آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

باقری: پس از موافقت قدرت‌های جهانی با دو پیشنهاد اولیه ما بلافاصله پیشنهاد سوم را ارائه خواهیم کرد!

«علی باقری کنی» مذاکره‌کننده ارشد ایران در گفت‌و‌گوهای وین، ظهر امروز (جمعه)، در گفت‌و‌گو با شبکه قطری «الجزیره» توضیحاتی درباره دو…

رئیسی: محور تحول «اجرای عدالت» است/" خط امام" همان خط رفع فقر و تشکیل "ایران قوی" است رئیس قوه قضائیه,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
رئیس جمهور منتخب گفت : در دولت،‌ مسئله تحول، یک مقوله بسیار مهم است که مردم آن را از مطالبه کرده‌اند، محور این تحول نیز «اجرای عدالت» است.

به گزارش تسنیم، رئیس قوه قضائیه، مدیران عالی‌رتبه قضائی و جمعی از کارکنان دستگاه قضائی صبح امروز و به مناسبت هفته قوه قضائیه با حضور در حرم امام با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق کردند.

 

آیت‌الله رئیسی در این مراسم میثاق با امام را میثاق با همه خوبی‌ها دانست و گفت: میثاق با امام، میثاق با ارزش‌های انقلاب اسلامی است. میثاق با امام کارکردن و تلاش کردن برای خداست. میثاق با امام، مردمی بودن است.

 

وی با تأکید بر اینکه توجه به مردم از سوی امام، تشریفاتی نبود، گفت: امام حقیقتاً مردم را باور داشت و نظر و رأی مردم را مورد توجه قرار می‌داد و توجه به محرومین و مستضعفین، در گفتمان امام بزرگوار ما جایگاه ویژه‌ای داشت.

 

وی همچنین با اظهار اینکه میثاق با امام، میثاق با عدالت است، گفت: امام (ره) همواره معتقد بودند باید جامعه مبتنی بر عقلانیت، معنویت، عدالت و اخلاق باشد.

 

رئیس جمهور منتخب کشورمان ادامه داد: باید در محضر روح مطهر امام (ره) و ملت عزیزمان عرض کنم که امروز تلاش فرزندان شما در دستگاه قضائی این است که این دستگاه را ملجأ و پناهگاه کسانی قرار بدهند که مورد ظلم و ستم قرار گرفته‌اند.

 

وی تأکید کرد: دستگاه قضائی می‌خواهد همچون پدر مهربانی برای مردم باشد، نه فقط دستگاه قضائی بلکه تمام دستگاه‌های دولتی باید با مردم مهربان باشند. دستگاه قضائی به لحاظ قدرتی که قانون در اختیارش قرار داده، باید مقتدرانه عمل کند.

 

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: امروز ما نباید دچار آزمون و خطا شویم چرا که 40 سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد. تمام دست‌اندرکاران و خدمتگزاران در تمام حوزه‌ها باید تلاش کنند که آنچه خواست امام و شهدا و رهبری معظم انقلاب اسلامی است عمل شود. آنچه امام گفت و امروز رهبری بیان می‌کنند، همان خواست مردم است که «اجرای عدالت» است. باید تلاش شود در تمام لایه‌های دستگاه اجرای، عدالت حکم کند تا پرونده‌های ورودی به دستگاه قضائی کاهش پیدا کند.

 

وی افزود: ایجاد اشتغال و رفع مشکلات مردم، به کاهش پرونده‌ها در دستگاه قضائی کمک خواهد کرد. طی دو سالی که افتحار ریاست دستگاه قضائی را داشتم، سند تحول و کار تحولی در دستگاه قضائی را بر محور اجرای عدالت قرار دادم.

 

رئیسی گفت: رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی و راه‌اندازی سامانه‌های گوناگون در دستگاه قضائی طی 2 سال گذشته، در راستای اجرای عدالت بود. همانگونه که طی دو سال گذشته فعالیت همکاران قضائی دو تا سه برابر افزایش پیدا کرد تا دغدغه‌های مردم کمتر شود در دولت هم اینچنین باید عمل شود.

 

رئیس جمهور منتخب ادامه داد: در دولت مسئله تحول، یک مقوله بسیار مهم است که مردم آن را از مطالبه کرده‌اند. محور این تحول نیز «اجرای عدالت» است.

 

رئیسی در پایان اظهار کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری، خط امام (ره) را باید شناخت و بر مبنای آن عمل کرد. خط امام (ره)، همان خط رفع فقر و محرومیت و رفع مشکلات مردم و تشکیل ایران قوی است. امیدواریم خداوند متعال به ما توفیق دهد که خط امام را بشناسیم و بر مبنای آن عمل کنیم. امروز سلامت، صلابت و اقتدار کشور در گرو توجه به خط امام(ره) است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------