شناخت موانع ارتباط صحیح با همسر و راههای برطرف کردن موانعموانع ارتباط صحیح با همسر, برقراری صحیح ارتباط با همسر, عوامل ارتباط صحیح با همسر

موانع ارتباط صحیح با همسر چیست

 

عوامل و موانع ارتباط صحیح با همسر

با شناخت موانع ارتباط صحیح با همسر می توانید مشکلات موجود در زندگی شخصی خود را برطرف کنید، بسیاری از افراد متاهل احساس تنهایی می کنند در حالی که ممکن است همیشه در کنار همسرشان باشند ولی به دلیل وجود موانع نمی توانند به طرز درست و صحیحی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند .

با شناخت موانع ارتباط صحیح با همسر می توانید مشکلات موجود در زندگی شخصی خود را برطرف کنید و ارتباط گرم تر و صمیمی تری با شریک زندگی خود داشته باشید. بسیاری از افراد متاهل احساس تنهایی می کنند در حالی که ممکن است همیشه در کنار همسرشان باشند ولی به دلیل وجود موانع بسیاری نمی توانند به طرز درست و صحیحی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که مسلماً این موضوع چندان خوشایند نیست و زمینه ساز بروز مشکلات متعددی در زندگی زناشویی خواهد شد. 

 

شناخت موانع ارتباط صحیح با همسر,موانع ارتباط صحیح با همسر

ابعاد مختلف شناخت موانع ارتباط صحیح با همسر

 

چند نکته برای برقراری صحیح ارتباط با همسر 

داشتن زندگی گرم و پرنشاط نیازمند توجه به یکسری نکات مهم و خاصی است که به شما کمک می کند بهتر از قبل با همسر خود گفتگو داشته باشید و عقاید یکدیگر را بپذیرید، این موضوع موجب پیشرفت و بهبود روند زندگی مشترک شما خواهد شد. 

 

همواره با همسر خود صادق باشید و سعی کنید مشکلات موجود را با همسر خود در میان بگذارید تا در حل آن به شما کمک کند، برخی از افراد مدام مسائل پیچیده و ساده زندگی خود را از خانواده بخصوص همسر پنهان می کنند که این موضوع از موانع ارتباط صحیح با همسر محسوب می شود و موجب دور شدن آنها از یکدیگر خواهد شد. 

 

عقاید خود را بدون ترس ابراز کنید، برخی از افراد با تفکرات اشتباه از بیان برخی از حقایق اجتناب می کنند و خود را قانع می کنند که آن حرف ممکن است همسر او را برنجاند، این تفکر کاملا اشتباه است بنابراین بهتر است با محبت تمام عقاید و نظرهای خود را با تکیه بر حقیقت با همسر خود در میان بگذارید. 

 

سعی کنید با شریک زندگی خود گفتگوی صحیح داشته باشید، زوج هایی که با یکدیگر بیشتر صحبت می کنند و مسائل مختلف را با هم در میان می گذارنند، نسبت به دیگران زندگی زناشویی بهتری خواهند داشت، زوج های جوانی که تازه ازدواج کرده اند بیشتر وقت خود را با یکدیگر سپری می کنند و همواره در حال گفتگو هستند اما متاسفانه در بسیاری از موارد با گذشت زمان افراد از ارتباط برقرار کردن صحیح با همسر خود اجتناب می کنند و از یکدیگر دور می شوند که این موضوع به مرور زمان مشکل ساز خواهد شد. 

 

برقراری ارتباط صحیح با همسر موجب گرم تر شدن روابط بین آن دو خواهد شد علاوه بر این زوج هایی که توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر را دارند بهتر همدیگر را میشناسند و درک می کنند، توجه داشته باشد در برقراری ارتباط با همسر هم باید شنونده باشید و هم گوینده تا از خواسته های یکدیگر در زندگی مشترک باخبر شوید. زمانی زوجین ازدواج موفقی خواهند داشت که هر دو بتوانند با یکدیگر به خوبی ارتباط برقرار کنند. 

 

آشنایی با موانع ارتباط صحیح با همسر

مسلماً هیچگاه جنس مخالف، شما را به طور کامل درک نخواهد کرد و همواره یکسری تفاوت ها در اخلاق و سلیقه شما و همسرتان وجود خواهد داشت که چنین موضوعی باعث عدم برقراری ارتباط با همسر نخواهد شد، بهتر است تفاوت های موجود را بپذیرید و همواره به سلیقه و نظر همسر خود احترام بگذارید تا از بروز اختلافات جلوگیری کنید. 

 

مشکل نداشتن اعتماد به نفس 

یکی از موانع ارتباط صحیح با همسر نداشتن اعتماد به نفس کافی است که این موضوع زمینه ساز دور شدن زوجین از یکدیگر می شود. هر فردی در زندگی ممکن است شکست هایی خورد باشد ولی مسلماً موفقیت های بسیاری نیز بدست آورده است بنابراین بهتر است به نقاط قوت خود توجه بیشتری داشته باشید و اعتماد به نفس خود را از دست ندهید تا بتوانید به خوبی با دیگران به خصوص همسر خود ارتباط برقرار کنید. افکار منفی را از خود دور کنید و به زندگی خوش بین باشید.

 

برخی از افراد از بیان عقاید خود احساس شرم می کنند و می ترسند که از سوی شریک زندگی خود طرد شوند اما چنین تفکری اشتباه بزرگی است و مانع بزرگی برای داشتن یک زندگی شیرین و گرم خواهد بود بنابراین بهتر است اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و به آینده فکر کنید. 

 

لازم به ذکر است که اگر شریک زندگی شما اعتماد به نفس ندارد باید به او کمک کنید و با صحبت کردن به او انرژی مثبت دهید تا او نیز بتواند افکار منفی ذهن خود را کنترل کند در چنین مواردی می توانید با پرسیدن نظر او در مورد موضوعات مختلف، اعتماد به نفس او را تقویت نمایید.

 

عوامل ارتباط صحیح با همسر, شناخت موانع ارتباط صحیح با همسر, ارتباط کلامی با همسر

آشنایی و شناخت موانع ارتباط صحیح با همسر

 

عصبانی و یا بد اخلاق بودن یکی از طرفین 

مسلماً ارتباط برقرار کردن با یک فرد عصبی و پرخاشگر کار دشواری است بنابراین این افراد نمی توانند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنند، حتما باید این موضوع به عنوان موانع ارتباط صحیح با همسر رسیدگی شود. سعی کنید در مواقع عصبانیت گفتگو را ادامه ندهید و صبر کنید تا آرامش خود را مجدداً بدست آورید زیرا به هنگام عصبانیت نمی توانید درست فکر کنید و در چنین مواردی حرف ها و احساسات شما تنها از روی عصبانیت خواهد بود. 

 

برخی از افراد نیز مدام به دنبال تغییر شریک زندگی خود هستند که این موضوع اصلاً کار درستی نیست و شما باید همسر خود را با عقایدی که دارد بپذیرید و مدام در حال جستجوی راهی برای تغییر او نباشید، اگر به دنبال تغییر هستید از عادات بد خود شروع کنید و خودتان را اول اصلاح کنید تا همسر شما نیز به دنبال تصحیح برخی از رفتار های خود باشد. 

 

سعی کنید از راه های مختلف محبت و علاقه خود را به همسرتان نشان دهید، این کار تاثیر چشمگیری در بهبود روابط شما با همسرتان خواهد داشت برای مثال با خرید هدیه بدون مناسبت خاص به همسرتان نشان دهید که او را دوست دارید نیازی به خرید هدیه بزرگ نیست حتی یک شاخه گل نیز نشان دهنده علاقه شما خواهد بود، اگر در طول روز ساعاتی را از او درو هستید با او تماس بگیرید و یادآوری کنید که او را دست دارید و به او توجه می کنید. 

 

اگر تا به امروز همواره با اخم و بدخلقی با همسر خود رفتار کرده اید بهتر است در رفتار خود تجدید نظر کنید برای مثال هنگام ورود همسر به خانه به او با مهربانی سخن بگویید و لبخند بزنید تا از ین طریق انرژی مثبت به او منتقل کنید همین موضوع در رفتار همسر شما نیز تاثیر خواهد گذاشت و موجب گرم تر شدن روابط شما با یکدیگر خواهد شد. 

 

توجه کردن نیز از راه های نشان دادن علاقه است، بیشتر افراد از توجه خوششان می آید البته بهتر است تعادل را نیز حفظ کنید زیرا هر چیزی اگر  از حد تعادل خارج شود آنگاه نتیجه معکوس خواهد داشت. 

 

شناخت موانع ارتباط صحیح با همسر, ارتباط کلامی با همسر, ارتباط صمیمانه با همسر

شناخت موانع ارتباط صحیح با همسر

 

خودخواهی یکی از همسران 

سعی کنید رفتارهای ناشی از خودخواهی را کنار بگذارید و گاهی قبول کنید که اشتباه از شما بوده است، قبول اشتباهات هیچ ایرادی ندارد و موجب بهبود روابط خواهد شد، برخی از افراد با خودخواهی مدام از همسرشان فاصله می گیرند و نمی توانند به درستی با او ارتباط برقرار کنند. اگر بتوانید خودخواهی را کنار بگذارید آنگاه عشق و علاقه بین شما و همسرتان بیشتر خواهد شد و بسیاری از درگیری ها و اختلاف نظرها برطرف خواهد شد. 

 

اگر یک سری ایرادات جزئی نه بزرگ در رفتار همسرتان وجود دارد، می توانید آن را نادیده بگیرید زیرا اصرار به برطرف کردن آن ایراد گاه نتیجه بخش نیست و شما تنها با این کار دارید خودتان را خسته می کنید، همسران با برقراری ارتباط صحیح می توانند مشکلات موجود در زندگی خود را به راحتی حل کنند و عشق و علاقه موجود در زندگی خود را تقویت کنند. 

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته

 مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------