تازه های متفرقه دینی

آیا رحمان و رحیم تفاوت دارند

تفاوت معنای «رحمان» و «رحیم» چیست؟

تفاوت معنای «رحمان» و «رحیم» چیست؟ با معنای رحمن و رحیم آشنا شوید در این مقاله از بیتوته، با تفاوت…

زنان آخرالزمان چه ویژگی هایی دارند؟زنان آخرالزمان, زنان آخرالزمان در روایات, احادیثی از زنان آخرالزمان

رنان آخرالزمان چه ویژگی هایی دارند؟

 

ویژگی های زنان آخرالزمان

از ديدگاه اسلام زن ارزش والائي دارد و اگر بر اساس اين ارزش حركت نمايد و وظائف خود را عمل كند پر ارج‎‎‎ترين گوهر رشته هستی است. كه پايه و اساس هر فضيلت است و بدون او رشته‌ خانواده ها گسسته می باشد، زيرا زن حلقة اتّصال و رمز تداوم نسل بشری است كه آن پاكترين بعد زندگی است.

خصوصیات زنان آخرالزمان از نظر روایات :

آخرالزمان، دروانی می باشد، که با ولادت حضرت مهدی (عج) آغاز شد و زمان غیبت صغری و کبری و همچنین به ظهور حکومت جهانی امام زمان، دوران آخرالزمان گفته می شود.

 

در این دوران خیلی از چیزها تغییر می کند، به خصوص زنان آخرالزمان بسیار تغییر می کنند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

در آن زمان است که زنان آوازه‬ ‏خوان می شوند و آلات موسیقی جلوه می یابند و به دنبال آن اشرار امتم پیدا می شوند.

 

در دوران آخرالزمان تعداد زنان بی سرپرست افزایش می یابد. در آخرالزمان، وضعیت به گونه ای است که بر اثر جنگ های پی در پی، تعداد مردان کاهش چشمگیری می یابد و به همین دلیل، زنان زیادی بی سرپرست می گردند و به دنبال کسی هستند تا سرپرستی ایشان را به عهده گیرد.

 

رسول خدا (ص) می فرمایند: «قیامت برپا نمی شود، مگر این که، برای پنجاه زن یک سرپرست باشد».

 

و در حدیث دیگری می فرمایند: «زمانی فرا می رسد که پنجاه زن، با یک مرد روبه رو شده، یکی می گوید: ای بنده خدا مرا بخر، و دیگری می گوید به من پناه ده ».

 

امام علی (ع) درباره ی چهره ی زنان آخر الزمان می فرمایند :

يَظْهَرُ فِي آخِرِ الزَّمَانِ وَ اقْتِرَابِ السَّاعَةِ وَ هُوَ شَرُّ الْأَزْمِنَةِ نِسْوَةٌ كَاشِفَاتٌ عَارِيَاتٌ مُتَبَرِّجَاتٌ مِنَ الدِّينِ دَاخِلَاتٌ فِي الْفِتَنِ مَائِلَاتٌ إِلَى الشَّهَوَاتِ مُسْرِعَاتٌ إِلَى اللَّذَّاتِ مُسْتَحِلَّاتٌ لِلْمُحَرَّمَاتِ فِي جَهَنَّمَ خَالِدَاتٌ.

 

در آخرالزمان و نزدیک شدن قیامت -که بدترین دوران هاست- زن هایی ظاهر می شوند که برهنه و لخت می باشند، زینت های خود را آشکار می سازند، به فتنه ها داخل می شوند و به سوی شهوت ها می گرایند و به سوی لذت ها می شتابند، حرام های الهی را حلال می شمارند و در جهنم جاودانه خواهند بود.

 

حضرت علی (ع) می فرمایند: «در آخرالزمان، زنان به خاطر حرص به دنیا، در کسب و کار همسران خود شرکت می نمایند.» بنابراین زن در آخرالزمان، به موجودی تبدیل خواهد شد که برای به دست آوردن لقمه نانی، تن به هر نوع کاری می دهد و زنانی که باید دامان پر مهرشان، جایگاه پرورش انسانیت باشد و در کنار مردانی پاکدامن مایه آرامش باشند، در دام گسترده شهوات حیوانی و منافع اقتصادی مردان ناپاک و سودجو قرار می گیرد و بدین ترتیب واقعه تلخ هبوط نفس انسانی در زنان رقم خواهد خورد.

 

حدیث هایی از زنان آخرالزمان, زنان آخرالزمان چگونه اند, زنان آخرالزمان به چه صورتی هستند

تصاویری از زنان آخرالزمان

 

نبی مکرم اسلام (ص) در روایتی درباره ی دوران آخرالزمان فرموده است : 

روزگاری خواهد آمد که دین خدا تکه تکه خواهد شد. سنت من در نزد آنان بدعت و بدعت در نزد آنان سنت باشد، شخصیت های بزرگ در نزد آنها حیله گر خوانده می شوند و اشخاص حیله گر در نزد مردم، با شخصیت و وزین خوانده شوند. مومن در نزد آنان حقیر و بی مقدار می شود و فاسق به پیش آنها محترم و ارجمند باشد، کودکانشان پلید و گستاخ و بی ادب و زنانشان بی باک و بی شرم و بی حیا شوند، پناه بردن به آن ها خواری و اعتماد به آنان ذلت و درخواست چیزی از آنها نمودن، جامه درویشی به تن کردن و مایه بیچارگی و ننگ است. در آن هنگام خداوند، آنان را از باران به هنگام، محروم سازد و در وقت نامناسب بر آن ها ببارد.

 

پیامبر اکرم (ص) نیز درباره آخرالزمان فرمود: «هنگامی‎ که زنان با آرایه های مردان خود را بیارایند و مقنعه و حیا و شرم از آنها سلب شود» و نیز فرمود: «در آخر امت من مردانی خواهند بود که زنان آنها مانند مردان بر زین ها سوار شوند، بر مفاخر سوار شوند تا به در مسجدها برسند. زنان شان در حالیکه لباس بر تن دارند برهنه باشند بر سر آنها کوهان شتر برآمدگی باشد آنها بوی بهشت نمی‎ یابند بر آنها لعنت کنید که آنها لعنت شده اند».

 

و نیز فرمود: «هنگامی‎که دیدی زن بر شوهر خود قهر و غلبه دارد و آنچه شوهر نمی‎ خواهد او انجام می‎ دهد و زن از درآمد خود خرج او را می‎دهد شوهر نیز به خوردنی و نوشیدنی پست راضی باشد».

 

امام باقر (ع) فرمودند :

إذا تشبه الرجال بالنساء، و النساء بالرجال، و اکتفی الرجال و بالرجال، و النساء بالنساء، هنگامی که مردها خود را شبیه زنان و زنان خود را شبیه مردان کنند. آن گاه که مردان به مردان اکتفا کرده و زنان به زنان اکتفا کنند.

 

یکی ناهنجاری های دیگر در دوران آخرالزمان، زن سالاری تا سر حد زن پرستی و قبله قرار دادن زنان است: در این روزگار مرد از همسرش اطاعت می کند و او را قبله خود می داند اما از والدین خود نافرمانی می کند. در آخرالزمان زن را ببینی که با خشونت با همسرش رفتار می کند، آنچه را که او نمی خواهد، انجام می دهد، اموال شوهرش را به ضرر وی خرج می کند.

 

بسیاری از زنان در دوره آخرالزمان، آن چنان به ابتذال کشانده می شوند که در روایات آمده است که روزی پیامبر اکرم (ص) در جمع اصحاب خود فرمودند: «کیف بکم اذا فسدت نسائکم و فسق شبابکم و لم تأمروا بالمعروف بل أمرتم بالمنکر و نهیتم عن المعروف و اذا رأیتم المعروف منکراً و المنکر معروفاً؛ چگونه است حال شما، هنگامی که زن های شما فاسد شوند و جوانان شما به فسق و فجور گرایش یابند و شما نیز به جای امر به معروف و نهی از منکر، امر به منکر و نهی از معروف می نمائید؛ معروف را منکر بپندارید و منکر را معروف؟»

 

در حدیثی از امام صادق (ع) درباره ی زنان آخرالزمان آمده است که فرمودند: «در آن زمان، زنان را می بینی که از بذل خود به کفار هیچ واهمه ای ندارند».

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------