X

زالی: ویروس کرونا در هوای آلوده ماندگارتر است اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,زالی
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: در شرایط وارونگی و آلودگی هوا ماندگاری ویروس کرونا در هوا بیشتر است. 

علیرضا زالی روز شنبه در کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران اعلام کرد: اکنون به سمت کاهش شدت موج سوم شیوع ویروس کرونا می رویم اما این وضعیت در تهران به خاطر چگالی جمعیت با کندی پیش می رود و آلودگی هوا نیز مزید علت است.

 

وی با بیان اینکه آلودگی هوا به بخشی از سیستم تنفسی آسیب می زند، تاکید کرد: این شرایط فرد را در برابر ویروس کرونا ضعیف‌تر می کند.

 

زالی با بیان اینکه مهمترین مساله در بحث آلودگی تضعیف مکانیزیم تنفسی و آسیب به این سیستم است، اظهارداشت: در چنین شرایطی احتمال ابتلای افراد به بیماری کرونا که مستقیم با سیستم تنفسی در ارتباط هستند، افزایش می یابد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه این شرایط زمینه آلرژی و اختلال تنفسی را افزایش می دهد، گفت: پیش بینی می کنیم در این شرایط ۱۲ درصد از دانش آموزان تهرانی به نوعی از بیماری ها و حساسیت های حاد تنفسی دچار شوند.

 

وی با اشاره به اینکه قسمت عمده ای از واحدهای تولیدی در اختیار بخش خصوصی است، خاطرنشان کرد: نمی توان به آنان پیشنهاد تعطیلی کوتاه مدت داد چون باید برای تامین درآمد و پرداخت حقوق نیروهای خود فعالیت داشته باشند.

 

زالی ادامه داد: در ساعات پیک ترافیک، الگوی استفاده از مترو در تهران تغییر نکرده و مردم همچنان به استفاده از خودروهای شخصی تمایل دارند. 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به تاثیر مثبت اعمال محدودیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد اشاره و تاکید کرد: اکنون برای کاهش سرعت آلودگی هوا در این استان، پیشنهاد می شود که ۲ روز تعطیلی در همه بخش ها و فعالیت های تهران اعلام و اجرا شود تا شاهد تاثیرگذاری نسبی در روند کاهش و فروکش وارونگی هوا باشیم.

 

به گزارش ایرنا، در همین چارچوب "انوشیروان محسنی بندپی" استاندار تهران ظهر امروز از ارایه پیشنهاد تعطیلی ۲ روزه همه بخش‌های دولتی، خصوصی و واحدهای تولیدی این استان به دولت خبر داده است.

 

کیفیت هوای تهران در روزهای گذشته ناسالم ارزیابی می شد و امروز نیز هوای پایتخت از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۱۴۷ ناسالم برای گروه های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان و در آستانه هوای ناسالم برای همه گروه ها است.

 

به گزارش ایرنا، از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۸۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۵ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------