کاهش درد کمر با تمرینات پاکاهش درد کمر با تمرینات پا, درمان کمر درد با ورزش پا, ورزش‌های پا برای درمان درد کمر

کاهش درد کمر با تمرینات پا

 

حرکات پا برای کاهش کمردرد

ورزش دادن پاها می تواند روی آرام شدن کمر درد شما تاثیرگذار باشد و درد کمرتان را کم کند . ورزش هایی که روی پا متمرکز می شوند شیوه ای عالی برای درمان کمر درد به شمار می روند.

کاهش درد کمر با این تمرین‌ها در پا

کمر درد یکی از عادی ترین مشکلات عضلانی به شمار می رود که تعداد زیادی از انسان ها در همه جهان به صورت حاد و یا مزمن به آن مبتلا هستند. کمر درد شدت های گوناگونی دارد و بعضی اوقات از یک درد کم در قسمت پشتی تا دردی ناتوان کننده و مداوم وجود دارد.

 

در این بین داروهای شیمیایی و گیاهی و انواع و اقسام شیوه های درمانی برای بیمارانی که با درد کمر دست و پنجه نرم می کنند وجود دارد. ولی تنها افراد کمی از نقش مهم پا بر تشدید کمر درد و یا کمک به بهبود آن آگاه هستند.

 

کاهش درد کمر با تمرینات پا, درمان کمر درد با ورزش پا, ورزش‌های پا برای درمان درد کمر

درمان کمر درد با ورزش پا

 

کمر درد که در اصطلاح پزشکی به آن درد لومبوساکرال گفته می شود، امکان دارد در برخی از موارد مستقیما به مشکلی در ارتباط با پاها برگردد. به عنوان مثال ایستادن به مدت طولانی باعث انقباض عضلات، سفتی و ناراحتی در حرکت خواهد شد. به جز این پروناسیون بیش از اندازه (قوس غیر طبیعی پا به طرف داخل و یا خارج) هم می تواند سبب به وجود آمدن پینه پا، درد زانو، انحراف در استخوان ها و همینطور درد کمر شود.

 

به این ترتیب با توجه به اهمیت زیاد اندامی مثل پا در سلامت عضلانی- استخوانی بدن، تمریناتی ساده را معرفی خواهیم کرد که در کاهش کمر دردهای شدید و مزمن مفید خواهند بود:

 

کاهش درد کمر با تمرینات پا, درمان کمر درد با ورزش پا, ورزش‌های پا برای درمان درد کمر

ورزش‌های پا برای درمان درد کمر

 

روی پنجه پا بایستید و تعادلتان را حفظ کنید

فشار دادن انگشتان و پنجه روی زمین باعث افزایش جریان خون در پاها می شود و می تواند در طول زمان به آرام شدن درد کمر کمک کند. برای انجام این تمرین فقط کافیست روی زمین ایستاده، زانوهایتان را خم و تعادل خود را از راه پنجه ها حفظ کنید. این وضعیت را به مدت 3 ثانیه نگه دارید و آن را هر روز 10 بار برای هر کدام از پاها تکرار کنید.

 

پنجه پا را کشش دهید

صاف روی زمین بنشینید و پاهای خود را روی هم بگذارید. آنگاه انگشتان هر پا را در هر طرف (چپ،راست،جلو، عقب) 3 مرتبه کشش دهید. 

 

کاهش درد کمر با تمرینات پا, درمان کمر درد با ورزش پا, ورزش‌های پا برای درمان درد کمر

کاهش دردکمر با تمرینات ورزشی پا

 

روی پنجه پا راه بروید

این مورد هم از همان اساس قبلی پیروی می کند با این تفاوت که باید روی پنجه های خود راه بروید. روزانه چندین بار و هر دفعه تنها 20 ثانیه راه رفتن روی انگشتان پا در تسکین کمر درد بسیار مفید است چون می تواند تا مقدار زیادی به تقویت تاندون ها کمک کند.

 

یک مداد را با انگشتان پا بگیرید

برای این تمرین ساده نیاز است روی پاهای خود ایستاده و تلاش کنید با استفاده از انگشتانتان یک مداد را از روی زمین بلند کنید. مداد را برای مدت زمان چند ثانیه نگه دارید و آن را رها کنید. این روند را چندین بار تکرار کنید تا کم کم اسپاسم از روی عضلات کمر برداشته شود.

 

کشش به طرف بالا را امتحان کنید

روی زمین دراز بکشید و پاها را به طرف بالا ببرید. آنگاه یک کمربند را پشت پاها بیندازید و آنها را به طرف خود بکشید و آنجایی که درد احساس می کنید برای چند ثانیه نگه دارید.

 

کاهش درد کمر با تمرینات پا, درمان کمر درد با ورزش پا, ورزش‌های پا برای درمان درد کمر

ورزش های مناسب پا برای كمر درد

 

کشش در حالت نشسته

روی زمین نشسته و یک پا را در برابر خود به صورت صاف دراز کنید. پای دیگر را هم زیر قسمت ران بگذارید. حال تلاش کنید انگشتان دست خود را به پنجه پای صاف شده برسانید و این وضعیت را برای 30 ثانیه حفظ کنید.

 

حرکت دورانی مچ پا

روی زمین دراز بکشید و یک پای تان را به طرف بالا ببرید. بعد از آن که پای خود را بلند کردید، مچ پا را به مدت 15 ثانیه به صورت دورانی حرکت دهید. آنگاه پا را پایین آورده قدری استراحت کنید و همین روش را برای پای دیگر هم انجام دهید.

 

پا را ماساژ دهید

یک توپ تنیس را روی زمین بگذارید و با پاشنه هر یک از پاهای خود آن را به جلو و عقب هدایت کنید. این کار نه تنها ماساژی آرامش بخش است، بلکه به آرام گرفتن درد کمر هم کمک بسیاری خواهد کرد.

 

پنجه روی پله

پنجه پاهای خود را لبه جایی مانند پله قرار دهید و روی آن بالا و پایین شوید؛ هر روز به مرتب این حرکت را انجام دهید. از نتیجه اش متعجب خواهید شد. برای حفظ تعادل، دست تان را به دیوار یا نرده بگیرید.

 

کاهش درد کمر با تمرینات پا, درمان کمر درد با ورزش پا, ورزش‌های پا برای درمان درد کمر

درمان کمر درد با ورزش پا

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------