آشنایی با جاهای دیدنی استانبولآشنایی با جاهای دیدنی استانبول

آشنایی با جاهای دیدنی استانبول

 

در تور استانبول، فرصت بازدید از جاهای دیدنی استانبول‌ که اصلا تعدادشان کم نیست را خواهید داشت. هر گوشه از این شهر زیبا، چیزی جدید برای توریست‌ها دارد و باید چندین و چند بار به استانبول سفر کنید تا بتوانید، تمامی جاذبه‌های آن‌جا را از نزدیک ببینید. لیست پیش رو، مجموعه‌ای از ۱۱۰ جاذبه‌ی گردشگری استانبول است که قصد دارید در قالب یک نوشته جامع، آن‌ها را به شما معرفی نماییم.

 

تماشای شکوه برج گالاتا

این برج زیبا در قرن ۱۴ میلادی ساخته شده و یکی از نمادهای مهم در استانبول به حساب می‌آید. با توجه به نزدیکی به خیابان استقلال و زیبایی‌های این بنا، گردشگران بیشماری هر روز از آن‌جا بازدید کرده، به عکاسی کنار برج گالاتا می‌روند یا از پله‌های آن‌جا بالا رفته و به منظره‌ی زیبای تنگه‌ی بسفور و محله اطراف نگاه می‌اندازند. اما اگر به دیدن برج‌های مدرن علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم از این برج‌های جذاب در سفر با تور استانبول نیز دیدن نمایید:

 

•    برج چامیلجا

•    برج اسکای لند

•    برج مترو پل

•    برج نورول لایف

 

برج گالاتا از جاهای دیدنی استانبول

برج گالاتا از جاهای دیدنی استانبول

 

بازار بزرگ استانبول، مهم‌ترین بازار ترکیه 

بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بازار سرپوشیده جهان، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌هایی شهر بوده و تقریبا تمامی گردشگرانی که به تور استانبول می‌روند، حداقل یک بار از آن‌جا بازدید می‌کنند. وسعت  به قدری است که بیش از ۳۰۰۰ مغازه در آن‌جا قرار گرفته و دارای ۶۱ گذر است. البته استانبول بازار کم ندارد که برخی از مهم‌ترین آن‌ها  شامل این موارد می‌شوند:

 

•    بازار ادویه استانبول (بازار مصری‌ها)

•    بازار بومونتی

 

گشت و گذار در شلوغی‌های خیابان استقلال

خیابان استقلال یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی استانبول نزد ایرانی‌ها بوده و هر بار که به این خیابان شلوغ بروید، عده‌ی زیادی از گردشگران را مشاهده خواهید کرد. این خیابان از میدان تکسیم آغاز می‌شود و مملو از فروشگاه‌های برند، کافه‌ها و رستوران‌های مختلف است. همچنین بعضی از مراکز توریستی معروف همچون موزه مادام توسو نیز در خیابان استقلال قرار دارد.

 

خیابان استقلال از جاهای دیدنی استانبول

خیابان استقلال از جاهای دیدنی استانبول

 

کاخ توپکاپی از مهم‌ترین جاهای دیدنی استانبول

کاخ توپکاپی را باید مهم‌ترین کاخ دوران عثمانی به حساب آورد. جایی که برای مدتی طولانی، سلاطین این سلسله در آن‌جا زندگی می‌کردند و حالا در تور استانبول، امکان بازدید از این بنای شگفت انگیز را خواهید داشت و می‌توانید از بخش‌های مختلف آن‌جاب بازدید به عمل آورید. این بنای زیبا در قرن ۱۵ میلادی ساخته شده بود و تا قرن ۱۹ جایگاه سلاطین بود تا این که کاخ دلمه باغچه ساخته شد و به مقر پادشاهی بدل گشت. کاخ توپکاپی از سال ۱۹۲۴ به فهرست آثار ملی ترکیه اضافه شد و شامل موزه و بخش‌های مختلفی می‌شود که نمایانگر شیوه‌ی زندگی پادشاهان عثمانی در آن دوره است. 

 

نگاهی به تاریخ ترکیه در موزه باستان شناسی استانبول

در میان موزه‌های تاریخی متعدد شهر، بازدید از موزه باستان شناسی استانبول، تجربه‌ای کامل‌تر را برایتان به ارمغان می‌آورد. بنای این موزه که به سبک نئوکلاسیک طراحی شده، خود یکی از جذابیت‌های آن بوده و در داخل بنا نیز، آثار متعددی از دوران باستان تا دهه‌های پیش و از کشورهای تمدن‌های مختلف از بابل گرفته تا دوران بیزانس و یونان باستان نگهداری می‌شود. این موزه کار خود را از سال ۱۸۸۳ میلادی آغاز کرده و به مرور مجموعه‌های آن تکمیل شده‌اند و حالا به یکی از پربازدیدترین جاهای دیدنی استانبول بدل گشته است. اگر به بازدید از آثار هنری و اشیا تاریخی علاقه دارید، بد نیست سری به دیگر موزه‌های شهر نیز بزنید:

 

•    موزه پرا

•    موزه کارییه

•    موزه پانوراما 1453 استانبول

 

مسجد ایاصوفیه، نمادی برای استانبول

ایاصوفیه یکی از مهم‌ترین نمادهای استانبول و یکی از خاص‌ترین مساجد جهان به حساب می‌آید. بنای اصلی این مسجد در واقع کلیسایی بوده که در دوران کنستانتین اول و در قرن ششم میلادی ساخته شده بود و بعد از فتح استانبول به دست عثمانی‌ها، با تغییرات نسبتا کمی، تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین مساجد دنیا در زمان خودش شد. این مکان چند باری در طول تاریخ مرمت و نوسازی شده است و هنوز هم نشانه‌هایی از آثار هنری به کار گرفته شده در کلیسای اصلی را در آن‌جا مشاهده می‌کنید.

 

مسجد ایاصوفیه از جاهای دیدنی استانبول

مسجد ایاصوفیه از جاهای دیدنی استانبول

 

مسجد آبی، شکوه معماری عثمانی

تنها چند قدمی دورتر از مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی قرار گرفته است. مسجد سلطان احمد که به خاطر کاشی‌کاری و استفاده از رنگ آبی در نمای بیرونی به مسجد آبی شهرت یافته، در اوایل قرن هفدهم ساخته شده بود و می‌توان آن را شکوه معماری اسلامی در دوران عثمانی‌ها به شمار آورد. این مسجد نه تنها از بیرون، بلکه در فضای داخلی نیز شگفت‌انگیز است و برای آن‌ها که چنین آثار هنری را ارج می‌نهند، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری خواهد بود که در تور استانبول باید به دیدنش بروند. 

 

بازدید از باسیلیکا سیسترن

باسیلیکا سیسترن سرداب کلیسایی است که در قرن ششم میلادی ساخته شده بود و برای مدت‌های مدید، آب شهر را تامین می‌کرد اما حالا جزو جاهای دیدنی استانبول به حساب می‌آید. این آب‌انبار بزرگ به طول ۱۴۰ متر و عرض ۷۰ متر بوده وچیزی نزدیک به ۱۰۰ هزار تن گنجایش دارد. اما یکی از جذاب‌ترین بخش این آب انبار، مجسمه مدیوسا است که به صورت واژگون در آن‌جا قرار گرفته و به زیبایی‌های این بنای باستانی می‌افزاید. 

 

جزایر پرنس، انتخابی متفاوت در میان جاهای دیدنی استانبول

اگر به سفرهای دریایی علاقه دارید، می‌توانید یک نیم روز خود در تور استانبول را به بازدید از جزایر پرنس اختصاص دهید. فری‌های دولتی، با هزینه‌ای بسیار کم، هر روز بارها مسیر بین استانبول تا این جزایر را طی کرده و شما امکان بازدید آن‌ها را خواهید داشت. سه جزیره پرنس، مکان‌هایی بسیار زیبا با مناظر شگفت‌انگیز بوده و به خاطر قانون منع رفت و آمد وسایل نقلیه موتوری، فضایی آرامش بخش و جذاب هم دارند.

 

جزایر پرنس از جاهای دیدنی استانبول

جزایر پرنس از جاهای دیدنی استانبول

 

در موزه مدرن استانبول به دیدن آثار هنری معاصر بنشینید

اگر به دنبال بازدید از آثار هنری مدرن در سفر به استانبول هستید برای رفتن به به موزه مدرن استانبول درنگ نکنید. این مکان که کار خود را در سال ۲۰۰۴ آغاز کرده، یکی از مراکز فرهنگی هنری مهم ترکیه است که در محله بی‌اغلو قرار گرفته و آثار مدرن در زمینه‌های مختلف از جمله عکاسی، نقاشی، مجسمه سازی و ... را در خود جای داده است. گالری‌های متععد و متنوع و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های دوره‌ای به اهمیت این مکان می‌افزاید. موزه مدرن استانبول شامل بخش‌هایی همچون فروشگاه، کتابخانه و سینما نیز می‌شود. البته اگر به دنبال تماشای آثار هنری مدرن هستید، از گالری‌ها موزه‌های زیر نیز نمایید:

 

•    Borusan Contemporary

•    گالری Apel

•    موزه هرهای گرافیک استانبول (IMOGA)

•    سانترالیستانبول (Santralistanbul)

•    گالری Arter

 

بازدید از کاخ دلمه باغچه، آخرین اثر معماری عثمانی

شاید کاخ توپکاپی مدت بیشتری به عنوان اقامتگاه پادشاهان مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما شکوه و زیبایی دلمه باغچه را نمی‌توان با هیچ کاخ دیگری در استانبول مقایسه کرد. کاخ دلمه باغچه البته به سبک اروپایی ساخته شده بود و هزینه‌ی بسیار سنگینی روی حکومت عثمانی گذاشت تا جایی که بسیاری، ضعف این حکومت را مخارج سنگین آن برای ساخت این بنا می‌دانند. بازدید از این کاخ بزرگ زمان بر بوده و بخش‌های متنوعی هستند که نباید به سادگی از کنار آن‌ها گذشت، پس حتما، چند ساعتی از سفر خود را برای بازدید از آن‌جا خالی کنید. این را هم مد نظر داشته باشید که کاخ‌های استانبول تنها به این دو مورد ختم نشده و چندین کاخ زیبای دیگر نیز در این شهر ساخته شده‌اند:

 

•    کاخ ییلدیز

•    کاخ بیلربی

•    کاخ عادله سلطان

•    کاخ کوچوکسو

•    کاخ ایهلامور

 

کلیسای چورا

کلیسای چورا معروف‌ترین کلیسای شهر و یکی از جاهای دیدنی استانبول است. این بنا را با نمای بیرونی آن قضاوت نکنید. در فضای داخلی آن‌جا، نقاشی‌های و موزاییک‌کاری‌های فوق‌العاده به کار گرفته شده که شما را شیفته‌ی خود خواهند کرد. البته زلزله سال ۱۸۹۴ آسیب‌هایی به کلیسا وارد کرده اما به جرات می‌توان گفت که این محل، از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری استانبول است. اگر قصد بازدید از دیگر کلیساهای شهر را دارید، موارد زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

 

•    کلیسای سنت آنتوان

•    کلیسای سنت جرج

•    کلیسای سنت استفان بولگارین

 

گشت و گذار در فضای سبز و باغ‌های پارک گلخانه

استانبول چندین و چند پارک زیبای شهری دارد که در زمان فستیوال گل لاله، مملو از گل‌های رنگارنگ و زیبا می‌شود. اما محبوب‌ترین و معروف‌ترینِ این پارک‌ها، پارک گلخانه است که در فضای بیرونی کاغ توپکاپی ساخته شده و فضایی بزرگ با درختان بزرگ، فضای سبز دیدنی و باغ‌های متعدد را شامل می‌شود.

 

باغ‌های پارک گلخانه از جاهای دیدنی استانبول

باغ‌های پارک گلخانه یکی از جاهای دیدنی استانبول

 

مسجد رستم پاشا

مسجد رستم پاشا در فاصله‌ی بسیار کم از بازار ادویه یا همان بازار مصری‌ها قرار گرفته و اگر چه مسجد خیلی بزرگی نیست، اما زیبایی کاشی‌کاری آن و پنجره‌هایی که نور را به داخل می‌تابانند، باعث شهرت این بنای شگفت‌انگیز شده است. این بنا در سال ۱۵۴۴ ساخته شده و هنوز هم به عنوان یک مسجد در حال فعالیت است و شما زمان‌هایی که نماز جماعت برپاست، امکان بازدید از آن‌جا را نخواهید داشت. 

 

پارک امیرگان و گل‌های لاله معروفش

همان‌طور که گفتیم، پارک‌های شهری، یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی استانبول هستند که با فضای سبز خود، آرامش را به این شهر شلوغ هدیه می‌کنند. پارک امیرگان که قدمت آن به ۳۰۰ سال بر می‌دد، با باغ‌های متعدد، درختان بزرگ و زیبا و قرار گیری در نزدیکی تنگه بسفور، بدون شک یکی از جاهایی خواهد بود که ارزش دیدن در تور استانبول را دارد.

 

در موزه مدرن استانبول به دیدن آثار هنری معاصر بنشینید

اگر به دنبال بازدید از آثار هنری مدرن در سفر به استانبول هستید برای رفتن به به موزه مدرن استانبول درنگ نکنید. این مکان که کار خود را در سال ۲۰۰۴ آغاز کرده، یکی از مراکز فرهنگی هنری مهم ترکیه است که در محله بی‌اغلو قرار گرفته و آثار مدرن در زمینه‌های مختلف از جمله عکاسی، نقاشی، مجسمه سازی و ... را در خود جای داده است. گالری‌های متععد و متنوع و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های دوره‌ای به اهمیت این مکان می‌افزاید. موزه مدرن استانبول شامل بخش‌هایی همچون فروشگاه، کتابخانه و سینما نیز می‌شود. البته اگر به دنبال تماشای آثار هنری مدرن هستید، از گالری‌ها موزه‌های زیر نیز نمایید:

 

•    Borusan Contemporary

•    گالری Apel

•    موزه هرهای گرافیک استانبول (IMOGA)

•    سانترالیستانبول (Santralistanbul)

•    گالری Arter

 

برج دوشیزه، جاذبه‌ای متفاوت در قلب تنگه بسفور

برج دوشیزه بنایی زیبا بر روی جزیره‌ای کوچک در تنگه بسفور است که قدمت آن به ۲۵۰۰ سال پیش می‌رسد و از آن دسته جاهای دیدنی استانبول است که تنها به قایق می‌توانید به دیدنش بروید. بنایی که ساخت آن در دوران روم باستان رقم خورده و همیشه قصه‌های عجیب و غریبی در موردش روایت می‌شود. 

 

برج دوشیزه از جاهای دیدنی استانبول

برج دوشیزه یکی از جاهای دیدنی استانبول

 

بازدید از قلعه روملی حصار

قلعه‌ای تاریخی و نظامی که اواسط قرن پانزدهم در کرانه‌ی تنگه بسفور ساخته شده بود تا سنگری دفاعی در این گوشه از شهر باشد. این بنای سنگی بزرگ هنوز بعد از قرن‌ها استوار و زیبا در کنار تنگه زیبایی خود را به رخ می‌کشد و از به خاطر جذابیت خود قلعه و همچنین منظره‌ی زیبایی که پیش رو دارد، از مراکز پر بازدید در تور استانبول به حساب می‌آید. لیست زیر، تعدادی دیگر از قلعه‌های تاریخی استانبول را شامل می‌شود:

 

•    قلعه یدیکوله

•    قلعه سورلاری

•    قلعه آنادولو

•    قلعه یوروس

 

میدان تکسیم

میدان تکسیم شاید به خودی خود یک جاذبه‌ی گردشگری نباشد، اما یکی از شلوغ‌ترین و توریستی‌ترین نقاط استانبول است. میدانی که به چندین مکان مهم دیگر همچون خیابان استقلال مشرف بوده و بعضی از بهترین هتل‌های شهر نیز در حاشیه‌ی آن‌جا قرار گرفته‌‌اند.

 

قدم زدن در پارک ییلدیز

در گذشته این مکان با نام باغ سلطنتی ییلدیز شناخته می‌شد که در دهه‌های اخیر به یکی از زیباترین پارک‌های شهری بدل شد. اگر به تور استانبول می‌روید، حتما سری به این پارک زیبا زده، از فضای سبز و گلکاری‌هایش لذت ببرید، به سراغ پل معلق آن‌جا رفته و در کنار رودخانه، عکس‌هایی زیبا بگیرید. این پارک دارای مکان‌هایی مخصوص برای پیک نیک، دو عمارت برای استراحت و صرف غذا و نوشیدنی و بسیاری امکانات دیگر را دارد. همچنین چندین مورد از جاهای دیدنی استانبول نیز در نزدیکی این پارک قرار دارند که در ادامه می‌توانید به سراغشان بروید. غیر از پارک‌های شهری که از آن‌ها یاد کردیم، این پارک‌های زیبا در استانبول را نیز به خاطر بسپارید:

 

•    پارک طبیعی میهرابات

•    پارک فنرباغچه

•    پارک ماچکا

•    پارک سلطان احمد

 

تماشای معمار جذاب مسجد سلیمانیه

یکی دیگر از مساجد تاریخی و بسیار مهم استانبول که در سال ۱۵۵۷ ساخته شده و در نمای داخلی آن، بیش از سه هزار کیلوگرم طلا مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به وسعت این بنا، داخل آن بخش‌هایی همچون مدرسه و حتی کاروانسرا نیز وجود داشت. مسجد سلیمانیه در سال ۲۰۰۷ یک پروژه مرمت و بازسازی بزرگ را به خود دید و حالا هر سال میزبان ده‌ها هزار بازدیدکننده‌ای است که در تور استانبول به سراغ آن‌جا می‌روند.‌البته استانبول مساجد تاریخی و زیبا کم ندارد که در زیر به برخی از مهم‌ترین‌های آن‌ها به غیر از چهار مسجد گفته شده اشاره می‌کنیم:

 

•    مسجد شاهزاده

•    مسجد چاملیجا

•    مسجد اورتاکوی

•    مسجد فاتح

•    مسجد قلیچ علی پاشا 

•    مسجد نور عثمانیه

 

مسجد سلیمانیه از جاهای دیدنی استانبول

مسجد سلیمانیه یکی از جاهای دیدنی استانبول

 

پارک بازی ویالند، بهترین تم‌پارک استانبول

اگر به دنبال جذاب‌ترین تم پارک استانبول هستید، باید مستقیما به سراغ پارک بازی ویالند بروید. این مجموعه بزرگ، با ورودی سنگین ۴۵۰ لیری خود، مجموعه‌ای جذاب و متنوع از بازی‌های هیجان انگیز برای سنین مختلف را در خود دارد و ساعاتی مفرح را برای تمامی اعضای خانواده می‌سازد. با توجه به تعداد بالای‌ جاذبه‌ها و بازی‌های این تم پارک، حتما زمان زیادی را برای تفریح در آن‌جا باید خالی کنید. اگر طرفدار بازی در تم‌پارک‌ها هستید، پیشنهاد می‌کنیم، در سفر به استانبول، سری به دیگر تم‌پارک‌ها و مجموعه‌های تفریحی خاص این شهر بزنید:

 

•    میوپارک 

•    موزه توهم استانبول

•    بوستانچی لواپارکی

•    پارک بازی واقعیت مجازی VR HOUSE 

•    فان لب استانبول

•    پارک بازی واقعیت مجازی CRAZY VR

 

آکواریوم سی لایف، بزرگ‌ترین آکواریوم استانبول

آکواریوم سی لایف در مرکز خرید فوروم واقع شده و دسترسی به آن‌جا که بزرگ‌ترین و جذاب‌ترین آکواریوم استانبول است، بسیار ساده خواهد بود. این آکواریوم بزرگ، مجموعه‌ای جذاب از آبزیان مختلف از جمله ۱۵ نوع کوسه را در خود دارد. دیگر آکواریوم‌های بزرگ استانبول که ارزش دیدن دارند، موارد زیر هستند:

 

•    آکواریوم استانبول 

•    آکواریوم و باغ وحش دریایی عمار

•    آکواریوم ویاسی (Viasea)

 

مینیاتورک، ترکیه در قطع کوچک!

مینیاتورک یک شهر مینیاتوری بسیار زیبا و از جاهای دیدنی استانبول است که آثار تاریخی و ابنیه مهم ترکیه، در آن‌جا با اندازه‌ی ۲۵ برابر کوچک‌تر ساخته شده‌اند. بخش بزرگی از مینیاتورک در فضای باز قرار گرفته که به زیبایی‌های این مجموعه می‌افزاید.

 

خرید از بهترین برندهای جهان در مرکز خرید مال آو استانبول

مال آو استانبول شاید معروف‌ترین مرکز خرید شهر باشد که با فروشگاه‌های متعدد و میزبانی از برندهای مختلف، تجربه‌ای فوق‌العاده از خرید را برایتان به همراه خواهد داشت. البته استانبول در زمینه مرکز خرید اصلا چیزی کم‌ ندارد و ده‌ها مجموعه‌ عالی در این رابطه به فعالیت می‌پردازند  که بسیاری از آن‌ها امکاناتی از جمله مجموعه سینمایی، رستوران‌های مختلف و ... را در خود دارند. از جمله مهم‌ترین مراکز خرید استانبول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

•    فروم استانبول

•    ایستینیه پارک

•    اوتلت اولویوم

•    کانیون مال

•    اُپتیمیوم اوتلت

•    بی اوغلو ایش

•    مرکز خرید جواهر

•    زورلو سنتر

•    عمار اسکوئر

•    آکمرکز

 

مرکز خرید مال آو از جاهای دیدنی استانبول

مرکز خرید مال آو استانبول

 

موزه مادام توسو و عکاسی با مجسمه‌های مومی افراد مشهور

مادام توسو نام مجموعه‌ای از موزه‌های مجسمه‌های مومی از اشخاص معروف است که در شهرهای مختلف جهان شعبه‌های زیادی دارد. شعبه استانبول موزه مادام توسو در خیابان استقلال واقع شده و شامل چندین مجسمه از افراد مشهور جهان و چند شخصیت ترک می‌شود. 

 

دلفیناریوم استانبول

از محبوب‌ترین جاهای دیدنی استانبول برای خانواده‌ها که در هر فصلی از سال می‌توانید به سراغش بروید. دلفیناریوم مجموعه‌‌ای نسبتا بزرگ در منطقه ایوپ بوده که مهم‌ترین بخش آن، برگزار نمایش با دلفین‌های بازیگوش است. غیر از تماشای نمایش اصلی، شما در این مکان، می‌توانید از شیرماهی‌های بزرگ، نگهنگ‌های سفید و چند آبزی دیگر نیز دیدن نمایید. 

 

گشت‌های آبی با کروزهای تنگه بسفور

با توجه به وجود تنگه‌ی زیبای بسفور در استانبول که این شهر را به نو نیم تقسیم کرده است، مسلما سفرهای دریایی یکی از مهم‌ترین تفریحات و جاذبه‌های این شهر به حساب می‌آید. کروزهای مختلفی در طول روز و حتی شب‌ها، سفرهای متنوعی را در تنگه برایتان ترتیب می‌دهند که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. 

 

تفریحات شبانه در استانبول

اگر اهل تفریحات شبانه باشید، حتما در تور استانبول به شما خوش خواهد گذشت. کلاب‌ها و مراکز متعددی هستند که می‌توانید به آن‌جاها مراجعه کنید. در همان خیابان استقلال و اطراف میدان تکسیم، تعداد بی‌شماری کلاب‌های مختلف وجود دارند. در زیر بعضی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین کلاب‌های شهر را برایتان لیست می‌کنیم:

 

•    Sortie

•    Ruby

•    360

•    Ulus 29

•    Babylon Bomonti

•    Jolly Joker Balans

•    Klein

•    Club Xlarge

 

تفریحات شبانه در استانبول

جاهای دیدنی شبانه استانبول

 

جنگل بلگراد یکی از جاهای دیدنی استانبول در اطراف شهر

اگر اهل ماجراجویی باشید و بخواهید پایتان را از محیط شهری استانبول فراتر بگذارید، جنگل بلگراد گزینه‌ای عالی خواهد بود. این جنگل بزرگ و زیبا، محلی جذاب برای عکاسی، طبیعت گردی و پیک‌نیک است و در طول بهار و پاییز، بهترین منظره‌ی ممکن را برایتان به نمایش می‌گذارد.

 

کیدزانیا، شهری برای بازی بچه‌ها

اگر همراه کودکان خود به تور استانبول می‌روید، حتما در طول سفر آن‌ها را به کیدزانیا ببرید. کیدزانیا نام برندی معروف است که شعبه‌های مختلفی در شهرهای مهم جهان از جمله دبی و استانبول دارد. پارک‌های کیدزانیا به شکل یک شهر کوچک درست شده‌اند و بچه‌ها در این پارک در نقش شغل‌های مختلف مثل خلبانی، دکتری، آتش نشان، آشپز و ... مشغول می‌شوند. بازی‌های گروهی، حضور مربیان مجرب و همچنین دکورهای بزرگ و عالی از جمله ویژگی‌های کیدزانیا به شمار می‌روند. البته در کنار کیدزانیا بد نیست بچه‌ها را به دیدن مجموعه لگولند دیسکاوری ببرید که توسط خود برند لگو ساخته شده و سالن‌های بزرگ ساخت لگو در خود دارد.

 

حمام خرم سلطان

این حمام تاریخی توسط "معمار سینان" معمار معروف برای همسر سلطان سلیمان یکم و در قرن ۱۶ میلادی ساخته شده و جزو جاهای دیدنی استانبول است که عده‌ی زیادی بعد از رفتن به ایاصوفیه و مسجد آبی، از آن‌جا بازدید می‌کنند. با این که حمام خرم سلطان یک بنای تاریخی محسوب می‌شود اما شما با یک قیمت بالا، می‌توانید در ساعاتی خاص از روز، برای حمام سنتی به این محل بروید. البته حمام خرم سلطان تنها حمام تاریخی فعال شهر نیست و گزینه‌های دیگری هم هستند که می‌توانید برای چنین تجربه‌ای به سراغشان بروید:

 

•    حمام چال اوغلو

•    حمام گالاتاسارای

•    حمام کیلیچ علی پاشا

•    حمام سلیمانیه

•    حمام چینیلی

•    حمام گدیک پاشا

•    حمام چمبرلی تاش

•    حمام آجِمولو

 

موزه رحمی کوچ و بازدید از ماشین‌های کلاسیک

این مکان یک موزه خاص بوده که در آن‌جا، موتورها و ماشین‌های خاص قدیمی گردآوری شده‌اند. موزه را فردی به نام رحمی کوچ با هزینه شخصی خود افتتاح کرد و کلکسیون گران قیمت وخود در زمینه حمل و نقل را در آن‌جا به نمایش گذاشت. این محل جدا از به نمایش گذاشتن موتورها و ماشین‌های جذاب از دوره‌های مختلف تاریخ این صنعت، ماکت‌ها و تجهیزات مربوط به سفرهای هوایی و دریایی را نیز در خود دارد. اگر به چنین موزه‌هایی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم سری به موزه راه‌آهن استانبول نیز بزنید.

 

پل بسفروس

این پل هزار و پانصد متری اورتاکوی در بخش اروپایی را به بیلبربی در بخش آسیایی متصل می‌کند و جدا از اهمیت آن برای مردم شهر، جزو جاهای دیدنی استانبول است و برای گردشگران نیز اهمیت دارد. پلی که ساخت آن در سال ۱۹۷۳ به پایان رسید و چدر زمان خود، چهارمین پل معلق بزرگ جهان به حساب می‌آمد. البته چندین پل جالب توجه دیگر نیز در استانبول وجود دارند که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

 

•    پل فاتح سلطان مهمت

•    پل یاووز سلطان سلیم

•    پل گالاتا

•    پل مترو شاخ طلایی

 

در سفر به استانبول همراه مقتدر سیر تابان باشید

برای سفری جذاب و متفاوت همراه بودن با آژانس مسافرتی مقتدر سیر تابان خیال شما را برای داشتن سفری امن، متفاوت و شاد را تجربه خواهید کرد. برای دریافت قیمت تور استانبول و انجام هماهنگی‌های لازم با کارشناسان کاربلد و باتجربه آژانس مسافرتی مقتدر سیر تابان به شماره‌های ۲۶۴۰۹۸۲۸ -۰۲۱ و ۷۵۲۱۲ -۰۲۱ تماس بگیرید. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024