تازه های متفرقه دینی

کدام پیامبر در قرآن نامش بیشتر تکرار شده است

نام کدام پیامبر در قرآن بیشتر از بقیه تکرار شده است ؟

نام کدام پیامبر در قرآن بیشتر از بقیه تکرار شده است ؟ نام کدام پیامبر در قرآن بیشتر ذکر شده است…

اگر حجاب آزاد شود، ولع مردان از بین می رود!!زنان بی حجاب,بد حجاب,حجاب چیست

حجاب اسلامی به پوشش‌های گوناگون زنان مسلمان گفته می‌شود

  

از قدیم گفته اند انسان به چیزی که از آن منع شود، حریص تر می شود، این دلیل سبب شده برخی گمان کنند که اگر بی حجابی در جامعه ایران هم آزاد شود، حرص و ولع مردم از بین می رود و مردان ایرانی نیز مانند مردان غربی از دیدن یک زن بی حجاب و نیمه برهنه در خیابان تحت تأثیر قرار نمی گیرند. مدعیان این ادعا معتقدند چون در جامعه ما حجاب وجود دارد، مردان با دیدن کوچکترین جلوه ای از زنان تحت تأثیر قرار می گیرند و این مسأله سبب شده که خود زنان هم در سختی رعایت حجاب باشند در حالیکه با آزاد بودن بی حجابی اگرچه که ممکن است در ابتدا عده ای عقده گشایی کنند، اما بعد از مدتی هم زنان و هم مردان برای هم عادی می شوند و جامعه به یک ثبات و آرامش خواهد رسید. در ادامه درستی یا نادرستی این فرضیه را بررسی می کنیم.
 
آیا حق با این افراد است…
 در ظاهر اینطور به نظر می رسد که اگر در جامعه ای مانند ایران بی حجابی آزاد شود و قانون حجاب برداشته شود قطعاً در سال های ابتدایی با پوشش ها و رفتارهای زننده روبرو خواهیم شد که نشان از نوعی عقده گشایی بعد از محدودیت است. این مسئله در ابتدا می تواند بحران هایی را به دنبال داشته باشد اما بعد از چند سال همه ی این جلوه گری ها و جاذبه ها به نظر عادی می شوند و دیگر حساسیت هایی که امروز بین زن و مرد وجود دارد، وجود نخواهد داشت. در واقع بعد از چند سال جاذبه های زن برای مرد عادی می شود و زنان نیز از زحمت پوشیده بودن آزاد می شوند.
 
در اینجا با یک مثال این موضوع را بررسی می کنیم؛ فرض کنید شما به کباب بسیار علاقه دارید و می توانید هر روز ظهر و شام کباب میل نمایید، با اینکه این غذا را بسیار دوست دارید اما در هر حال بعد از یک هفته یا دو هفته یا یک ماه از این غذا دل زده خواهید شد و ممکن است حتی بوی غذای مورد علاقه تان هم شما را آزار دهد. آیا می توان گفت که بعد از یک ماه که هر روز کباب می خوردید، دیگر گرسنه نخواهید شد؟ آیا غریزه گرسنگی شما در اولین وعده بعد از یک ماه کباب خوردن، دیگر تحریک نمی شود؟ قطعاً بر اساس غریزه و پیام های عصبی صادره از مغزتان، دوباره گرسنه خواهید شد اما این بار حاضرید با یک تخم مرغ خود را سیر کنید و کباب نخورید.


بنابراین واضح است که در هیچ شرایطی غرایز و تحریک پذیری آن ها از بین نخواهد رفت، بلکه بر اساس سیستم فیزیولوژیکی بدن این تغییرات همواره وجود دارد و هیچ گاه متوقف نمی شود. غریزه جنسی نیز که یکی از قوی ترین این غرایز است هیچ گاه از بین نمی رود و تنها در شرایط مختلف، آستانه تحریک پذیری آن تغییر می کند.


بنابراین زمانی که جاذبه های جنسی زن و مرد برای آنان عادی شود، غریزه آنان به همان قوت و بلکه شدیدتر وجود خواهد داشت اما دیگر از داشتن رابطه با جنس مخالف لذت نمی برند، و به دنبال ارضاء غریزه به روش های متنوع تری خواهند بود، بنابراین برخی از آنان برای آرام کردن غریزه ی طغیان کرده ی خود، به ارتباط با همجنس یا حیوانات روی می آورند.

 وقتی جاذبه های زن برای مرد عادی شود، چه انفاقی خواهد افتاد؟
 در قرون گذشته یا ده ها سال قبل، یک مرد با دیدن فقط دست های همسرش تحریک می شد و جاذبه های زن برایش آنقدر زیاد بود که با یک رابطه ی عادی به رضایت می رسید، ولی امروزه وضعیت به گونه ای است که مردان حتی با دیدن بدن برهنه زن نیز نه تنها تحریک نمی شوند بلکه برای ارضای نیازهای خود به دنبال راه های دیگری هستند. البته این معضل در کشورهای غربی شایع تر است و در ایران نیز با رواج بدپوششی ها این معظل در حال گسترش است.


به تعبیر دیگر هر چه فضای جامعه بازتر شود، سطح تحریک پذیری بالاتر می آید و در نتیجه آستانه رضایتمندی جنسی نیز بالاتر می‌آید، یعنی در چنین جامعه ای یک مرد با دیدن بخشی از زیبایی های همسرش تحریک نمی شود، بلکه باید یک سطح بالاتری را ببینید تا تحریک شود. با بالاتر رفتن آستانه رضایت مندی جنسی در جوامع، مرد به همسر خود قانع نمی شود یا خواهان اشکال دیگر روابط جنسی می شود که خارج از حدود شرعی، عقلی و انسانی است.


در اینجا به بررسی برخی از پیامدهای بالا رفتن سطح تحریک پذیری می پردازیم؛
 ۱- مردان تنوع طلب می شوند: بدیهی است با افزایش جلوه گری های زنان در عرصه جامعه و عادی شدن زیبایی های آنان برای جنس مخالف، علاوه بر اینکه سطح تحریک پذیری مرد نسبت به زن بالا می رود، مرد دچار تنوع طلبی در ارتباط با زنان خواهد شد که آثار بسیار شومی در روابط جنسی بر جای می گذارد.


آنچه در این فرایند اتفاق می افتد از بین رفتن حساسیت نسبت به همسر از یک سو و شعله‌ور شدن آتش تنوع‌طلبی روانی از سوی دیگر است. وقتی حساسیت جنسی نسبت به زنان از بین برود، نیازهای جنسی شکلی انحرافی و بیمار گونه به خود می گیرند و به شکل های تنفرانگیز و در بسیاری از موارد خطرساز تبدیل می شوند، چیزی که بنیان خانواده ها را به شدت تهدید خواهد کرد.


امروزه انواع آرایش ها و جراحی های زیبایی سبب شده است که سلیقه برخی مردان نیز در زیبایی شناختی به شدت تغییر کند و به دنبال زنانی با چهره ها و آرایش های نامتعارف و غیر عادی می روند و این سبب می شود که تنوع طلبی در آن ها به طغیان برسد.

 ۲- همجنس گرایی و ازدواج با حیوانات: با بالا گرفتن تنوع طلبی مردان در جامعه بعد از اندک زمانی، انواع زنان نیز پاسخگوی غریزه طغیان کرده آن ها نخواهند بود، در این زمان است که  گرایش به ارضای غریزه جنسی از راه های انحرافی بیشتر می شود که از آن جمله ازدواج با همجنس و حیوانات است. این نوع روابط جنسی اگرچه در ایران بسیار نادر است اما در کل جهان در حال تبلیغ و گسترش است. در نتیجه ی این روابط نه تنها خانواده مفهوم خود را از دست می دهد، بلکه روابط انسانی و اجتماعی نوع بشر به کلی خدشه دار می شود.

 ۳- زنان بازنده این میدان هستند: وقتی بی حجابی در جامعه آزاد شود، شاید در ظاهر اینطور به نظر برسد که زنان از زحمت با حجاب بودن آزاد می شوند و زندگی راحت تری خواهند داشت، اما واقعیت تجربه شده در جوامع آزاد نشان می دهد نه تنها زنان آزاد نشده اند بلکه زحمت و رنج آن ها برای حفظ امنیت و آرامش، بسیار بیشتر شده است و هزینه های مادی و معنوی بیشتری برای رسیدن به آرامش می پردازند.


از طرفی زنانی که ازدواج کرده اند از آنجا که چندان برای مردهایشان منحصر به فرد نیستند از نظر عاطفی و احساسی لطمه خورده، روابط زناشویی آن ها که پایه ای محکم برای زندگی مشترک است، به شدت سست می شود. به طور کلی زنان جنبه معشوق و محبوب بودن را از دست خواهند داد. در واقع کسی که بیش از همه در این آزاد شدن متضرر خواهد شد، او زن است. بنابراین واضح است که با آزاد شدن بی حجابی نه تنها دردسرهای زنان کم نمی شود بلکه بر مشکلات، معضلات و حقوق از دست رفته ی آنان افزوده خواهد شد.

  زنان بی حجاب,بد حجاب,حجاب چیست

  حجاب عبارت است از پوشاندن ضروری مو و سایر اعضای بدن به جز صورت و دو دست

 
تجربه کشورهای دیگر چیست؟
 در اینجا لازم است نیم نگاهی به وضعیت کشورهایی داشته باشیم که حجاب و پوشیدگی در آنجا وجود ندارد و زنان و مردان در پوشش و روابط با یکدیگر آزاد هستند.


امروزه در برخی از این کشورها، یکی از بحران‌ها و مشکلات مهم، سرد مزاجی مردان است. این بحران که در نتیجه ی برهنگی زنان و حضور انبوه کالاهای جنسی در کوچه و خیابان و آزادی روابط نامشروع در این جوامع، به وجود آمده است، گاه آن چنان عمیق است که زنان متمول و متعلق به طبقه متوسط به خاطر آنکه از لحاظ جنسی ارضا نمی‌شوند، با سفر به کشورهای دیگر و با صرف هزینه‌های زیاد، نیاز خود را بوسیله جوانان دیگر کشورها برطرف می‌کنند. بنابراین سردی روابط جنسی و در نتیجه سردی روابط عاطفی در این کشورها، به سست شدن بنیان‌های زندگی مشترک انجامیده و این مسأله موجودیت خانواده را دچار خطرات جدی کرده است.
 
آیا واقعاً مردان غربی چشم و دل سیر شده اند؟
 حال سؤال این است که آیا واقعاً جاذبه های زن در غرب عادی شده است و مردان غربی با دیدن زیبایی های یک زن تحت تأثیر قرار نمی گیرند؟


در اینصورت چرا آمار تجاوز در غرب وجود دارد؟ آیا منطقی نیست که با توجه به عادی شدن زن برای مرد در کشورهای غربی، توقع داشته باشیم که آمار تجاوز نزدیک به صفر باشد؟ آیا منطقی نیست که توقع داشته باشیم در جوامعی که روابط و پوشش زن و مرد آزاد است، در سایه آرامش انسان ها، بنیان خانواده ها محکم تر باشد؟


از جمله شواهدی که نشان می دهد در جوامع به اصطلاح آزاد، به هیچ وجه غریزه جنسی کاهش پیدا نکرده بلکه طغیان کرده و بصورت یک بحران اجتماعی و انسانی درآمده است، به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 ۱-کاهش سن باروری
۲-افزایش روابط نامشروع
۳-از بین رفتن بنیان خانواده
۴-بالا بودن آمار تعرض و خشونت
۵-استفاده از زنان در تبلیغات و تجارت
۶-افزایش فرزندان نامشروع و مادران تنها
 
نکته جالب توجه این است که طبق اعترافات اندیشمندان غربی علت گسترش این بحران ها در کشورهایشان نوع لباس پوشیدن و برهنگی زنان عنوان شده است.


“دون پیرو کورسی” کشیش دهکده سان تِرِنسو ایتالیا در سال ۲۰۰۹ طی سخنان جنجالی بیان کرد: “دلیل افزایش خشونت علیه زنان، دامن‌های کوتاه و لباس‌های نامناسب آن‌ها است.” همین عبارت بود تا سازمان‌های دفاع از حقوق زنان در ایتالیا و غرب علیه او اعلام جرم کنند و بگویند او آزادی زنان را محدود کرده و به آن ها توهین کرده است، فشارهای وارده به حدی بوده است که کشیش ایتالیایی اعلام می‌کند از سمت خود استعفا می‌دهد!!!


در تحقیقات انجام شده، رفتارهای محرک، زننده و جنسی زنان به علاوه نوع پوشش زنان در اجتماع و مکان­ های خاص همچون کلوپ­ های شبانه، مواردی است که در فاکتورهای خشونت علیه زنان دیده می ­شود؛ آنچه در این بین قابل توجه است، اختصاص درصد ۴۰ تا ۵۰ درصدی به «رفتارهای تحریک آمیز» زنان به عنوان علت خشونت یا تجاوز جنسی علیه زنان معرفی شده است.


در تحقیق انجام شده توسط مؤسسه تحقیقاتی آلبرتا، ۴۰ درصد مردان پوشش زننده و تحریک آمیز زنان در اجتماع به خصوص کلوپ های شبانه­ را به عنوان دلیلی برای رفتارهای خشونت­ آمیز جنسی دانسته­ اند.


بنابراین واضح است که با آزاد شدن بی حجابی نه تنها دردسرهای زنان کم نمی شود بلکه بر مشکلات، معضلات و حقوق از دست رفته ی آنان افزوده خواهد شد.

  راه حل اسلام؛ زن با زیبایی خود می تواند رشد کند
 یکی از شاه­کارهای خلقت انسان، جاذبه و کشش مادی و معنوی زن و مرد به یکدیگر است که در صورت شکل گیری صحیح آن، در سلامت و سعادت انسان­ ها نقش تعیین کننده­ای دارد. در این بین حکمت زیبایی زن نیز برای دوام این کشش و جاذبه بوده است. حجاب برای این نیست که زن این زیبایی را بپوشاند بلکه فلسفه حجاب این است که زن از زیبایی خود در شرایط امن و به صورت حلال استفاده کند. حتی طبق دستورات دین اسلام زن با استفاده صحیح و حلال از نعمت زیبایی می تواند به رشد معنوی و تقرب به خداوند نیز برسد.


همچنین در هیچ جای دین، فلسفه حجاب برای این نبوده که جاذبه های زن برای مرد عادی بشود بلکه برعکس اسلام می خواهد این جاذبه ها و زیبایی ها در مسیر حلال قرار بگیرد و حتی در چهارچوب شرعی، تقویت نیز بشود تا گرمی روابط همسران، علاوه بر اینکه حضور در خانواده را لذت بخش می کند، حافظ بقای نسل نیز باشد.


لذا اگر به دنبال جامعه ی آزاد و سالم هستیم به جای استفاده از روش های انحرافی همچون عادی سازی جاذبه های زن درجامعه، باید به دنبال فراهم کردن بستری برای رشد فکری و اجتماعی زن و حفظ شأن و جایگاه او در نظر مرد باشیم، چیزی که اسلام نیز با دستورات نورانی خود به دنبال آن بوده است تا زن به عنوان پایه و ستون عاطفی خانواده علاوه بر اینکه همیشه محبوب و معشوق باقی بماند، بتواند حقوق خود را نیز استیفا نماید.
 
منبع: با حجاب_ صفورا اکبری نژاد

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------