تازه های متفرقه دینی

مفهوم و اقسام توریه

توریه چیست و چه معنایی دارد ؟

توریه چیست و چه معنایی دارد ؟ معنای توریه و کاربرد و احکام آن در این مقاله از بیتوته، با توریه آشنا…

آشنایی با دین مسیحیتدین مسیحیت, آشنایی با دین مسیحیت, معرفی دین مسیحیت

آشنایی با دین مسیحیت

 

همه چیز درباره دین مسیحیت

مسیحیت یک آیین ابراهیمی و یکتاپرستی است که بر اساس زندگی و آموزه های عیسی مسیح استوار است. این دین تا سال 2021 با جمعیت تقریبی 2/6 میلیارد نفر، بیشترین پیرو را در سرتاسر جهان دارد. کتاب مقدس اصلی این دین کتاب عهد جدید یا همان کتاب انجیل است.

دین مسیحیت چیست ؟

مسیحیت با بیش از 2 میلیارد پیرو، مذهبی است که به طور گسترده در جهان انجام می شود. ایمان مسیحی بر باورهای مربوط به تولد، زندگی، مرگ و زنده شدن عیسی مسیح متمرکز است. در حالی که این کار با گروه کوچکی از پیروان آغاز شد، بسیاری از مورخان گسترش و پذیرش مسیحیت در سراسر جهان را یکی از موفق ترین مأموریت های معنوی در تاریخ بشر می دانند.

 

عقاید مسیحیت

برخی از مفاهیم اساسی مسیحی عبارتند از:

مسیحیان یکتاپرست هستند، یعنی معتقدند فقط یک خدا وجود دارد و او آسمانها و زمین را آفرید. این ربوبیت الهی از سه قسمت تشکیل شده است: پدر (خود خدا)، پسر (عیسی مسیح) و روح القدس.

 

جوهر مسیحیت حول زندگی، مرگ و اعتقادات مسیحیان در مورد زنده شدن عیسی مسیح می چرخد. مسیحیان معتقدند که خداوند پسرش عیسی مسیح را برای نجات جهان فرستاده است. آنها معتقدند عیسی برای آمرزش گناهان بر روی صلیب، به صلیب کشیده شد و سه روز پس از مرگش، قبل از عروج به آسمان زنده شد.

 

مسیحیان ادعا می کنند که عیسی، در آنچه که به عنوان آمدن دوم شناخته می شود دوباره به زمین باز خواهد گشت.

کتاب مقدس شامل متون مهم است که آموزه طرح عیسی، زندگی و تعالیم پیامبران بزرگ و شاگردان، و دستورالعمل، پیشنهاد برای چگونه مسیحیان باید زندگی کنند.

 

هم مسیحیان و هم یهودیان از عهد عتیق، کتاب مقدس پیروی می کنند، اما مسیحیان نیز عهد جدید را پذیرفته اند.

صلیب نمادی از مسیحیت است.

مهمترین تعطیلات مسیحیان کریسمس (که تولد عیسی را جشن می گیرد) و عید پاک (که یادآور قیام مسیح است) است.

 

عیسی کی بود؟

اکثر مورخان معتقدند که عیسی شخصی واقعی بود که بین سال های 2 قبل از میلاد تا 7 قبل از میلاد متولد شد. بیشتر آنچه دانشمندان درباره حضرت عیسی می دانند از عهد جدید کتاب مقدس مسیحی است.

 

طبق این متن، عیسی از یک دختر باکره جوان یهودی به نام ماری در شهر بیت لحم، جنوب اورشلیم در فلسطین امروزی متولد شد. مسیحیان معتقدند این تصور یک واقعه فوق طبیعی بوده است، خداوند از طریق روح القدس مریم را آغشته کرده است.

 

از دوران کودکی عیسی اطلاعات کمی در دست است. کتاب مقدس نشان می دهد که او در ناصره بزرگ شده است، او و خانواده اش از آزار و اذیت پادشاه هرود فرار کردند و به مصر رفتند، و پدر "زمینی" او، یوسف، نجار بود.

 

عیسی یهودی بزرگ شد و به گفته اکثر محققان، او قصد داشت یهودیت را اصلاح کند و نمی خواست دین جدیدی ایجاد کند.

 

هنگامی که حدود 30 سال داشت، عیسی پس از غسل تعمید در ناحیه رود اردن توسط پیامبری معروف به یحیی تعمید دهنده، خدمات عمومی خود را آغاز کرد.

 

حدود سه سال، عیسی با 12 شاگرد منصوب (که به آنها 12 رسول نیز گفته می شود) سفر کرد، به گروه های زیادی از مردم تعلیم داد و آنچه را شاهدان به عنوان معجزه توصیف کردند، انجام داد. برخی از معروف ترین وقایع معجزه آسا شامل زنده كردن مردی به نام لازاروس از قبر، راه رفتن روی آب و معالجه نابینایان بود.

 

درباره دین مسیحیت, درمورد دین مسیحیت, کتاب دین مسیحیت

کتاب دین مسیحیت عهد جدید است

 

تعالیم حضرت عیسی

عیسی در تعالیم خود از مثال ها - داستان های کوتاه با پیام های پنهان استفاده می کرد.

 

برخی از مضامین اصلی که عیسی تعلیم داد و مسیحیان بعداً از آنها استقبال کردند، عبارتند از:

 

– دوست داشتن خدا.

– همسایه خود را به اندازه خود دوست داشته باشید.

– دیگران را که به شما ظلم کرده اند ببخشید.

– دشمنان خود را دوست بدارید.

– از خدا برای گناهان خود آمرزش بخواهید.

– عیسی مسیح است و به او اختیار بخشش دیگران داده شد.

– توبه از گناهان ضروری است.

– ریا نکن.

– درباره دیگران قضاوت نکنید.

– پادشاهی خدا نزدیک است. این ثروتمندان و قدرتمندان نیستند که این پادشاهی را به ارث می برند.

حضرت عیسی در یکی از مشهورترین سخنرانی های خود که به خطبه کوه معروف شد، بسیاری از دستورات اخلاقی خود را برای پیروان خود آموخت.

 

مرگ و قیامت عیسی

بسیاری از محققان معتقدند که عیسی بین سال های 30 میلادی و 33 میلادی درگذشت، اگرچه تاریخ دقیق در میان متکلمان مورد بحث است.

 

طبق کتاب مقدس، عیسی دستگیر، محاکمه و به مرگ محکوم شد. فرماندار روم، پونتیوس پیلاطس دستور كشته شدن عیسی را پس از تحت فشار قرار گرفتن از سوی رهبران یهودی كه ادعا می كردند عیسی در انواع جرایم، از جمله كفر، مقصر است، صادر كرد.

 

عیسی در اورشلیم توسط سربازان رومی به صلیب کشیده شد، و جسد وی را در مقبره ای قرار دادند. طبق کتاب مقدس، سه روز پس از مصلوب شدن، بدن عیسی مفقود بود.

 

در روزهای پس از مرگ عیسی، برخی از افراد مشاهده و ملاقات با وی را گزارش دادند. نویسندگان کتاب مقدس می گویند عیسی زنده شده و به آسمان عروج کرد.

 

باورهای دین مسیحیت, تعداد پیروان دین مسیحیت, زمان تشکیل دین مسیحیت

کشته شدن حضرت عیسی

 

کتاب مقدس مسیحی

کتاب مقدس مسیحی مجموعه ای از 66 کتاب است که توسط نویسندگان مختلف نوشته شده است. این به دو قسمت تقسیم شده است: عهد عتیق و عهد جدید.

 

عهد عتیق، که توسط پیروان یهودیت نیز به رسمیت شناخته شده است، تاریخ قوم یهود را توصیف می کند، قوانین خاصی را برای پیروی از آن شرح می دهد، زندگی بسیاری از پیامبران را با جزئیات شرح می دهد و ظهور مسیح را پیش بینی می کند.

 

عهد جدید پس از مرگ عیسی نوشته شد. چهار کتاب اول - متی ، مرقس ، لوقا و جان - به عنوان "انجیل ها" شناخته می شوند ، که به معنای "خبر خوب" است. این متون که زمانی بین سالهای 70 و 100 میلادی تنظیم شده اند، شرح زندگی و مرگ عیسی را ارائه می دهند.

 

نامه های نوشته شده توسط رهبران مسیحی اولیه، که به عنوان "رسائل" شناخته می شوند، قسمت عمده ای از عهد جدید را تشکیل می دهند. این نامه ها دستورالعمل هایی را برای چگونگی عملکرد کلیسا ارائه می دهند.

 

اعمال رسولان یک کتاب در عهد جدید است که به یک حساب کاربری از وزارت رسولان پس از مرگ عیسی است. نویسنده Acts همان نویسنده یکی از اناجیل است - در واقع "قسمت دوم" انجیل ها است، آنچه بعد از مرگ و قیام عیسی اتفاق افتاد.

 

کتاب آخر در عهد جدید، مکاشفه، چشم انداز و پیشگویی هایی را که در پایان جهان اتفاق می افتد و همچنین استعاره هایی برای توصیف وضعیت جهان را توصیف می کند.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------