بهترین راه آمادگی برای آزمون آیلتس؛پرکاربردترین آزمون مهارت سنجی زبان انگلیسیآمادگی برای آزمون آیلتس, مراحل آمادگی برای آزمون آیلتس, دوره فشرده آیلتس

آمادگی برای آزمون آیلتس 

 

برای آزمون آیلتس چه بخوانیم و چگونه کاملا آماده شویم؟ 

گرفتن نمره قبولی در آزمون آیلتس بکی از پرکاربردترین مدارکی است  که میتوانید برای مهاجرت و درخواست کار در کشورهای خارجی استفاده کنید. قبولی در آزمون آیتلس علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی نیاز به تسلط روی تکنیک های خاص این آزمون دارد.

آزمون آیلتس پرکاربردترین آزمون مهارت سنجی برای زبان انگلیسی است ، شرکت در این آزمون برای زندگی ، تحصیل و کار در 135 کشور جهان قابل استفاده است. 

بیش از 8000 سازمان از جمله 3000 موسسه و دوره آموزشی در آمریکا پذیرای مدرک آیلتس هستند و در اغلب کشورها تنها مدرک مورد قبول برای مهاجرت به حساب می آید. 

 

در آزمون آیلتس توانایی و مهارت های چهارگانه برای زبان انگلیسی سنجیده می شود. به طور کلی می توان گفت هر منبعی که برای یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک کند میتواند برای موفقیت در آیلتس مفید باشد ولی بعضی از منابع هستند که روش آموزش اصولی تری دارند و مدت زمان یادگیری را بسیار کاهش می دهند و بیشترین تعداد کلمات آزمون از این منابع بیرون می آید.

 

از سویی دیگر استفاده از بسته های آموزشی که همزمان به صورت تصویری با شما کار می کنند میتواند نسبت به خواندن کتاب یا گوش دادن به فایل های صوتی به میزان 30 درصد یادگیری شما را افزایش بدهند. 

 

شاید یک فردی که زبان مادری اش انگلیسی است نتواند نمره قبولی در آیلتس بگیرید ، برای موفقیت در آزمون آیلتس باید علاوه بر یادگیری انگلیسی یک سری تکنیک های مخصوص این آزمون را هم بیاموزید. 

 

بنابراین باید به دنبال منابعی برای آزمون باشید که علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی ، تکنیک های آزمون آیلتس را هم به شما بیاموزد ، به هیچ عنوان برای خرید منابع آموزشی قدیمی انگلیسی مثل کتاب 504 واژه هزینه نکنید ، کلمات  این منابع مثل واژگان شاهنامه فردوسی است که به درد آزمون های عصر حاضر نمی خورد. 

 

منابعی که برای آیلتس مطالعه میکنید به نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود بنابراین باید زمان ، انرژی و پولتان را صرف منابعی کنید که بتواند به گرفتن نمره مورد نظرتان در آیلتس کمک کند. 

در این مقاله به شما می گوییم چگونه خودتان را برای آیلتس اماده کنید و برای آیلتس چه بخوانید.

 

چگونه خود را برای آیلتس آماده کنیم, آیلتس, نحوه آمادگی برای آزمون آیلتس

دوره فشرده آیلتس

 

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس به گونه ای طراحی شده است که در کمتر از 3 ساعت بتواند مهارت های شما در گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و مکالمه انگلیسی را بسنجد. 

بهترین روش برای سنجش مهارت مکالمه صحبت رو در روست که در آیتلس از روش مکالمه رو در رو برای سنجش مهارت های ارتباطی استفاده می شود. 

 

تکنیک های موفقیت در آزمون آیلتس

برای موفقیت در آزمون آیلتس علاوه بر انتخاب منابع درست باید زمان بندی دقیقی هم داشته باشید.  در ادامه تکنیک هایی که به شما کمک میکند بتوانید در آزمون آیلتس نمره قبولی بگیرید را با هم مرور می کنیم. 

 

بازه زمانی مناسب برا مرور مطالب

برای این که حفظیات شما از حافظه کوتاه مدت وارد حافظه بلند مدت شود نیاز به مروز مطالب با برنامه ریزی منظم دارید.

اگر بعد از 24 ساعت ، مطلب جدیدی که مطالعه کرده اید را مرور کنید تا 80 آن مطلب را حفظ خواهید کرد. 

 

بعد ازیک هفته دوباره با یک مرور 5 دقیقه ای میتوانید همه مطلب را بهخاطر بیاورید و این مطلب تا 30 روز در ذهن شما باقی میماند. 

بعد از چهل روز اگر دوباره همان مطلب را مطالعه کنید ماندگاری آن در ذهنتان 6 ماه خواهد شد. 

پس برای آمادگی در آزمون آیلتس مطلبی که میخوانید را یک بار شب بعد مطالعه کنید و سپس هفته بعد و سپس چهل روز بعد.

 

اهمیت خلاصه نویسی برای موفقیت در آزمون آیلتس

بخش نوشتن یا رایتنینگ و قدرت تحلیل ذهن زبان آموز یکی از سخت ترین بخش های آزمون آیلتس است. با خلاصه نویسی میتوانید نمره بسیار بالاتری در این دو بخش بگیرید و حتی برای بخش های دیگر آیلتس هم قوی تر شوید.

 

سعی کنید برای هر 3 پاراگرافی که مطالعه میکنید حدود 3 – 4 خط خلاصه ای از نظر خودتان راجب پاراگراف بنویسید یا این ک صرفا پاراگراف را خلاصه نویسی کنید. 

سعی کنید همیشه یک جای خالی برای نوشتن تفسیر خود از موضوع بگذارید. 

بعدا برای مطالعه مجدد علاوه بر متنی که می خوانید ، خلاصه خودتان را هم مرور کنید.

 

امتحان آیلتس, ثبت نام آیلتس, آزمون آزمایشی آیلتس

راهنمای آمادگی برای آزمون آیلتس

 

به زبان انگلیسی عادت کنید

شما باید گوش ، چشم و زبانتان را به انگلیسی عادت بدهید برای این کار سعی کنید هر روز و تحت هر شرایطی حداقل 1 – 2 مکالمه گوش کنید ، مطالعه کنید یا صحبت کنید . ساده ترین روش استفاده از برنامه های رایگاه صوتی است که میتوانید روی گوشی خودتان برای مرور داشته باشید. 

 

با صدای بلند مطالعه کنید

اگر کسی را ندارید که با او مکالمه انگلیسی انجام دهید بهترین روش جایگزین برای بهبود صحبت کدن این است که متن ها را با صدای بلند و شمرده بخوانید حتی اگر اشتباه باشد به مرور زمان میتوانید اشتباهاتتان را اصلاح کنید و راحت تر و روان تر صحبت کنید. 

حتی اگر مغزتان معنی همه کلمات را درک نکند ولی به مرور به این لعات عادت کرده و متوجه خواهید شد که حرف زدنتان روان تر و سریعتر شده است و راحت تر میتوانید جمله بسازید. 

 

برای بهبود مکالمه میتوانید با خودتان صحبت کنید

زمانی که در حال انجام کارهای روزمره هستید میتوانید با خودتان به انگلیسی حرف بزنید و جواب بدهید. این کار باعث می شود فکرتان به انگلیسی درگیر شود و توانایی جمله سازیتان بهبود پیدا کند.

 

هر چیزی را میبینید بگویید مثلا مردی که با بلوز سفید در حال رانندگی است را می بینید ، همین جمله را به انگلیسی بگویید. 

با این کار هماهنگی ذهن و زبانتان را افزایش می دهید.

در ابتدا باید جمله در ذهنتان بیاورید و ترجمه کنید و سپس بیان کنید ولی بعد از متی دیگر لازم نیست که جمله را در ذهنتان ترجمه کنید. 

 

بعد از مدتی اگر یک مکالمه واقعی داشته باشید متوجه می شوید که میتوانید راحت تر افکارتان را بیان کنید. 

هدف از این تمرین تسلط و روان شدن در مکالمات است اگر میخواهید اشتباهاتتان را هم تصحیح کنید میتوانید صدایتان راضبط کرده و دوباره گوش کنید. 

 

به رادیوی انگلیسی گوش دهید

تا جایی که ممکن است یک شبکه رادیویی انگلیسی زبان را انتخاب کرده و در طول روز به ان گوش بدهید کانال 4 رادیو بی بی سی پادکست های بسیار باکیفیت برای آموزش زبان انگلیسی تهیه میکند که برای تقویت مهارت شنیداری میتوانید به آنها گوش دهید. 

روزانه باید 1 – 4 فایل را تمرین کنید. 

تماشای ویدئوهایی انگلیسی زبان که زیرنویس انگلیسی هم دارند میتواند به شما کمک کند.

 

درباره موضوعات مورد علاقه تان مطالعه کنید

به چه زمینه ای بیشتر علاقه دارید ، یا تمایل دارید در چه زمینه ای  صحبت کنید . مثلا اگر دوست دارید در مورد فوتبال صحبت کنید میتوانید از وبسایت ها یا مجلاتی که اخبار فوتبال را پوشش می دهند استفاده کنید و مطالب را بخوانید تا با لغاتشان آشنا شوید. کلمات نا آشنا را یادداشت کرده و معنایشان را پیدا کنید.

 

منابع اصلی آیلتس که در سایت رسمی آن منتشر شده

بنا به اعلام بریتیش کانسیل ، سایت رسمی آیلتس ، مهم ترین منابع آزمون آیلتس این 4 منبع هستند 

1 - بهترین نمونه سوالات آیلتس : Official IELTS Practice Materials (جلد ۱ و ۲)  

2 - بهترین نمونه سوالات  : The Official Cambridge Guide to IELTS  

3 -  بهترین راهنما برایی استراتژی های آزمون : Kaplan IELTS Premier with 8 Practice Tests, 3rd edition  

4 - بهترین منبع گرامر آزمون  : Understanding and Using English Grammar: 4th edition  

 

بهترین منبع برای آموزش واژگان آزمون آیلتس

برای شرکت در آزمون آیلتس باید دایره واژگان وسیعی داشته باشد توانایی فرد برای ترجمه و پیدا کردن مترادف ها روی نمره نهایی تاثیر بسیار زیادی دارد. 

هنگام یادگیری واژه ها روی هجی کردن آن ها کار کنید تا به دلیل مشکلات املایی نمره آزمون را از دست ندهید.

بهترین راه برای تقویت واژگان IELTS ، خواندن مقالاتی است که متنی مشابه آزمون داشته باشند. 

خواندن مقالات خبرگزاری های زیر میتوانید به افزایش دایره واژگان شما متناسب با آزمون آیلتس کمک زیادی بنماید. 

BBC.com

New York Times

The Washington Post

 

تکنیک های آیلتس, چگونه خود را برای آیلتس آماده کنیم, آیلتس

 نحوه آمادگی برای آزمون آیلتس

 

تقویت نوشتار برای آزمون IELTS

بخش رایتنینگ Writing  یا نوشتار در آیلتس میتوانید سخت و دشوار باشد. برای تکمیل دو تمرین نوشتن آزمون فقط 2 ساعت فرصت دارید. این بخش میتواند بسیار چالش برانگیز باشد. 

 

سعی کنید روز قبل از آزمون تست Writing  تمرینی انجام دهید و وقتتان را صرف تمرین کنید. برای تست آزمون نوشتاری خود میتوانیدد از کتاب آنلاین official IELTS responses and examiner comments online استفاده کنید و سطح تقریبی خود را در بخش Task 1 و Task 2 بسنجید. 

 

منابع مناسب برای آزمون شنیداری IELTS

بخش شنیداری یا لیسنینگ Listening  در آزمون شامل لهجه های مختلف انگلیسی ، آمریکایی ، استرالیایی و غیره است. 

تمرین لیسنینگ با منابع متنوع میتواند ایده بسیار خوبی باشد. شما میتوانید با گوش دادن به برنامه های زیر در آزمون شنیداری موفق شوید.

Ted Talks

This I Believe from NPR

BBC Radio

ABC News

 

منابع مفید برای آزمون خواندن در IELTS

با خواندن کتاب ها ، مجلات و سایتهای خبری انگلیسی زبان میتوانید خودتان را برای آزمون خواندن یا ریدینگ Reading  در آیلتس آماده کنید.

 

افزایش مهارت برای آزمون صحبت  کردن در IELTS

برای موفقیت در آزمون صحبت کردن یا اسپیکینگ Speaking  آیلتس در صورتی که به انگلیسی زبان ها دسترسی دارید با آنها معاشرت نمایید با برای کلاسهای مکالمه انگلیسی ثبت نام کنید ، برای بهبود مهارت صحبت کردن باید به طور منظم انگلیسی صحبت کنید. 

 

نرم افزارها و اپلیکیشن های تکمیلی برای آیلتس

یکی از روش های به روز آموزش زبان های خارجی کار کردن با نرم افزارها و اپلیکیشن های موبایل است. این اگلیکیشن ها همزمان تمام حواس شما را با ترکیب فیلم ، صوت و تصویر ، درگیر میکند و باعث می شود که ماندگاری مطالب در ذهنتان به شکل چشم گیری افزایش پیدا کند. 

 

با ترکیب نرم افزار و کتاب نیازی به حضور در کلاسهای آمادگی آزمون آیلتس نخواهید داشت و می توانید نمره بالایی در این آزمون کسب نمایید. 

مجموعه بسیار متنوعی از این اپلیکیشن ها به طور رایگان یا با قیمت های مناسب در بستر اینترنت موجود می باشد و میتوانید با دانلود آنها و نصب روی گوشی موبایل و کامپیوتر ، به تمرین روزانه بپردازید. 

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته

 والدین نگران بخوانند

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023