10 چیزی که آرزو می کردید در زمان نوجوانی می دانستیددوران نوجوانی ,نوجوانان, زمان نوجوانی

کمی به دوران نوجوانی خود فکر کنید ، بی دست و پا بودید نه؟ دوست داشتید چه چیزهایی را میدانستید؟ اگر به گذشته بر می گشتید و کمی تغییرات درآن ایجاد می کردید، شاید اکنون زندگی متفاوتی داشتید.

در اینجا به 10 موردی که دوست داشتید در گذشته از آن مطلع بودید اشاره می کنیم.اگر نوجوان هستید این نکات را به خاطر بسپارید و اگر حالا بزرگ شده اید این نکات را با نوجوانان اطرافتان در میان بگذارید :

1. شما می توانید ( و بهتر است ) عجیب و غریب باشید.
اولین و مهمترین درس برای همه ما همین است. هر نوجوانی عجیب و غریب است. یادگیری عجیب بودن خیلی کار مشکلی است. وقتی که نوجوان بودید، فقط دوست داشتید که معمولی باشید. دوست داشتید داخل جمعیت رفته و در آن بدون دیده شدن زندگی کنید. از قضا، بعنوان یک بزرگسال ، منحصر بفرد بودن خیلی مهم است. در این مساله است که شما دوست دارید به زمان نوجوانی برگشته و خود را منحصر بفرد نشان دهید.

2. همیشه یکراه جدید برای انتخاب وجود دارد
احساس نکنید که تحت فشارید؛ در هیچ زمینه ای مثل یک رابطه دوستی ، کلاس و یا دوران دانشگاه . شما جوانید و زندگی پیش روی شماست! درگیر چیزی نشوید. یک انتخاب به خودی خود می تواند زندگی شما را تغییر دهد و چون در سن خوبی قرار دارید می تواند مسیرتان را تغییر دهید.

3. هر چیزی که بخواهید می توانید همان شوید.
چون پدرتان یک وکیل است مجبور نیستید که شما هم حتما یک وکیل شوید. شما دبیرستانی هستید و زندگی پیش روی شماست. چکاری می خواهید بکنید؟ از راهنمایی های بزرگسالان و یامشاورین دلسرد نشوید. اگر به موسیقی یا هنر علاقه دارید ، رویایتان را دنبال کنید اما اهل عمل باشید: به زندگی ای که می خواهید بسازید فکر کنید و برای رسیدن به آن همه جوانب را بسنجید.

4. مجبور نیستید که مقلد دیگران باشید.
دبیرستان اولین جایی است که در آن شایعه پراکنی می شود. زمانی است که سیگار کشیدن و ... به نظر جالب می رسد و شاید همه دنبال آن باشند اما شما مجبور نیستید. دست از کارهای نمایشی بی ارزش بردارید و سعی کنید خودتان باشید. در مسیر درست قرار بگیرید و می بینید که در طول یک ترم بیشتر از تمام دوران دبیرستان دیگران یاد می گیرید.

دوران نوجوانی ,نوجوانان, زمان نوجوانی

5. افکار شما خیلی چیزها ایجاد می کنند.
ایده ها همانند معدن طلا هستند. مثلا یک کتاب تخیلی درباره گرگ نمای آبی . نقاشی کنید! به افکارتان بها دهید. این سنی است که ایده های شما می تواند دنیا را تسخیر کند و احتمالا می تواند! در مسیر ذهنی خود گام بردارید. البته ممکن است خطرناک باشد و یا حتی مسخره اما به هر حال سعی نکنید با بالهای دیگران پرواز کنید.

6. دوستانتان را گرامی دارید.
دوستان هوای هم را دارند. زمانی که شما در مسیر های دشوار قرار می گیرید آنها از شما حمایت می کنند و زمانی که در درسی رد می شوید با صحبت کردن دلگرمتان می کنند. این روابط را گرامی دارید. دوستان دوران دبیرستان بسیار با ارزش هستند برای اینکه شما خیلی از آنها یاد می گیرید مثلا اینکه دوست دارید چطور آدمی باشید و بعدها با دوستانتان چطور برخورد کنید.

7. دوستانتان را فراموش نکنید.
این نکته تکرار مساله قبلی نیست. این نکته اشاره به حفظ بنای دوستی دارد. در بسیاری از موارد، نوجوانان اجازه می دهند که دوستانی از جنس مخالف همه دنیایشان شوند. فقط این را بدانید که هیچکسی بهتر از دوست واقعیتان نمی شود. شاید در آن لحظه هیچ چیزی بهتر از بودن در کنار دوست دختر / پسر نباشد اما شاید باعث شود بعد از مدتی بودن در کنار آنها ،برای مدت طولانی تنها شوید و می دانید که در آن لحظه چه کسانی در کنار شما خواهند ماند؟ دوستان صمیمی تان.

8. شما باید بخشیدن را یاد بگیرید.
کینه به دل گرفتن از کسانی که در حق شما بد کرده اند راحت است . قسمت سخت آن بخشیدن آنهاست. اما بخشیدن همراه با پاداش است. اگر کسی شما را به خاطر یک تازه وارد نادیده می گیرد، حتی اگر هرگز شما این کار را با او نکرده باشید، سعی کنید در زمانی که دوستتان به شما نیاز دارد پیش او باشید. مهربان ، گشاده رو و بخشنده باشید تا شخصی باشید که همه آرزوی دوستی با او را داشته باشند.

9. سعی نکنید با کارهای نادرست آدم باحالی باشید.
برای باحال بودن خیلی زحمت نکشید. نوشیدنی نخورید ، سیگار نکشید و مواد مخدر مصرف نکنید. کاری انجام ندهید که شما را تحت فشار قرار دهد. کارهایی انجام دهید که خوب باشند و شما واقعا دوست دارید انجام دهید. همان کارها را بکنید و می دانید چه می شود؟ شما یک آدم باحال می شوید.

10 . خودتان را دوست داشته باشید.
همه این نکته های گفته شده را دوباره مرور کنید. آیا متوجه نکته ای شده اید؟ همه این نکات به شما می گویند که خودتان باشید و با خود صادق باشید که تعبیر به دوست داشتن خود می شود. ممکن است اذیت شوید اما بهتر است همین حالا آنرا یاد بگیرید: همیشه آدمهای خوش قیافه تر ، محبوبتر ، باهوش تر از شما هم وجود دارند. با این مساله نجنگید. بخاطر آنچه که هستند از آنها متنفر نشوید و بخاطر چیزی که نیستید از خودتان متنفر نباشید. آنچه که هستید را دوست داشته باشید و تا آنجایی که می توانید بهترین باشید.
منبع:آی بانو

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------