چرا بدن انسان مو دارد و چگونه آنها را از بین ببریم؟فواید و مضرات موی بدن, چرا بدن انسان مو دارد, موی بدن انسان

موی بدن انسان 

 

علل رشد موهای زائد در بدن 

مو علاوه بر نقش داشتن در سلامتی جسمی انسان بر سلامت روان و روح هم تاثیر گذار است . برخی از موهای نواحی بدن انسان در دوران بلوغ رشد نمیکند و در زمانی که در شکم مادرتان بودید رشد کرده اند مانند ابرو ، موی سر ، چانه و …

هر مویی در بدن در چرخه تکامل یا کارکردی دارند سبیل ها برای جلوگیری رفتن عرق بر دهان می باشد یا ابرو و مژه برای مراقبت از چشم هایمان است . شما باید بدانید که داشتن موهای بدن اصلا دلیلی بر خجالت کشیدن و شرم شما نیست و این امر کامل چیز طبیعی می باشد. 

 

 آنچه ما به عنوان مو در روی پوست خود میبینیم در واقع نتیجه فعالیت بخش داخلی که به نام ( epidermis ) است . سلول های مو در داخل بدن تقسیم و زیاد می شوند و وقتی فضای داخل فولیکول را پر کردند سلول پیرتر و به بیرون می اندازند و در واقع موهای روی پوست ما همان سلول های پیر است. 

 

عمر موها با همدیگر متفاوت هستند برای مثال مویی که با روی جمجمه وجود دارد با موهایی که بر روی پوست هر چند ماه می ریزند و دوباره رشد می کند عمرش چندین و چند سال است . مو به عنوان یک عایق در برابر سرما عمل می کند و بدن را گرم کند و هر گونه ملیت انسان در گروه های متفاوت مو قرار دارد برای مثال آسیایی ها انسان های بسیار کم مویی نسبت به سایر دیگر ملیت ها هستند.

 

یکی دیگر از وظایف مهم مو محافظت کردن پوست در برابر اشعه های خورشید است همچنین موهایی که بر روی جمجمه قرار دارند از ضربات احتمالی سر محافظت می کند . در این قسمت با چند وظایف مو برای بدن آشنا می شوید:

_ مو هویت جنسی بدن را مشخص می کند.

_ مو نقش اساسی در ظاهر و زیبایی انسان دارد.

_ محافظت از بدن انسان

و …

 

 چرا بدن انسان مو دارد, موی بدن انسان, رشد مو در بدن

علل رشد موهای زائد در بدن

 

رشد مو در بدن

رشد مو در هر انسان براساس جنس ، سن ، تغذیه و عوامل ارثی بستگی دارد. موهای بدن بانوان کندتر از آقایان رشد می کند اما موهای سر بانوان از لحاظ طولی نسبت به آقایان بیشتر رشد می کند. عوامل ژنتیکی بر رشد مو بسیار مهم است به دلیل اینکه برخی از خانم ها ارث شان موهای بلند می باشد اما برخی دیگر موهایشان از سطح شانه بیشتر رشد نمی کند.

 

ریزش مو

یک سری عوامل می تواند باعث ریزش موها بشود که در این قسمت به آن اشاره می شود:

_ شانه زدن موها به صورت محکم و خشن 

_ خشک کردن موها به صورت اشتباه

_ ماساژهای شدید پوست سر

_ آب و باد داغ

_ فرآورده های بهداشتی بی کیفیت 

 

موهای زائد در بدن

داشتن موهای زائد در بدن و صورت انسان یک امر بسیار طبیعی است اما در برخی مواقع نشان از به خطر افتادن سلامت انسان می دهد. در موقع بلوغ موهایی ضخیم تر از موهای نازک که طبیعی هستند رشد می کند علت این موها تغییرات هورمونی می تواند باشد و شما باید مراقب آن باشید. اگر در صورتتان متوجه موهای سیاه و مردانه شده اید که به آن ها الگوی مردانه گفته می شود ، این موضوع می تواند ژنتیکی باشد . 

 

موهای زائد در بدن, موی بدن, موی بدن مردان

رشد مو در بدن  

 

چگونه موهای بدن را از بین ببریم؟ 

همه ی انسان ها برخی از موهای بدنشان را می خواهند از بین ببرند و از شرشان خلاص شوند ولی چه راه هایی برای از بین بردن موهای بدن وجود دارد؟ در این قسمت برایتان از روش های از بین بردن موها می گوییم پس با ما همراه باشید:

 

1- شیو کردن = یکی از رایج ترین روش های از بین بردن موهای زائد بدن شیو کردن با تیغ است که بسیار سریع می باشد اما یکی از معایب این روش به سرعت دوباره رشد کردن موهای بدن است.

 

2- استفاده از موچین = این روش برای موهای کم مانند برداشتن ابروها و بین ابروها می باشد و برای موهای زیاد کاربرد ندارد . با این روش مو از ریشه خارج می شود و در برابر تیغ مو دیرتر رشد می کند. 

 

3- کرم موبر = کرم های موبر روش های خوبی برای از بین بردن موها هستند که بدون نسخه دکتر در داروخانه ها و فروشگاه های آرایشی و بهداشتی در دسترس است.

 

4 - پودر موبر = پودر موبر یکی از روش های قدیمی در این زمینه است و نام دیگر او واجبی می باشد . این پودر قدرت بالایی در از بین بردن موها دارد به همین علت نباید بیشتر از زمان تعیین شده روی پوست بماند.

 

5- اسپری موبر = این محصول به صورت اسپری در بطری است و شما می توانید مواد داخل آن را به صورت لایه نازک به پوست بزنید و بعد از مدتی بشویید . یکی از مزایای خوب این اسپری ضد التهاب بودن می باشد .

 

6- اپیلاسیون = یکی از مهم ترین روش های از بین بردن موهای زائد اپیلاسیون است که هم می تواند در خانه و هم سالن های زیبایی انجام شود . مزیت این روش این است معمولا طول میکشد تا مو دوباره رشد کند و بهترین روش برای کسانی که موهای ضخیم دارند می باشد . برای از بین بردن التهاب بعد از اپیلاسیون می توانید از کرم های آلوئه ورا استفاده کنید.

 

علل رشد موهای زائد در بدن, فواید و مضرات موی بدن, چرا بدن انسان مو دارد

دلایلی که بدن انسان مو دارد

 

7- بند انداختن = بند انداختن جزو قدیمی ترین روش های از بین بردن موهای زائد حساب می شود . این روش در گذشته در تمام بدن استفاده می شد ولی امروزه از این روش برای از بین بردن موهای زائد صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

 

8- لیزر = هیچکدام از این روش های نمی توانند مانند لیزر کاربردی باشند و این روش بدون هیچ خطری انجام می گیرد و بدون درد است . دستگاه های لیزر ریشه مو را از بین می برند و وقتی ریشه ای نباشد ساقه ای هم نیست.

 

بعضی افراد نگران هستند که اشعه های لیزر خطرناک و باعث خطراتی می شود اما اشعه های لیزر تا شعاع چند میلی متری نفوذ می کنند که هیچ خطری ندارند. برای از بین بردن موها با لیزر نوع رویش مو تاثیر دارد که در چند جلسه دیگر مویی رشد نکند. 

 

گردآوری : بخش علمی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------