مبارزه با افکار منفی برای رسیدن به وزن ایده آلافرادی که از تناسب اندام خوبی برخوردار نیستند، اعتماد به نفس پایینی دارند

 

چالش تناسب اندام مساله ای است که بیشتر افراد با آن مواجه هستند و از اثرات نامطلوب آن بر روی میزان سلامت و همچنین ابعاد روانی آن مانند کمبود اعتماد به نفس و ... آسیب می بینند.

 

در حقیقت رابطه تناسب اندام و اعتماد به نفس، رابطه مستقیمی است و تحقیقات نشان داده افرادی که از تناسب اندام خوبی برخوردار نیستند، اعتماد به نفس پایینی دارند.

 

تناسب اندام  را می‌توان وضعیتی توصیف کرد که بدن فرد در آن حالت فاقد چربی اضافی یا دارای حداقل ممکن باشد. در این حالت اعضای اصلی و سیستمی بدن عملکرد سالمتر و بهتری خواهند داشت.

 

رابطه تناسب اندام و اعتماد به نفس چیست؟

افراد برای رسیدن به تناسب اندام و اعتماد به نفس مطلوب ، باید به دنبال متدهایی مناسب باشند از آنجایی که رابطه تناسب اندام و اعتماد به نفس، دو طرفه است بالا بودن هر کدام ، موجب تقویت دیگری می‌شود. اگر فرد اعتماد به نفس بالایی داشته باشد رسیدن به تناسب اندام راحت‌تر خواهد بود و با انجام روش‌های مناسب به بدنی متناسب و سالم خواهد رسید ولی در صورت نداشتن اعتماد به نفس، مسیر رسیدن به تناسب اندام دشوار خواهد بود.

 

افراد با رژیم های غذایی مناسب که توسط متخصصین تغذیه ارائه می‌شود، می‌توانند نیازهای غذایی و عدم دریافت مناسب ویتامین‌ها و املاح معدنی لازم را بر طرف کنند. رژیم غذایی مناسب همراه با چکاپ های منطبق با زمانبندی می‌تواند روش مناسبی برای رسیدن به تناسب اندام باشد.

 

روش دیگر برای رسیدن به تناسب اندام انجام ورزش است. اما ورزش می‌بایست کاملا منطقی و علمی باشد. باید به‌صورت مرتب ورزش کنید و انتخاب ورزش مناسب با علایق و روحیات شما بیشتر به شما بستگی دارد، لذا بهترین و ساده‌ترین ورزش برای این موضوع، انجام پیاده روی است.

 

امروزه پزشکان از روش های دیگری نیز برای تناسب اندام استفاده می کنند و با انجام جراحی های زیبایی در چاقی‌های مفرط، فرد را به تناسب اندام می‌رسانند اما این روش برای افرادی توصیه می‌شود که روش‌هایی مانند ورزش و رژیم درمانی برای آنها جواب نمی‌دهد. پزشکان از روش هایی مانند لیپولیز ، برداشت چربی و .. استفاده می‌کنند.

 

افکار منفی شما را از انجام هر فعالیت و رسیدن به هدف منصرف می کند

 

اعتماد به نفس چگونه باعث تناسب اندام می‌شود؟

اعتماد به نفس بالا برای بهبود لاغری و کاهش ورزن کمک بسیاری می کند و همچنین کاهش وزن بیش از حد و یا چاقی مفرط منجر به کاهش اعتماد به نفس می شود در نتیجه رابطه بین تناسب اندام و اعتماد به نفس مستقیم است و تغییر هر یک موجب تغییر در دیگری می شود.

در صورتی که از چاقی مفرط رنج می برید با کاهش وزن اعتماد به نفس شما افزایش خواهد یافت و از طرفی شادی ، تمجید از خود ، عدم تنبلی و بی‌انگیزگی و ... اعتماد به نفستان را بیشتر کرده و منجر به کمک در سیر لاغری‌تان خواهد شد.

 

افراد با انگیزه های مختلفی وزن خود را کاهش می‌دهند. برخی برای کمک به سلامتی بدن وزن خود را کم می‌کنند و برخی دیگر برای رسیدن به تناسب و زیبایی اندام، سعی در لاغر کردن خود دارند. با توجه به اینکه افراد چاق عموما احساس خوبی نسبت به خود ندارند و مقابل، افراد دارای تناسب اندام، ظاهری خوش تیپ تر و جذاب دارند و بیشتر از طرف دوستان، نزدیکان، ارتباطات خانوادگی و ... مورد تشویق قرار می‌گیرند که این عوامل خود باعث می‌شود اعتماد به نفس بیشتری در فرد ایجاد شود.

 

در جوامع امروزی با توجه به شرایط زندگی، چاقی از معضلات بزرگیست که علاوه بر تهدید سلامتی افراد، اعتماد به نفس آنها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

همچنان که افراد دارای تناسب اندام مورد تشویق قرار می گیرند افراد چاق نیز همیشه در معرض انتقاد قرار دارند و سرکوب ها و جملات آزار دهنده موجب تخریب اعتماد به نفس در آنها می‌شود.

 

تحقیقات در این زمینه همچنین نشان می دهد که : کسانی که اعتماد به نفس پایین دارند به شکلی ناخودآگاه بیشتر غذا می خورند، همچنین اراده ورزش و کاهش وزن جدی ندارند و همچنین مکانیسیم دفاعی ضعیفی دارند. بنابرین برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام ابتدا باید ذهن ناخودآگاه را به درستی برنامه ریزی کنید و با اعتماد به نفس و افکار مثبت اقدام به کاهش وزن و لاغری کنید.

 

مبارزه با افکار منفی برای رسیدن به تناسب اندام و اعتماد به نفس

افکار منفی شما را از انجام هر فعالیت و رسیدن به هدف منصرف می کند و بزرگترین مانع برای رسیدن به تناسب اندام نیز هست بنابرین برای رسیدن به موفقیت در هر کاری ابتدا باید افکار منفی را از بین ببرید تا بتوانید بهترین عملکرد خودتان را ارائه بدهید برای اینکار اتفاقات مربوط به گذشته را رها کنید و مثبت و سازنده برای آینده برنامه ریزی کنید.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

 

منبع : خبر گزاری مهر

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------