مدیریت زمان خانه‌ را به‌دست بگیرید 

 

مدیریت, مدیریت زمان, توانايي مديريت, مدیریت موفق

 

اتاق پذيرايي، اتاق نشيمن، آشپزخانه و اتاق كودك مورد استفاده قرار بگيرد. با كمك اين وسيله است كه گذشت زمان و ارزش آن براي افراد خانواده به ويژه كودكان اهميت پيدا مي كند و بچه ها به مرور مي آموزند كه چگونه زماني كه در اختيار دارند را به فعاليت ها و برنامه هاي مختلف اختصاص دهند. امروز كمتر خانه اي وجود دارد كه از ساعت به عنوان يك وسيله ضروري در دكوراسيون منزلش استفاده نكند.

 

 

قرار دادن يك ساعت مناسب در سالن پذيرايي، آشپزخانه و اتاق غذاخوري مي تواند تا حد زيادي توانايي مديريت زمان اعضاي خانواده به ويژه كودكان و خانم منزل را افزايش دهد. تنها كافي است بدانيد از چه ساعتي در كجا و دركدام يك از اتاق هاي خانه تان استفاده كنيد.

 

خراب ها را فورا تعميركنيد

 

باوري ميان مردم سرزمين هاي شرقي از قبيل هند، تبت و چين وجود دارد كه اگر در منزل ساعت شكسته يا خرابي وجود دارد بايد فورا آن را از خانه دور يا تعمير كرد. مردم اين سرزمين ها معتقدند، وجود يك ساعت خراب يا شكسته در محيط خانه مانع برنامه ريزي منظم و استفاده بهينه از وقت و زمان مي شود. به همين دليل مردم اين سرزمين ها به دقت مراقب ساعت هاي شان هستند و آن ها را در زمان معين كوك كرده و به خوبي از آن مراقبت مي كنند. آن ها معتقدند، براي احاطه داشتن به زمان و كسب موفقيت بايد مديريت زمان را به دست گرفت و دور كردن ساعت هاي خراب يا شكسته از منزل يكي از اين راه حل هاست.

 

ساعتي براي خواب

 

كدام ساعت ها را بايد در اتاق خواب قرار داد؟پيش از آن كه پاسخ اين سوال را بدانيم بهتر است اين نكات را با يكديگر مرور كنيم كه اتاق خواب يكي از مهم ترين محل هاي خانه و مكاني براي ايجاد استراحت، آرامش، تجديد قوا و به دست آوردن انرژي و توان براي روز بعدي است. توصيه مي كنيم در اين اتاق برخلاف ديگر اتاق هاي منزل از ساعت هاي بزرگ و پر سر و صدا استفاده نكنيد. بهترين ساعت براي اين اتاق ساعت ذهن و روح انسان است كه آرام و ريلكس براي خواب و استراحت آماده مي شود. كوچك ترين صداي توليد شده توسط عقربه ها، چرخ دنده ها يا ملودي هاي موجود در ساعت ممكن است تمركز ما را براي داشتن خوابي آرام و انرژي بخش كم كند. بنابراين توصيه مي كنيم در اتاق خواب به داشتن يك ساعت كوچك، ديجيتال و بي سروصدا قناعت كنيد تنها براي آن كه در ساعت معيني كه قصد داريد از خواب برخيزيد از آن كمك بگيريد.

 

اگر كلكسيون ساعت داريد، بخوانيد

 

اگر از آن جمله افرادي هستيد كه علاقه مند به جمع آوري ساعت هستند، بايد مراقب باشيد كه قرار دادن اين كلكسيون در اتاق خواب يا محلي نزديك به اتاق خواب يك تصميم نادرست است. سر و صداي ناشي از پاندول، عقربه و فنرهاي اين ساعت ها در سكوت شب موجب از بين رفتن آرامش افراد منزل شده و تمركز آن ها براي فرورفتن به خوابي عميق را به مرور كاهش مي دهد. بنابراين بايد دقت داشته باشيد كه بهتر است اين كلكسيون را در فضايي دور از اتاق خواب به ويژه اتاق خواب كودكان قرار دهيد زيرا آشفتگي خواب و نداشتن خواب مفيد و عميق در دوران كودكي موجب كاهش توانايي بدن در مقابله با بيماري ها مي شود.

 

فلزي يا چوبي؟

 

اگر قصد داريد اتاق پذيرايي يا اتاق نشيمن خود را با كمك يك ساعت بزرگ تزئين كنيد، بهترين انتخاب ساعت هايي است كه شكل آن ها گرد و دايره اي است. از ميان ساعت هايي كه جنس آن ها فلزي، شيشه اي، پلاستيكي و چوبي هستند بهترين گزينه ساعت هاي از جنس چوب است كه علاوه بر وقت شناسي در محيط خانه به ايجاد فضاي صميمي و طبيعي در منزل نيز كمك مي كند. بنابراين انتخاب يك ساعت ديواري بزرگ دايره شكل از جنس چوب كه رنگ صفحه آن روشن و از ميان رنگ هاي گرم باشد، مي تواند به ايجاد فضايي آرام بخش در خانه كمك كند.

منبع:فان شاد

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------