ساخت خانه با پرینت سه بعدی از جنس پلاستیک بازیافتیخانه ای با پرینت سه بعدی،اخبار علمی،خبرهای علمی
محققان یک استارتاپ آمریکایی موفق به ساهت خانه ای با ساختار پرینت سه بعدی شده اند که بخش اعظم آن از جنس پلاستیک های بازیافتی است.

به گزارش سیناپرس به نقل از bakersfield، فناوری پرینت سه بعدی در سال های اخیر توانسته تحولات عظیمی را در حوزه های مختلف از جمله معماری و ساختمان سازی ایجاد کند که مهم ترین آنها کاهش زمان ساخت و ساز بوده است. محققان به تازگی خانه اقامتی کوچکی ساخته اند که بیشتر قسمت های آن از پلاستیک های بازیافتی ساخته شده است.

 

دیوارهای تمام شیشه ای آن بخشی از طراحی این سازه است که محققان برای زیبایی بیشتر بنا به آن اضافه کرده اند. شرکت استارتاپ Azure بعد از موفقیت در  ساخت این سازه، پروژه ساخت 14 واحد اقامتی کوتاه مدت دیگر را هم سفارش گرفته که قرار است در کالیفرنیای جنوبی احداث شوند. 13 سازه قرار است واحدهای یک خواب به متراژ 50 متر مربع و یک واحد دو خوابه به متراژ 83 مترمربع احداث شود که قیمت این واحد بزرگ تر 199 هزار دلار تعیین شده است.

 

محققان این شرکت استارتاپی اعلام کرده اند که 60 درصد از بنای این ساختمان از پلاستیک بازیافتی به دست آمده از مواد صنعتی تشکیل شده و مابقی سازه نیز به دلیل استحکام بالا از فایبرگلاس و تثبیت کننده ای برای محافظت در برابر مجاورت با نور ماوراءبنفش خورشید ساخته شده است. این سازه در نوع خود در دنیا بی نظیر است و تاکنون مشابه آن ساخته نشده است.

 

خانه ای با پرینت سه بعدی،اخبار علمی،خبرهای علمی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------