علت گرد بودن درب چاه های فاضلاب چیست؟این یکی از سوال های خیلی کلیشه است که نه تنها در شرکت های مشاوره بلکه در مصاحبه های استخدامی شرکت هایی مثل گوگل یا مایکروسافت هم تا همین چند سال پیش خیلی مطرح می شد.

 

درب دایره ای چاه های فاضلاب راحتتر سرجایشان قرار می گیرند

 

خیلی از افراد هم وقتی با سوالات از این دست مواجه می شدند از خود می پرسیدند: ای بابا! من آمده ام اینجا که مشاور مدیریت شوم، آخر این چه سوالی است؟ حقیقت امر این است که مصاحبه کنندگان خیلی علاقه مند به شنیدن جوابی کاملا فنی نیستند بلکه بیشتر به دنبال این هستند که ببینند فرد مصاحبه شونده چگونه فکر می کند و چگونه یک مساله ناشناخته را تحلیل می کند.

 

خیلی وقت ها در حین کار فرد ممکن است با شرایطی نا آشنا مواجه شود: این تیپ سوال ها محکی به دست فرد مصاحبه کننده می دهد که ببیند فرد چه عکس العملی ممکن است در چنین شرایطی از خود نشان دهد.

 

با این مقدمه، فرض کنید اگر شما با یک چنین سوالی روبرو شدید، بهتر است از خود بپرسید "دایره بودن در سوراخ فاضلاب، چگونه کار فردی که روزانه با آن سر کار دارد را نسبت به حالتی که این در مربع است راحت تر می کند؟" اگر به این قضیه فکر کنید، ممکن است ذهنتان به آنجا برود که اصلا فردی که با سوراخ فاضلاب کار می کند، در طول روز با این سوراخ چه می کند.

 

ایده هایی که ممکن است به ذهن برسد اینهاست: فرد ممکن است در سوراخ را بردارد، آن را حمل کند و به کناری بگذارد، بعد ممکن است  کاری را داخل سوراخ انجام دهد، بعد بیرون بیاید، در را به محل سابقش حمل کند و آن را سر جایش بگذارد.

 

حال با این تفصیل ایده هایی که به ذهن می رسد برای اینکه در هر کدام از این مراحل گزینه دایره را ارجح کند به این قرار است.

 

1- محیط دایره ای راحت تر می تواند از در سوراخ برداشته شود و فرد می تواند راحت آن را بچرخاند و به کناری بگذارد: برای سطح مربع چنین کاری اینقدر راحت نیست.

 

2- در هنگام باز کردن درب یا موقعی که می خواهیم آن را سر جایش بگذریم، در دایره شکل نمی تواند به داخل سوراخ بیفتد، در حالی که این امکان برای یک سطح مربع امکان پذیر است اگر در در راستای قطر سوراخ مربع شکل وارد شود.

 

3- پهنای بدن انسان کروی است و شاید این محیط دایره شکل گزینه ای طبیعی تر باشد.

 

4- هنگامی که می خواهیم در دایروی را سر جایش بگذاریم لازم نیست مثل سطح مربع وقت بگذاریم تا هر گوشه دقیقا در قاب سوراخ قرار بگیرد – سطح دایروی را از هر جهت می توانیم هل داده و سر جایش بگذاریم، در کنار این گزینه ها شما همین طور می توانید به فرآیند ساخت یا ایجاد سوراخ فاضلاب هم فکر کنید.

 

5- تولید محیط دایره شکل ممکن است برای ماشین تراش کار راحت تری باشد تا محیط دایره شکل.

 

6- ایجاد یک سوراخ یا تونل فاضلاب به شکل دایره یا کروی خیلی راحت تر است تا حفاری به شکل مربع.

 

7- محیط دایره شکل برای یک تونل یا سوراخ مقاوم ترین شکل در مقابل فشار زمین یا محیط اطراف است، بنابراین وقتی تونل یا سوراخ دایره شکل باشد، بدیهی است که در آن هم دایره شکل باشد.

 

منبع : mashrooh.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------