چگونه به عنوان یک دانشجوی خارجی وارد هاروارد شویم؟وارد شدن به دانشگاه هاروارد,دانشجوی دانشگاه هاروارد,تحصیل در دانشگاه هاروارد

وارد شدن به دانشگاه هاروارد

 

«چگونه وارد هاروارد شویم؟» یکی از رایج‌ترین سوالاتی است که توسط دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در آمریکا پرسیده می‌شود. به همین دلیل است که تصمیم گرفتیم کارهایی که باعث می‌شود نظر هیئت علمی دانشگاه هاروارد به شما جلب شود را ذکر کنیم. اما اولین چیزی که باید بدانید این است که برای دانشگاه هاروارد، همه شانس یکسانی برای پذیرش دارند، حتی اگر دانشجوی بین‌المللی باشند.

 

آیا می‌دانید چرا می‌خواهید در هاروارد تحصیل کنید؟

شاید تصور کنید که دانشگاه هاروارد، چون بهترین است، پس دانشگاه رویایی شماست. اما اینکه بهترین است، دلیل نمی‌شود که بهترین دانشگاه برای شما باشد. هر دانشگاه از برخی جهات مختلف متفاوت است و قطعاً باید جهت پذیرش، به سایر دانشگاه‌ها نیز توجه کنید.

 

هاروارد برای برخی افراد خوب است، اما ممکن است برای شما خوب نباشد. این بدان معنا نیست که شما به اندازه کافی خوب نیستید، اما روش‌های مطالعه و یادگیری شما ممکن است متفاوت باشد. این چیزی است که هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه هاروارد برای شما مناسب است یا نه، باید در نظر بگیرید.

 

دانشگاه هاروارد (Harvard University)

نکته‌ای که باید در مورد دانشجویان هاروارد بدانید این است که آن‌ها کارآفرین و استارت‌آپی هستند. پس اگر حال و حوصله‌ی ایده‌پردازی و خلاقیت ندارید یا به خوبی نمی‌توانید از خلاقیت خود استفاده کنید، یا کسی هستید که نمی‌توانید بدون لگد معلمان یا والدین خود به خودتان فشار بیاورید تا به تنهایی کار کنید، در این صورت ممکن است هاروارد بهترین انتخاب برای شما نباشد. حتی در بدبینانه‌ترین حالت، می‌تواند به بزرگ‌ترین جهنم شما تبدیل شود.

 

البته قصد ما این نیست که افرادی که به اصطلاح چوب تری هستند را زیر سوال ببریم، ولی هاروارد جزو آن دسته دانشگاه‌هایی است که دانشجویان خودساخته را می‌طلبد. اما برخی از افراد ذاتا قدرت کار کردن به تنهایی را ندارند. برای همین است که بسیاری از فریلنسرها در عرض چند ماه به شغل اداری باز می‌گردند- فقط به این دلیل که نمی‌توانند به تنهایی کار کنند.

 

هاروارد آن نوع کالج نیست که شما فقط برای تفریح ​​و شرکت در مهمانی‌ها به آن بروید. دانشجویان هاروارد به آینده‌ی خود پس از فارغ التحصیلی و حتی فراتر از آن فکر می‌کنند. اکثر آن‌ها، حین تحصیل در هاروارد کار می‌کنند تا تجربه‌ای حرفه‌ای به‌دست بیاورند و همین به آن‌ها این فرصت را می‌دهد تا بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی، مشغول به کار شوند. اما اگر به این نتیجه رسیده‌اید که هاروارد برای شما بهترین است، پس باید مدارک خود را به خوبی تکمیل کنید.

 

کارهایی که می‌توانید برای بهبود مدارک خود انجام دهید :

بسیاری از دانشجویان ممکن است راجع به معدل و ریز نمرات خود جهت ورود به دانشگاه هاروارد سوالاتی داشته باشند. ما نیز تاکید می‌کنیم که برای تحصیل در آمریکا و ورود به دانشگاه هاروارد، باید نمرات خوبی داشته باشید. میزان پذیرش هاروارد 3٪ است، بنابراین افرادی که انتخاب می‌شوند بهترین از بهترین‌ها هستند.

 

از جمله مواردی که مدارک شما را تکمیل می‌کند این است که باید مدرک آزمون SAT را برای تحصیل در مقطع لیسانس و مدرک آزمون GRE/GMAT را برای تحصیلات تکمیلی به همراه داشته باشید. این نشان می‌دهد که معدل و ریز نمرات تحصیلی مهم‌ترین بخش مدرک شما را تشکیل نمی‌دهد و می‌توانید با مقالات بین‌المللی و آزمون‌های معتبر، مدارکتان را کامل کرده و رزومه‌ی علمی خود را بهبود ببخشید. اما به هر حال، نمراتتان نیز بالا باشد، بهتر و شانس پذیرش شما بیشتر خواهد بود.

 

نحوه‌ی درخواست جهت اخذ پذیرش دانشگاه هاروارد

دفتر بین‌المللی هاروارد و دفتر امور دانشجویی HGSE پشتیبانی گسترده‌ای را برای دانشجویان بین‌المللی قبل از عزیمت و پس از ورود به کمبریج ارائه می‌کنند. متقاضیان بین‌المللی باید تمام مواد درخواستی استاندارد را که در بخش نحوه‌ی درخواست وب‌سایت ارائه شده است ارسال کنند.

 

به یاد داشته باشید که ترجمه‌ی مدارک شما باید به صورت دقیق و کاملا رسمی صورت گیرد. همه‌ی ترجمه‌ها باید تحت‌اللفظی (یعنی کلمه به کلمه) و نسخه‌ای کامل از سوابق اصلی شما باشد. رونوشت‌های خود را به عنوان بخشی از درخواست خود در سایت دانشگاه هاروارد آپلود کنید. تمام ریز نمرات باید دوره‌های تکمیل شده، نمرات دریافتی، مدت زمان تحصیل و مدرک یا دیپلم دریافتی را نشان دهد. HGSE این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که در صورت وجود مغایرت بین نسخه آپلود شده و رونوشت اصلی رسمی و/یا ترجمه رسمی، پیشنهاد پذیرش را پس بگیرد.

 

نحوه‌ی درخواست جهت اخذ پذیرش دانشگاه هاروارد,نحوه‌ی درخواست جهت اخذ پذیرش دانشگاه هاروارد,آزمون‌های مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

روش تحصیل در آمریکا

 

آزمون‌های مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

علاوه بر نمرات آزمون عمومی GRE  یا GMAT، متقاضیان باید نمرات فعلی تافل یا آیلتس را ارسال کنند، البته این در شرایطی است که زبان مادری آن‌ها انگلیسی نیست. حتما به این نکته هم توجه داشته باشید که لیسانس یا فوق‌لیسانس در رشته‌ی زبان انگلیسی برای چشم پوشی از شرط تافل / آیلتس کافی نیست. علاوه بر این، تکمیل مدارک تحصیلات تکمیلی در مؤسسه‌ای که در آن آموزش به زبان انگلیسی انجام می‌شود، متقاضی را از شرط تافل/آیلتس معاف نمی‌کند.

 

ویزای تحصیلی آمریکا

هنگامی که دانشجویان به عنوان کاندیدای مدرک پذیرفته شدند، دانشگاه هاروارد از دانشجویان بین‌المللی که نیاز به ویزای دانشجویی تحت حمایت هاروارد دارند، می‌خواهد که گواهی مالی ارائه دهند که نشان دهنده‌ی بودجه کافی برای یک سال تحصیل باشد.

 

دستورالعمل‌های دقیق در مورد این فرآیند پس از پذیرش در HGSE در دسترس خواهد بود. لطفاً توجه داشته باشید که دانشجویان بین المللی پذیرفته شده باید جهت درخواست ویزای J-1 یا F-1 برای ثبت نام تمام وقت اقدام نمایند.

 

اخذ پذیرش در دانشگاه هاروارد به کمک مهرآیین مخبری

مهرآیین مخبری کیست؟ کسی است که خودش با بورسیه‌ی تحصیلی کامل، در آمریکا مشغول تحصیل شده و حالا در مهاجرت تحصیلی دانشجویان به آمریکا و کانادا کمک می‌کند. او خودش در بخش پذیرش دانشجویان در دانشگاهی در آمریکا کار می‌کند و از آنجا که مسیری که شما می‌خواهید طی کنید را خودش طی کرده، شما را جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا و اخذ بورسیه‌ی کامل راهنمایی می‌کند و خدمات جامع و کاملی را در این زمینه ارائه می‌دهد.

 

پس در صورتی که قصد دارید در دانشگاه‌های بزرگ و فوق‌العاده‌ای چون هاروارد پذیرش بگیرید و حساسیت این قبیل دانشگاه‌ها را درک می‌کنید، بهتر است از وکیل موجه و قابل اعتمادی چون مهرآیین مخبری کمک بگیرید و شانس خود را جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های برتر آمریکایی، بالاتر

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------