نکاتی برای شرکت در آزمون آیلتسآیلتس مخفف سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی است و این آزمون شامل بخش هایی در مورد خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک زبان گفتاری انگلیسی است. مربیان آزمون نمره ای دریافت می کنند که از 1 تا 9 متغیر است. نمره 1 پایین ترین و نمره 9 بالاترین نمره ممکن است. این که آیا شما برای تحصیل در دانشگاه در یک کشور انگلیسی زبان در حال تحصیل در IELTS هستید یا برای نشان دادن مهارت زبان انگلیسی برای یک شغل استفاده می کنید، برای قبول شدن به نمره 7 یا بالاتر احتیاج دارید. زودتر شروع به آماده شدن برای IELTS کنید و از استراتژی های هدفمند استفاده کنید تا شانس موفقیت شما بیشتر شود!

 

6 تا 8 هفته قبل از تاریخ آزمون خود را مطالعه کنید

 

تحصیل در آیلتس

6 تا 8 هفته قبل از تاریخ آزمون خود را مطالعه کنید. وقتی احساس می کنید مهارت انگلیسی شما به اندازه کافی پیشرفت کرده است که می خواهید IELTS را بگیرید، امتحان خود را رزرو کنید. اما مطمئن شوید که حداقل 6 هفته به خودتان اجازه دهید تا برای آزمون شرکت کنید. این به شما اطمینان می دهد که شما وقت کافی برای آماده سازی خود برای آزمون دارید و نیازی به بازپس گیری آن ندارید.

اگر احساس آمادگی نکردید از امتحان کردن در امتحان یا تلاش برای امتحان خیلی زود خودداری کنید. 

 

نقاط قوت و ضعف خود را ارزیابی کنید تا تصمیم بگیرید که روی چه چیزی باید تمرکز کنید. آزمون آیلتس شامل بخش های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است. در نظر بگیرید نقاط قوت و ضعف شما چیست تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که باید روی چه مواردی تمرکز کنید.

 

به عنوان مثال، اگر در خواندن و نوشتن انگلیسی سرآمد هستید، اما در گفتگو با آن مشكل بیشتری دارید، شاید بخواهید زمان بیشتری را برای مطالعه برای بخش های گوش دادن و صحبت كردن در امتحان اختصاص دهید.

 

اگر احساس می کنید در همه مناطق آزمون به همان اندازه مهارت دارید، می توانید زمان مطالعه خود را به طور مساوی تقسیم کنید. 

 

نقاط قوت و ضعف خود را ارزیابی کنید

 

برای راهنمایی مطالعات خود، یک کتاب یا راهنمای مطالعه IELTS دریافت کنید. بسیاری از راهنماهای مطالعه رایگان و مطالب آنلاین وجود دارد، یا می توانید یک کتاب مطالعه را از کتابخانه محلی خود بررسی کنید، یا یک راهنمای مطالعه را از طریق یک کتابفروشی یا به صورت آنلاین خریداری کنید. دنبال کردن همراه با یک راهنمای مطالعه به شما اطمینان می دهد که به طور کامل چیدمان امتحان را درک کرده و شانس موفقیت خود را افزایش می دهید. برخی از گزینه های خوب عبارتند از:

 

نکات برتر برای آیلتس آکادمیک

 مواد رسمی آیلتس دوره جلد 1 و 2

 چگونه برای آیلتس آماده شویم 

 

برای راهنمایی مطالعات خود، یک کتاب یا راهنمای مطالعه IELTS دریافت کنید

 

برای کمک بیشتر، یک دوره آماده سازی IELTS را پیدا کنید. دوره های آیلتس رایگان و پولی وجود دارد. برخی از دوره ها بصورت حضوری و برخی دیگر بصورت آنلاین است. دوره ای را پیدا کنید که برای شما مفید باشد و برای برخی از زمان مطالعه اضافی، راهنمایی و راهنمایی در آن ثبت نام کنید.

 

همچنین می توانید جریانهای پخش آزمایشی IELTS را در اینترنت تماشا کنید. در حالی که اینها همان کمک هدفمند را به عنوان یک دوره ارائه نمی دهند، ممکن است هنوز هم آنها را مفید بدانید.

 

در صورت عدم دسترسی به دوره آمادگی آزمون آیلتس، گذراندن دوره انگلیسی نیز مفید است. اگر این گزینه برای شما باشد، در یک دوره آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه محلی خود یا به صورت آنلاین ثبت نام کنید.

 

برای کمک بیشتر، یک دوره آماده سازی IELTS را پیدا کنید

 

تمرکز روی مهارتهای خاص

در هر زمان ممکن مهارتهای انگلیسی صحبت کردن خود را تمرین کنید. بخش صحبت کردن آیلتس فقط 11 تا 14 دقیقه طول می کشد، اما شما تمام وقت با کنکور صحبت خواهید کرد. در طی این بخش از آزمون، کنکور از شما سؤالات کلی می پرسد و شما نیاز به پاسخگویی دارید.

 

سپس، امتحان دهنده با سؤال درمورد یک موضوع خاص، کارت به شما می دهد. شما 2 دقیقه وقت دارید تا آنچه را که می خواهید بگویید آماده کنید و به مدت 1 تا 2 دقیقه صحبت خواهید کرد. کنکور با طرح چند سوال خاص در مورد موضوع، پیگیری خواهد کرد. تمرین خوب صحبت کردن در این بخش از آیلتس مهم است. شما می توانید این کار را توسط:

 

 انگلیسی صحبت کردن با سایر انگلیسی زبانان بومی

 با افراد دیگری که یاد می گیرند انگلیسی صحبت کنند تمرین می کنند

 عضویت در یک گروه مطالعات انگلیسی

 استفاده از یک برنامه انگلیسی زبان

 

نکته : از هر کسی که می دانید که انگلیسی صحبت می کند، بخواهید که فقط برای تمرین اضافی با شما به زبان انگلیسی صحبت کند. به عنوان مثال، اگر دوستان یا خانواده ای دارید که به انگلیسی صحبت می کنند، از آنها بخواهید که هنگام شام، تلفنی یا هر زمان که می دانید، با شما انگلیسی صحبت کنند. 

 

در هر زمان ممکن مهارتهای انگلیسی صحبت کردن خود را تمرین کنید

 

برای گوش دادن به قسمت تست، به انگلیسی گوش دهید. بخش گوش دادن آیلتس 30 دقیقه طول می کشد و شامل 4 ضبط از زبان مادری انگلیسی که مکالمه دارند. این ضبط ها شامل 2 مونولوگ و 2 گفتگو است که در یک زمینه اجتماعی روزمره تنظیم شده است. به بلندگوهای انگلیسی بومی گوش دهید که هر روز برای بهبود مهارت های گوش دادن به زبان انگلیسی صحبت می کنند. برخی از راه های خوب برای انجام این کار عبارتند از:

 

 گوش دادن به پادکست های انگلیسی، موسیقی و نمایش های رادیویی

 تماشای فیلم، فیلم و نمایش های تلویزیونی سایت ها به زبان انگلیسی

 مکالمه با انگلیسی زبانان بومی 

 

برای گوش دادن به قسمت تست، به انگلیسی گوش دهید

 

برای بهبود مهارتهای خواندن انگلیسی روزانه انگلیسی بخوانید. قسمت خواندن آزمون آیلتس 60 دقیقه است و 40 سؤال درباره بخش هایی دارد که باید بخوانید. برای آزمون خواندن عمومی، این بخش ها موضوعاتی از قبیل محل کار، تنظیمات اجتماعی و خواندن روزمره مانند متن روزنامه یا مجله را در بر می گیرد. آزمون خواندن آکادمیک شامل مطالبی است که ممکن است در یک دوره دانشگاه با آنها روبرو شوید. برخی از راه هایی که می توانید برای بخش خواندن انگلیسی آماده شوید شامل خواندن انگلیسی است:

 

 رمان ها و داستان های کوتاه

 کتابهای درسی

 مجلات

 روزنامه ها

 وبلاگها

 وب سایتها

 پست های رسانه های اجتماعی

 

برای بهبود مهارتهای خواندن انگلیسی روزانه انگلیسی بخوانید

 

برای ایجاد مهارت های خود در بخش نوشتن به زبان انگلیسی بنویسید. قسمت نوشتن آیلتس 60 دقیقه است و فقط 2 سوال دارد. برای پاسخ به یک سؤال، باید نامه ای بنویسید تا یک درخواست خاص و مقاله را تهیه کنید. تا حد امکان تمرین نوشتن را در زندگی روزمره خود انجام دهید. برخی از راه هایی که می توانید تمرین نوشتن را بدست آورید شامل نوشتن است:

 

 ایمیل

 نامه ها

 مقاله ها

 یادداشت

 پست های رسانه های اجتماعی

 پیام های متنی 

 

برای ایجاد مهارت های خود در بخش نوشتن به زبان انگلیسی بنویسید

 

تکمیل تست ها و آزمونها

نمونه سوالات آزمون کامل برای تمرین. نمونه سوالات آزمون با استفاده از زبان و سناریوهای مختلف از قالب سوالات در آیلتس تقلید می کند. تکمیل سوالات آزمون نمونه به شما کمک می کند تا با انواع سؤالاتی که در آزمون با آنها روبرو می شوید، بیشتر آشنا شوید. می توانید به نمونه سوالات آزمون به صورت آنلاین، کتابهای راهنما و برنامه های IELTS دسترسی پیدا کنید.

 

اگرچه سوالات آزمون نمونه دقیقاً مشابه سؤالاتی که در آزمون واقعی مشاهده خواهید کرد نیست، اما مشابه آنها خواهند بود، بنابراین ممکن است درک آنها را آسان تر کنید و به عنوان یک نتیجه امتیاز بیشتری کسب کنید. 

 

نمونه سوالات آزمون کامل را تمرین کنید

 

برای یک شبیه سازی یک تست تمرین رسمی را بگیرید. برای تکمیل به صورت خود می توانید یک آزمون رسمی آزمون آیلتس را بصورت آنلاین دریافت کنید. این یک روش عالی برای دیدن نحوه برگزاری آزمون واقعی است. زمان خود را مطابق دستورالعمل آزمون کنید. این به شما نشان می دهد که چه بخش هایی را برای صرف کم و بیش وقت صرف خواهید کرد.

 

کل زمان اختصاص داده شده برای آیلتس 2 ساعت و 40 دقیقه است، بنابراین زمانی که آزمون تمرینی خود را شروع می کنید یک تایمر تعیین کنید تا یک تجربه واقع بینانه بدست آورید. 

 

نکته : اگر در یک دوره مقدماتی آیلتس ثبت نام کنید، آنها احتمالاً در پایان دوره یک آزمون عملی را برگزار می کنند، بنابراین می توانید ببینید که چگونه می توانید در آزمون واقعی نمره کسب کنید. 

 

زمانی که آزمون تمرینی خود را شروع می کنید یک تایمر تعیین کنید

 

برنامه آماده سازی آزمون آیلتس را بارگیری کنید. چندین برنامه تلفن همراه در دسترس است که می توانید از آنها برای پیشرفت مطالعات خود استفاده کنید. یک برنامه رایگان را بارگیری کنید و هر زمان که دقیقه دارید، از آن استفاده کنید ، مانند رانندگی در اتوبوس، انتظار در صف یا در هنگام استراحت بین کلاس ها. برخی از گزینه های خوب عبارتند از:

 

IELTS Word Power. واژگان خود را با بیش از 100 سوال از گروههای مختلف از تجارت گرفته تا فناوری و علم افزایش دهید.

 

آیلتس آماده ورد. این برنامه با استفاده از آموزش واژگان شخصی به شما کمک می کند تا برای IELTS خود آماده شوید.

 

برنامه آماده سازی آیلتس. از این برنامه برای تست های تمرینی ، تمرینات و آزمونها استفاده کنید. 

 

برنامه آماده سازی آزمون آیلتس را بارگیری کنید

 

آماده شدن برای آزمون

حدود 1 هفته قبل از تست خود مرکز آزمون را پیدا کنید. برای اطمینان از اینکه در روز آزمون گم نخواهید شد، ایده خوبی است که حدود یک هفته یا چند روز زودتر از زمان خود به دنبال مرکز آزمون باشید. به این ترتیب، شما می دانید که چگونه به آنجا بروید و در روز آزمون کمتر خسته شوید.

 

به عنوان مثال، می توانید حدود یک هفته قبل از برگزاری آزمون رانندگی کنید یا به مرکز آزمون راه بروید. حتی ممکن است بخواهید مسیری متناوب را شناسایی کنید فقط در صورت مسدود شدن مسیر اصلی در روز آزمون. 

 

حدود 1 هفته قبل از تست خود مرکز آزمون را پیدا کنید

 

قبل از روز آزمون شرایط و ضوابط آیلتس را بخوانید. هنگام ثبت نام در آزمون، اطلاعات مربوط به مرکز امتحان و مرکز آزمون به شما داده می شود. قبل از روز آزمون خود این اطلاعات را با دقت بخوانید تا بدانید که چه چیزهایی را برای آوردن، چه موقع رسیدن و سایر جزئیات مهم می دانید.

 

به عنوان مثال، آزمون ممکن است مشخص کند که حداقل 30 دقیقه قبل از شروع امتحان باید آنجا باشید.

شما نیاز به نوعی شناسه عکس، مانند گواهینامه رانندگی یا شناسه دانشجویی دارید. شرایط و ضوابط را بررسی کنید تا دریابید که کدام نوع شناسه در مرکز آزمون شما قابل قبول است. 

 

قبل از روز آزمون شرایط و ضوابط آیلتس را بخوانید

 

شب قبل از انجام آزمایش 7 تا 9 ساعت بخوابید. استراحت خوب به شما کمک می کند تا در طول امتحان متمرکز و آرام باشید، بنابراین سعی کنید اوایل شب قبل از امتحان خود به رختخواب بروید. نیازی نیست ساعت ها زودتر از حد معمول به رختخواب بروید، بلکه سعی کنید  7 تا 9 ساعت خواب داشته باشید تا به خوبی استراحت کنید.

 

از اصرار برای بیدار ماندن و مطالعه در شب گذشته جلوگیری کنید. این عملکرد شما را در آزمون بهبود نمی بخشد. شما اطلاعاتی را که می خواهید در آخرین لحظه یاد بگیرید یاد نخواهید داشت و در صورت خسته شدن تمرکز سخت تر خواهید داشت. 

 

در روز آزمون صبحانه خوبی بخورید. گرسنه بودن در طول امتحان، حواس شما را پرت می کند و تمرکز خود را سخت می کند. صبح روز امتحان چیزی بخورید که شما را در طول امتحان حفظ کند. اگر بعد از ظهر یا عصر در حال امتحان هستید ، قبل از رفتن به جلسه، ناهار یا میان وعده میل کنید.

 

یک کاسه غلات را با شیر و میوه یا تخم مرغ و یک جفت برشته نان تست کنید و میل کنید.

 

اگر دوست دارید قهوه یا چای را با صبحانه بنوشید، اما صبحانه را از دست ندهید و فقط قهوه یا چای میل کنید. به احتمال زیاد این باعث می شود احساس لرزیدن کنید. 

 

نکته : در بیشتر مراکز آزمایشی نمی توانید غذا یا نوشیدنی وارد اتاق آزمایش کنید. آب موجود در بطری شفاف ممکن است مجاز باشد، اما ابتدا مطمئن شوید که بررسی می شود.

 

در روز آزمون صبحانه خوبی بخورید

 

دستگاه تلفن همراه خود را خاموش کنید و آن را برای آزمایش کنار بگذارید. قبل از ورود به منطقه آزمایش، حتماً تلفن همراه خود را خاموش کرده و آن را از دید خارج کنید. خارج کردن آن در امتحان ممکن است مجاز نباشد و در صورت انجام این کار ممکن است متهم به تقلب شوید. از طرف احتیاط خطا کنید و در حین انجام تست از تلفن خود بیرون نکشید.

 

ممکن است برخی از مراکز آزمایش از شما بخواهند که دستگاه تلفن همراه خود را در میز جلو بررسی کنید یا در طول آزمایش آن را در قفل ذخیره کنید. حتماً قوانین مراکز آزمون را بررسی کنید. 

 

اگر عصبی هستید سعی کنید آرام باشید و نفس عمیق بکشید. طبیعی است که در طی آزمایش عصبی شوید، اما اجازه ندهید اضطراب بر شما غالب شود. اگر متوجه شدید که عصبی هستید، چشمان خود را ببندید و چند نفس عمیق بکشید و داخل کنید. به خود یادآوری کنید که این فقط یک تست است و همه چیز درست خواهد بود.

 

این کار را در طول آزمایش تکرار کنید تا آرام باشید.

 

اگر عصبی هستید سعی کنید آرام باشید و نفس عمیق بکشید

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------