تشخیص بیماری سل در دو ساعت 


سل

 

 

 

محققان به روش جدیدی برای تشخیص سریع بیماری سل دست یافتند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، این آزمایش جدید که دقیق نیز است در حقیقت یک انقلاب در درمان بیماری سل محسوب می شود زیرا کمتر از دو ساعت بیماری سل تشخیص داده می شود.این در حالی است که پیشتر نتایج آزمایش ها می توانست بعد از سه ماه اعلام شود.سازمان بهداشت جهانی این روش جدید را دستاورد بزرگی در عرصه پزشکی دانسته است. آزمایش سریع سل با استفاده از فناوری جدید دی ان ای انجام می شود.

شرکت آمریکایی سه فید (Cepheid) و بنیاد نوآوری وتشخیص سوئیس که یک گروه غیرانتفاعی مورد حمایت مالی بنیاد بیل و ملینا گیتس است این آزمایش را انجام دادند.

گفتنی است سال گذشته حدود دو میلیون نفر بر اثر بیماری سل جان خود را از دست دادند.

آخرین آزمایش جدید برای تشخیص سل در دهه چهل انجام شده است.

دکتر کارین وایر رئیس تشخیص سل در سازمان بهداشت جهانی در این زمینه گفت: این واقعا دستاورد بزرگی است و این آزمایشی است که با آن طی صد دقیقه در یک دستگاه بیماری سل تشخیص داده می شود. با روش جدید بیماران مجبور نیستند هفته ها قبل از تشخیص بیماری صبر کنند و احیانا قبل از اعلام نتیجه آزمایش جان خود را از دست بدهند.

این روش همچنین به علت شروع فوری درمان موجب نجات بیماران از مرگ می شود.این آزمایش بسیار آسان است و می تواند در خارج از آزمایشگاههای تشخیص سل نیز انجام می شود.

شرکت سه فید اعلام کرده است سیستم رایانه ی این آزمایش جدید را با هفتادو پنج درصد تخفیف به قیمت حدود هفده دلار در اختیار کشورهای کم درآمد و یا با درآمد متوسط قرار خواهد داد و قیمت دستگاه نیز حدود هفده هزار دلار خواهد بود.

این نخستین بار است که یک فناوری جدید قرار است همزمان در اروپا ، امریکا و کشورهای در حال توسعه در سراسر جهان معرفی می شود..../تحلیل:عصرایران

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آیلتس,دوره آیلتس,ترجمه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023