10 علت رابطه جنسی دردناک در زنان + راه حلعلت درد در رابطه زناشویی, علت درد هنگام رابطه, رابطه جنسی دردناک

علت درد در رابطه زناشویی

 

دلایل رابطه جنسی دردناک

درد در حین رابطه جنسی یکی از مهم ترین مشکلاتی است که برخی زنان با آن روبرو هستند. دیده شده است که بعضی اوقات این مساله سبب شده است زنان و مردان در روابط جنسی خودشان با مشکل مواجه شوند چون که زن نتوانسته است آن گونه که باید در روابط جنسی فعال باشد چون که درد هایی را تجربه می کند.

علت رابطه جنسی دردناک چیست و چگونه می توان آن را برطرف کرد؟

هنگامی که برای رفتن به رختخواب برنامه ریزی می کنید. اما زمانش که می رسد یک درد مبهم، خارش پوست یا سوزشی که هیچ علت معلومی ندارد احساس میکنید.

 

شما مانند همیشه در حال لذت بردن از رابطه جنسی هستید اما به ناگاه دردتان می گیرد، امکان دارد این درد نگرانتان کند. به گفته یک متخصص مامایی و مشکلات واژن در نیویورک:  درد موقع رابطه جنسی یکی از سوالات متداول بیماران است، اما بیشتر وقتها، علت این درد زودگذر بوده و درمان می شود.

 

در واقع کنگره متخصصان زنان و زایمان آمریکا اعلام کرده که 75 درصد زنان در مقاطعی از زندگی تجربه رابطه جنسی دردناک را داشته اند. با خواندن این مقاله می توانید بادلایلی که سبب به وجود آمدن درد موقع رابطه جنسی می شود آشنا شده و به راه کار برطرف برکردن این مشکل برسید.

 

علت درد در رابطه زناشویی, علت درد هنگام رابطه, دخول عمیق

علت درد هنگام رابطه

 

خارش یا سوزش و داشتن ترشحات

ممکن است دلیل آن عفونت باشد. ترشح می تواند به دلیل عفونتی باشد که سبب درد شده. قسمتی از مشکل: این که مشخص کنید چه عفونتی باعث مشکل جنسی شما شده است.

 

- دلیل اول: چنانچه ترشح سفید، غلیظ و بسیار خارش دار است احتمالا عفونت قارچی است، رشد بیش از اندازه مخمرهایی که به طور عادی در واژن زیاد می شوند.

 

- دلیل دوم: باکتری واژینال، که بیشتر مایل به خاکستری است، ترشحات آبکی بوده و بوی ماهی می دهند.

 

- دلایل دیگر: بعد این احتمالات بیماری های مقاربتی نظیر سوزاک یا کلامیدیا که معمولا هیچ علامتی ندارند ولی می توانند سبب به وجود آمدن درد لگنی و ترشحات زرد مایل به سبز شوند.

 

درمان: برای معاینه به پزشکتان مراجعه کنید. با این که به راحتی می توانید یک کرم برای درمان عفونت قارچی پیدا کنید اما بهتر است از راه صحیح اقدام کنید و برای دکترتان توضیحات لازم را بدهید تا از درمان خود اطمینان حاصل کنید.

 

بخش خارجی واژن (مهبل) بیش از اندازه تحریک شده است

ممکن است محصولات مراقبت شخصی مناسب نبوده اند. سوزشی که در اثر استفاده بیش از اندازه این محصولات به وجود می آید سوزش عشقی نیست که فردی در آرزوی آن باشد. اما چنانچه سوزش و قرمزی در لب بیرونی یا فرج شما جلوی لذت بردنتان را گرفت، به حساسیت بدنتان به محصولات مراقبت شخصی که در قسمت واژن استفاده کرده اید مربوط می شود. مانند صابون، شامپوی بدن، روغن ماساژ یا حتی دستمال توالت.  رنگ، عطر و دیگر افزودنی ها در این محصولات نیز می تواند باعث التهاب واژن یا پوست اطراف آن گردد. 

 

راهکار: با ترک استفاده از این محصولات ، اندام شما به سرعت بهتر شده و در یکی دو روز التهابش کم می شود.  استفاده از کرم یا لوسیون امکان دارد سبب بدتر شدن التهاب گردد. آنگاه محصولات دارای افزودنی های شیمیایی که برای بهداشت واژن استفاده می کنید را با مواد طبیعی عوض کنید.

 

ممکن است در اثر استرس، دارو یا هورمون ها باشد. خشکی واژن یکی از رایح ترین عللی است که زنان موقع رابطه جنسی لذتی نمی برند. دلایل بسیاری باعث این مشکل می شوند. مانند استرس، اضطراب یا مصرف داروهایی مثل آنتی هیستامین ها که سبب خشک شدن غشای مخاطی می شوند. به گفته دکتر دویک " خشکی واژن می تواند در نتیجه کم شدن طبیعی سطح استروژن پس از تولد فرزند، هنگام شیردهی یا نزدیک شدن به دوران یائسگی باشد. 

 

راهکار: از لوسیون های روان کننده سیلیکونی برای روان کردن طبیعی واژن استفاده کنید تا هنگامی که استرستان از بین رفته یا سطح استروژنتان به وضعیت عادی بازگردد. چنانچه خشکی واژن به دلیل نزدیک شدن به دوران یائسگی یا یائسه شدن بود، کاهش استروژن می تواند همیشگی باشد. اما علتی ندارد که خشکی واژن دائمی بماند. می توانید با پزشکتان در مورد گزینه هایی مثل استفاده از کرم واژینال استروژنی صحبت کنید.

 

علت درد در رابطه زناشویی, علت درد هنگام رابطه,درد هنگام رابطه نشانه چیست

رابطه جنسی دردناک

 

واژن شما بسته می ماند

ممکن است علت آن واژینیسموس باشد. چنانچه دخول دردناک و غیر قابل تحمل است واژنتان منقبض شده و می تواند علامت شرایطی کمتر شناخته شده به نام واژینیسموس باشد. نشانه های آن دردناک بودن، انقباض غیر ارادی عضلات واژن است که دلیل آن هنوز ناشناخته است، هر چند امکان دارد به دلیل یک صدمه جسمی یا روحی در گذشته باشد مانند سوء استفاده جنسی. مانند این است که واژن شما روی پیام، وارد نشو، تنظیم شده باشد. 

 

درمان: از پزشک خود به صورت ویژه در مورد واژینیسموس مشورت بخواهید، در غیر اینصورت امکان دارد دلیل جمع شدن واژن را به استرس یا اضطراب و یا شرم ارتباط دهد. اما واژینیسموس واقعی است و قطعا قابل درمان. به گفته دکتر داردیک  ما به زنان تمریناتی می دهیم که به ریلکس کردن عضلات کف لگن کمک نموده و آسان تر می توانند با این مشکل کنار بیایند. 

 

واژنتان خشک است

امکان دارد کیست های تخمدان علت این مشکل باشد. درد تیر کشنده خیلی شدید پیش از ارگاسم می تواند علامت کیست تخمدان باشد که شریکتان هنگام رابطه تصادفی به آن ضربه وارد میکند.  وجود یک کیست پر از مایع در تخمدان غیر معمول نیست و چنانچه لمس شده یا فشاری به آن وارد گردد حتی از روش واژن امکان دارد درد بگیرد. 

 

درمان:  چنانچه هنگام رابطه ضربه ای احساس کردید حتما با پزشکتان مشورت کنید به ویژه چنانچه یائسه هستید، کیست ها می توانند زنگ خطر جدی باشند. ولی برای زنان جوان، داشتن کیست تخمدان کمتر نگران کننده است. به گفته دکتر داردیک  بیشتر کیست ها خوش خیم و دوره ای هستند و خود به خود برطرف می شوند. 

 

زمان رابطه جنسی شریکتان برجستگی ای داخل بدن شما احساس می کند

امکان دارد فیبروئید ها دلیل این مشکل باشد. کیست تخمدان تنها چیزی نیست که شریک زندگیان به طور تصادفی به آن برخورد می کند. درد شدیدی که بالاتر از واژن احساس می کنید امکان دارد علامتی از فیبروئید رحمی باشد یک توده عضلانی که در رحم رشد می کند.

 

در مطالعه ای در سال 2014 در مجله پزشکی جنسی عنوان شد زنانی که فیبروئید رحمی دارند نسبت به دیگران سه برابر بیشتر رابطه جنسی دردناک را تجربه کرده اند. به گفته دکتر دویک  فیروئید احتمالا به سوی واژن رشد می کند و موقع رابطه جنسی آلت شریکتان به آن ضربه وارد می کند. دیگر علامت های فیبروئید شامل خونریزی در میانه چرخه قاعدگی، قاعدگی شدیدتر و حس پری در قسمت زیر شکم است.

 

درمان: گاهی وقتها فیبروئید کوچک بوده و خود به خود ناپدید می شود و چنانچه عوارضی نداشته باشد پزشکان بهتر می دانند کاری به آن ها نداشته باشند. اما چنانچه در رحمتان فیبروئید ساخته شد و به زندگی جنسیتان لطمه وارد کرد در مورد عمل جراحی با حداقل عوارض برای برداشتن آن مشورت کنید.

 

علت درد در رابطه زناشویی, علت درد هنگام رابطه,درد عمل زناشویی چیست

درد هنگام رابطه نشانه چیست

 

رابطه جنسی در هر موقعیتی برایتان دردناک است

ممکن است بیماری اندومتریوز باشد. از یک درد مبهم تا یک درد جدی، درد عمومی در هر نقطه از واژن امکان دارد فقط سرنخ از ابتلای شما به آندومتریوز باشد. این شرایط هنگامی اتفاق می افتد که بافت آندومتر ( لایه داخلی رحم ) به خارج رحم رفته و در دیگر بخش های بدن رشد کند مانند تخمدانها یا لوله فالوپ (لوله رحم یا لوله فالوپ قسمتی از دستگاه تناسلی زنانه‌ است.

 

این عضو دو لوله ساده‌است که در دو سوی انتهای فوقانی رحم قرار دارند. انتهای این لوله از سمت تخمدان باز است.). به گفته دکتر داردیک: این بافت مثل چسب به دیگر اندام ها می چسبد و در آن مکان جای خود ثابت می کند. این عدم انعطاف پذیری می تواند سبب درد آن عضو موقع رابطه جنسی شود.

 

درمان: چنانچه دکتر تشخیص داد که مبتلا به آندومتریوز هستید، راهکار آن وجود دارد. می توانید با استفاده از دارو رشد بافت را در کنترل نگه دارید و درد را به حداقل برسانید. عمل جراحی نیز برای برداشتن بافت غده کمک کننده است. از آنجا که اندومتریوز یکی از عوامل موثر در کاهش باروری زنان است بنابراین شروع گفتگو درباره سلامت باروری شما با همسرتان میتواند دشوار باشد. در مقاله صحبت با همسر درباره اندومتریوز نکاتی ذکر شده که می تواند کمک کننده باشد.
 

دخول عمیق بعضی اوقات درد زیادی دارد

امکان دارد بر اثر چرخش رحم این مشکل به وجود آمده باشد. چنانچه فقط هنگامی که شریکتان دخول عمیق دارد، درد را تجربه می کنید احتمالا رحم شما به طرف عقب چرخیده. به گفته دکتر دویک  رحم به صورت عادی به طور مستقیم و در تراز با بقیه بدن در وسط قرار دارد، اما برخی از زنان به طور طبیعی با چرخش آن به سمت عقب لگن به دنیا می آیند که رابطه جنسی سبب حرکت بیشتر و در نتیجه به وجود آمدن درد می شود. این حالت عجیب در بدن روی سلامتی یا بارداری اثری ندارد. 

 

راهکار: برای جلوگیری از هر گونه ضربه از دخول عمیق خودداری کنید یا این که زن در بالا قرار بگیرد تا بتواند عمق دخول را کنترل کند.

 

در همه سطح واژن احساس سائیدگی می کنید

امکان دارد رابطه جنسی بیش از اندازه باعث این مساله باشد. می دانید که زیاده روی در رابطه جنسی باعث سائیدگی دیواره واژن خواهد شد؟ این همه سایش خارجی و داخلی را در واژن در نظر بگیرید که سبب ایجاد علامت هایی از جراحت در آن می شود. که می تواند علات زیاده روی در یک چیز خوب باشد. به گفته دکتر دویک داشتن رابطه جنسی شدید و بسیار در یک دوره کوتاه مدت می تواند حس خشکی و سائیدگی در شما به وجود بیاورد. 

 

راهکار: سائیدگی ها را با خشک نگه داشتن اطراف و پوشیدن لباس های گشاد، آزاد بگذارید. در عرض یک روز یا قدری بیشتر همه چیز عادی خواهد شد.

 

علت درد در رابطه زناشویی, علت درد هنگام رابطه,درد در رابطه جنسی

درد عمل زناشویی چیست

 

عود درد لگن

احتمال دارد دلیل آن زایمان باشد. پرینه قسمتی میان فرج و مقعد است. بعضی وقتها پزشکان این محل حساس و پر از عصب را هنگام زایمان برای جلوگیری از پاره شدن، برش می زنند، به این جراحی اپیزوتومی گفته می شود. به گفته دکتر دویک: معمولا زنانی که تحت جراحی اپیزوتومی قرار گرفته اند به خوبی زخمشان التیام پیدا می کند اما برخی افراد همچنان در این قسمت حس درد دارند حتی بعد از این که متخصص زنان و زایمان به آن ها مجوز داشتن رابطه جنسی را می دهد.

 

درمان : به پزشک خود مراجعه کنید. احتمال این که به شما پیشنهاد جراحی ترمیم اپی زیاتومی بدهد بسیار است.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------