که دارند، بعد از سن بلوغ دائما درگیر طیف گسترده‌ای از مسائل مربوط به سلامت زنان و دستگاه تناسلی از جمله: مشکلات قاعدگی، اختلالات هورمونی، عفونت‌های مقاربتی، باروری، بارداری و زایمان، یائسگی و مشکلات بسیار دیگر هستند؛ بنابراین دلایل متعددی برای مراجعه به دکتر متخصص زنان وجود دارد. آنچه در این بین مورد توجه قرار می‌گیرد، اهمیت زمان مراجعه به پزشک زنان است. قطعا یک دکتر زنان و زایمان به خوبی با تمام مشکلات و مسائل مربوط به زنان و دستگاه تناسلی زنانه آشنا است و ضمن درمان انواع مشکلات و بیماری‌ها، شما را از وضعیت سلامتی‌تان مطلع می‌سازد. 

 

بهترین دکتر زنان و زایمان مشهد,بهترین پزشک متخصص زنان و زایمان ,بهترین متخصص زنان و زایمان مشهد

   

واژن، لگن، رحم، تخمدان‌ و در کل دستگاه تناسلی خانم‌ها جزو حساس‌ترین اندام‌های آن‌ها است و در معرض آسیب‌های متعددی قرار دارد. این در حالی است که بسیاری از بیماری‌های مربوط به این اندام‌ها خاموش هستند و ممکن است دیر متوجه آن‌ها شوید. گاهی یک عفونت تناسلی ساده می‌تواند در صورت درمان نشدن به زخم دهانه رحم، فیبروم و موارد بسیاری از این قبیل تبدیل شود.

 

بنابراین، کاملا مشخص است که چرا باید به دکتر زنان و زایمان مراجعه کنیم. هر خانمی باید حداقل سالی یکبار برای مراجعه به پزشک زنان جهت ارزیابی کلی و مشاوره اقدام کند. به این ترتیب خانم‌ها و دختر خانم‌ها می‌توانند از عوامل خطرزا ایمن شوند. تمام تلاش پزشکان متخصص زنان و زایمان این است که خانم‌ها سبک زندگی سالمی را دنبال کنند و بیماری‌های زنانه و بیماری‌های مقاربتی به حداقل برسد.

 

دلایلی که بررسی کردیم، در واقع جنبه‌های عمومی این مسئله یعنی اهمیت مراجعه به دکتر زنان و زایمان است. هر خانم در برهه‌های مختلف زندگی خود باید برای چکاپ و معاینه به دکتر متخصص مراجعه کند. این در حالی است که بسیاری از ما عادت داریم تنها در زمان بیماری به پزشک مراجعه کنیم. در مورد مراجعه به پزشک زنان مسئله کمی جدی‌تر است، چون بسیاری از خانم‌ها به دلایل غیر قابل توجیهی مانند احساس شرم و خجالت چکاپ دوره‌ای یا درمان مشکلات زنانه خود را به تعویق می‌اندازند. همان طور که اشاره کردیم زمان مراجعه به پزشک زنان بسیار حائز اهمیت است. به علاوه این که این مراجعه هم برای خانم‌های متأهل و هم برای دخترخانم‌هایی که ازدواج نکرده‌اند، ضرورت دارد. هر دختری باید برای دریافت مشاوره جهت مراقبت‌ها و بهداشت فردی پس از اولین قاعدگی به پزشک مراجعه کند.

 

ویزیت باید تا زمان پس از یائسگی برای مراحل مختلفی که در بند قبل به آن اشاره کردیم مانند: ازدواج، روش‌های پیشگیری مناسب، روش‌های سالم نگه داشتن تخمدان،  باروری و روش‌های حفظ آن، بارداری، زایمان و پس از آن در سنین بالاتر فیبروم‌های رحمی، ناباروری، گرگرفتگی، افتادگی رحم، خشکی واژینال، مقاربت‌های دردناک و ... به صورت مرتب انجام شود.

 

بسیاری از خانم‌ها تصور می‌کنند تخصص و حیطه وظایف پزشکان زنان مراقبت‌های دوران بارداری و زایمان است. ناگفته نماند که خوشبختانه افزایش سطح آگاهی خانم‌ها در دهه‌های اخیر سبب شده که نسبت به بیماری زنان وسواس بیشتری نشان دهند.

 

چه زمانی به دکتر زنان و زایمان مراجعه کنیم؟

طبیعتا با وجود طیف گسترده‌ای از بیماری‌های زنانه، شدت و میزان بیماری نیز با یک دیگر متفاوت است. در هر صورت مراجعه به پزشک زنان جزو الزامات زندگی روتین هر خانمی است، اما در برخی موارد باید این مسئله بیش از پیش جدی گرفته شود.

 

همه شما به خوبی می‌دانید که هر خانمی سیکل قاعدگی مشخصی دارد. اگر عادت ماهیانه‌تان نامنظم است یا پریودتان متوقف شده است، باید حتما به دکتر زنان و زایمان رجوع کنید. هر نوع خونریزی جز در زمان قاعدگی زنگ خطر است و باید در اسرع وقت به یک متخصص زنان مراجعه کنید. اگر احساس سوزش یا خارش در واژن ، احساس درد یا سوزش هنگام ادرار، درد در لگن و علائمی از این قبیل دارید و رعایت بهداشت فردی نیز تأثیری در بهبود آن ندارد، احتمالا به عفونت باکتریایی ، عفونت ادراری  یا به برخی از بیماری‌های مقاربتی دچار شده اید و باید جهت درمان به دکتر زنان مراجعه کنید.

 

ترشحات واژن یکی دیگر از نشانه‌های مشکل در دستگاه تناسلی است. البته وجود ترشح در واژن در سیکل قاعدگی طبیعی است؛ اما اگر میزان ترشحات واژن از حد طبیعی آن بیشتر بوده و با تغییر بو و رنگ همراه باشد، باید توسط یک متخصص زنان ویزیت شوید.

 

اگر قصد بارداری دارید، باید حتما مراقبت‌های قبل از بارداری را انجام داده و برای داشتن یک بارداری نرمال تحت نظر متخصص باشید.‌ پس از آن نیز بارداری مهم‌ترین چرخه زندگی زنان است و علاوه بر حفظ سلامت مادر، باید سلامت جنین نیز تأمین شود. به همین خاطر اهمیت مراجعه به پزشک در این دوران بر هیچ کسی پوشیده نیست. چه بسا باید در این دوران تمام آزمایشات، سونوگرافی‌ها، غربالگری‌ها و تست‌های مختلف انجام شود. اگر در دوران بارداری با مشکلاتی مانند درد شدید شکمی یا خونریزی واژن مواجه شدید، باید به صورت اورژانسی به پزشک زنان مراجعه کنید.

 

علاوه بر خدمات درمانی که تا اینجا برشمردیم، خانم‌ها می‌توانند برای انجام جراحی‌های زیبایی مربوط به دستگاه تناسلی از جمله: واژینوپلاستی، پرینورافی، تنگ کردن و سفید کردن واژن، کارگذاری آ یو دی، حذف تبخال و زگیل تناسلی لابیاپلاستی و تزریق چربی و ژل به واژن نیز به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند.

 

پزشک پس از برگزاری جلسه مشاوره با بیمار و بررسی سلامت عمومی ایشان عمل زیبایی را انجام می‌دهد. در کل اگر قاعدگی پر درد، مشکل در رابطه جنسی، علائم اختلالات هورمونی، وجود توده با علائم غیر طبیعی در سینه‌ها، قاعدگی نامنظم، نازایی و هر مشکل مربوط به اندام زنانه خود دارید، در اسرع وقت برای مراجعه به دکتر متخصص اقدام کنید. در ادامه وظایف یک پزشک متخصص خوب را بررسی می‌کنیم.

 

وظایف دکتر زنان و زایمان در زمان مراجعه به ایشان چیست؟

تا اینجا راجع به اهمیت و لزوم مراجعه به متخصص زنان و زمان مراجعه به دکتر صحبت کردیم. یک دکتر متخصص حرفه‌ای ویژگی‌های خاصی دارد. قبل از این که ویژگی‌های یک دکتر خوب را بشناسید، بهتر است با وظایف او آشنا شوید.

 

پستان‌ها به عنوان یکی از اندام‌های زنانه به شدت در معرض آسیب بیماری‌های جدی از جمله سرطان قرار دارند. با توجه به این که بسیاری از خانم‌ها با سرطان پستان دست و پنجه نرم می‌کنند، معاینه دقیق پستان‌ها توسط پزشک زنان جهت درمان هر چه سریعتر آن از اهمیت بسیاری برخوردار است.‌ شناسایی دستگاه تناسلی از دیگر وظایف دکتر زنان و زایمان است. بسیاری از مشکلات دستگاه تناسلی هیچ علامت خاصی ندارند و اگر به درستی تشخیص داده نشوند، پیشرفت کرده و به مرحله حاد می‌رسند‌. این مسئله ممکن است باعث ایجاد چسبندگی رحم، چسبندگی منطقه لگنی و موارد شدیدتر شود.

 

مراقبت‌های پس از یائسگی نیز از وظایف هر پزشک متخصص زنان است. بسیاری از بیماری‌های دستگاه تناسلی نظیر سرطان پس از یائسگی اتفاق می‌افتند؛ بنابراین دکتر زنان و زایمان باید ضمن انجام بررسی‌های پس از یائسگی، زنان را جهت مراجعه و مراقبت دوره‌ای تشویق کند. بزرگترین کمکی که یک پزشک متخصص می‌تواند به مراجعه کنندگان خود کند، ایجاد آرامش روحی برای آن‌ها است؛ این مسئله برای دخترانی که به تازگی به بلوغ می‌رسد، اهمیت بیشتری دارد.

 

ورود به دنیای زنانه برای دختران تازه به بلوغ رسیده با تغییرات عاطفی گسترده همراه است و ممکن است احساس ترس، استرس و نگرانی را در آن‌ها افزایش دهد. همین موضوع بر چرخه طبیعی قاعدگی آن‌ها و مسائل مرتبط با آن اثر می‌گذارد. با توجه به این که هر بیمار به پزشک خود به عنوان یک متخصص اعتماد دارد، می‌توان اهمیت خدمات مشاوره توسط دکتر زنان را درک و توجیه کرد.  

 

سایت نوبت دهی بهترین پزشکان زنان و نازایی مشهد,سایت نوبت دهی دکتر زنان مشهد,دکتریاب

 

اگر مختصری در مورد جلسه مشاوره متخصص زنان نیز صحبت کنیم خالی از لطف نخواهد بود. در جلسه مشاوره‌ای که برای تست سلامت اندام‌های زنانه انجام می‌شود، متخصص در قدم اول معاینه فیزیکی را انجام می‌دهد. در این معاینه ضمن ارزیابی کلی، شاخص توده بدنی را اندازه گیری کرده و سپس کشاله ران، غدد لنفاوی شکم و مواردی از این دست را ارزیابی می‌کند.

 

اگر احساس می‌کنید که در درون یا اطراف اندام تناسلی خود علائم غیر طبیعی وجود دارد، می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید. دکتر شما در صورت لزوم با یک معاینه لگنی، علت را می‌یابد. علاوه بر این‌ها در این جلسه چکاپ سلامت سینه‌ها نیز انجام می‌شود. به این ترتیب اگر توده با علائم خطر وجود داشته باشد، در همان مراحل ابتدایی می‌توانید با درمان رشد آن را متوقف کرده و حذف کنید.

 

ویژگی‌های یک دکتر زنان و زایمان خوب

قطعا بانوان در زمان مراجعه به پزشک معالج خود به دنبال ویژگی‌های خاصی هستند که در انتخاب دکتر حساسیت و وسواس زیادی خرج می‌دهند‌. شما می‌توانید با بررسی چند فاکتور مهم، بهترین دکتر زنان و نازایی را پیدا کنید.

 

یک دکتر زنان و زایمان خوب باید از تحصیلات کافی و مهم‌تر از آن تجربه بالا برخوردار باشد. طبیعتا دانش آکادمیک به تنهایی برای درمان بیماری‌ها و جراحی‌های مختلف مربوط به زنان و زایمان کفایت نمی‌کند و یک پزشک حاذق باید ضمن انجام پروسه‌های درمانی متعدد تجربه و تبحر کافی را در حوزه تخصص خود به دست آورد. وجود هر نوع بیماری به خودی خود افراد را با استرس و تنش عصبی مواجه می‌سازد. در این بین خانم‌هایی که با مشکلات جنسی و بیماری‌های مرتبط با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، به دلیل مسائل فرهنگی و سنتی نادرست، تنش و چالش بیشتری را تجربه می‌کنند. حال اگر دکتر زنان دغدغه‌مند و با اخلاق باشد، به اصطلاح باری از روی دوش بیمار برداشته می‌شود.

 

یک دکتر زنان و زایمان باتجربه به خوبی می‌داند که چگونه با برخورد حرفه‌ای خود رضایت مراجعه کنندگان را جلب کند. به این ترتیب بیمار نیز احساس راحتی بیشتری با پزشک خود داشته و مشکلات خود را راحت‌تر بیان می‌کند‌. این مسئله در روند درمان نیز تأثیر بسیار زیادی دارد. هرچه پزشک خوش اخلاق‌تر باشد، بیمار به این باور می‌رسد که دکتر محرم اوست و سبب می‌شود که خانم‌ها کمی از احساس شرم یا به نوعی عذاب وجدان رها شوند.

 

طبیعتا اندام تناسلی خانم‌ها از حساسیت بالایی برخوردار است، بنابراین یک پزشک زنان و زایمان باید آنقدر مورد اعتماد باشد که بیمار بتواند با اطمینان خاطر روند درمان را آغاز کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دکتر خوب ارائه اطلاعات لازم به بیمار است. حتی اگر پزشک به سرعت بیماری یا مشکل زنان را تشخیص دهد، اما راجع به آن با بیمار صحبت نکند، ارزشی نخواهد داشت.

 

دکتریاب، سایت نوبت دهی پزشکان زنان و زایمان مشهد

تا اینجا فاکتورهای بسیاری را راجع به بیماری زنان و اهمیت درمان آن بررسی کردیم و ویژگی‌های یک دکتر خوب را برشمردیم. شما می‌توانید بهترین دکتر زنان مشهد را از طریق سایت دکتریاب (https://doctor-yab.ir) پیدا کنید. در واقع شما می‌توانید برای پیدا کردن دکتر زنان و زایمان به سایت دکتریاب مراجعه کرده و به راحتی بر اساس دسته‌بندی‌های موجود، دکتر زنان خوب مشهد را پیدا کرده و به صورت آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. قطعا از مزایای نوبت دهی پزشکان به صورت آنلاین آگاه هستید. دکتریاب بسیاری از دغدغه‌های شما را از بابت پیدا کردن یک دکتر خوب در شهر و منطقه شما برطرف ساخته است.

 

بیماری‌های شایع زنان و زایمان

از بیماری‌های مراقبتی و بیماری‌های دستگاه تناسلی زنان مانند: زگیل و تبخال تناسلی، التهاب لکن، عفونت‌های ادراری، انسداد و چسبندگی رحم و بیماری‌هایی از این دست که بگذریم به برخی از بیماری‌های جدی‌تر می‌رسیم که در بین زنان شیوع بیشتری دارد.

 

از این بیماری‌ها، می‌توان به سرطان تخمدان، سرطان پستان، سرطان رحم، فیبروم رحم، تنبلی تخمدان و ... اشاره کرد. البته این بدان معنی نیست که عفونت‌های ادراری و واژن، تبخال و زگیل تناسلی یا بیماری‌هایی که ممکن است در طول سال چندین بار به آن دچار شوید، مهم نیستند. گاهی همین بیماری‌های نسبتا جزئی زمینه ساز بیماری‌های خطرناک‌تری همچون فیبروم یا سرطان رحم می‌شوند‌.

 

عفونت واژن از شایع‌ترین بیماری‌های زنان است که از سن بلوغ تا زمان یائسگی شیوع بیشتری دارد. فیبروم‌های رحمی که به عنوان تومور لگنی شناخته می‌شوند نیز عارضه شایعی هستند که در سنین ۲۵ تا ۴۰ سالگی بیشترین آمار ابتلا در بین زنان را به خود اختصاص داده‌اند.

 

فیبروم‌های رحمی بر اساس نوع و شدت رشد در انواع مختلفی دسته بندی شده و درمان‌های مختلفی به صورت درمان دارویی و جراحی برای این توده‌ها تعریف شده است. چسبندگی رحمی که به عنوان عامل مهم سقط جنین شناخته می‌شود، بخش کوچکی از رحم را درگیر کرده  و از علائم آن می‌توان به درد در ناحیه لگن و قاعدگی‌های دردناک اشاره کرد.

 

چسبندگی رحم نیز حالت‌های مختلفی دارد. تخمدان پلی کیستیک از دبگر بیماری‌های شایع میان زنان است که در بیشتر موارد منجر به ناباروری می‌شود. به همین خاطر دکتر زنان و زایمان برای افزایش میزان باروری داروهای رفع تنبلی تخمدان را برای اکثر خانم‌هایی که مشکل باروری دارند، تجویز می‌کند. تنبلی تخمدان در اکثر موارد موجب اختلال در قاعدگی و مشکلات هورمونی در فرد بیمار می‌شود.توجه کنید، تنبلی تخمدان یا همان تخمدان پلی کیستیک با کیست تخمدان کاملا متفاوت است. 

 

بهترین پزشک متخصص زنان و زایمان,سایت نوبت دهی دکتر زنان مشهد,دکتر زنان و زایمان خوب

 

کیست تخمدان خود یک بیماری شایع است که انواع مختلفی دارد. از آنجا که سلامت مثانه به صورت مستقیم تحت تأثیر سلامت جنسی زنان قرار دارد، بیماری‌های مربوط به مثانه از جمله عفونت ادراری تا شدیدترین و وخیم‌ترین حالت آن که سرطان است، در زنان شیوع زیادی دارد. پس از بیماری‌های مربوط به دستگاه تناسلی به سرطان پستان می‌رسیم که به عنوان یک بیماری شایع در زنان شناخته می‌شود. با این وجود اگر سرطان پستان در زنان به سرعت تشخیص داده شود، در اکثر موارد امکان درمان آن وجود دارد.

 

جمع بندی

زنان نیمی از جمعیت یک جامعه را تشکیل می‌دهند و اصلی‌ترین نقش را در افزایش جمعیت و فرزندآوری ایفا می‌کنند. این در حالی است که تقریبا تمام زنان در یک جامعه مدام با بیماری‌ها و مشکلات متعدد مربوط به اندام‌های زنانه خود درگیر هستند و دائما دغدغه درمان و رفع مشکلات خود را دارند.

 

با وجود تمام سختی‌هایی که متوجه زنان است، وجود برخی باورهای فرهنگی و سنتی غلط سبب شده خانم‌ها با چالش‌های بیشتری مواجه شوند. در این بین تنها یک دکتر زنان خوب، متخصص و مورد اعتماد می‌تواند ضمن درمان و رفع مشکلات متعدد زنان این چالش‌ها و تنش‌های روانی را نیز مرتفع سازد. در این مطلب  فاکتورهای متعدد مربوط به بیماری‌های شایع زنان و زایمان و راه‌های درمان آن را بررسی کردیم. شما می‌توانید از طریق سایت دکتر یاب، لیست پزشکان زنان مشهد را پیدا کرده و به صورت آنلاین برای دریافت نوبت مراجعه اقدام‌ کنید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023