با زیاده خواهی شوهرم در رابطه زناشویی چه کنم؟علت زیاده خواهی شوهر در روابط زناشویی, علت زیاده خواهی شوهر در روابط جنسی, زیاده خواهی های جنسی

زیاده خواهی شوهر در روابط زناشویی

 

زیاده خواهی در روابط زناشویی

زیاده خواهی های جنسی در روابط زناشویی از سمت شوهر سبب می شود نگاه زن به زندگی عوض شود و از این روابط نفرت پیدا کند. این موضوع آن قدر مهم است که اگر وجود داشته باشد می تواند ریشه اختلافات زناشویی باشد.

یکی از علل مهمی که می‌تواند زندگی زناشویی شما را به خطر بیندازد این است که درباره مسائل جنسی با هم سازگاری نداشته باشید یا اینکه دچار ناهماهنگی، زیاده خواهی یا نبود میل به روابط جنسی باشید. در حقیقت بیشتر اختلاف زن و شوهرها گرچه ظاهرا بر سر موضوعات کوچک است، ولی ریشه در این دارد که آن‌ها در اتاق خواب‌شان شرایط خوبی ندارند.

 

طبق گفته متخصصان و کارشناسان، مشکلات جنسی تنها موضوعاتی هستند که به هیچ وجه نمی‌توان به راحتی از آن‌ها عبور کرد و آن‌ها را بی‌اهمیت دانست. چرا که این گونه موضوعات می‌توانند همه زندگی زن و شوهر را تحت تاثیر قرار دهند. ولی سوال اینجاست که مشکلات جنسی و ناهماهنگی‌های جنسی بین زن و شوهر از کجا آغاز می شود.

 

علت زیاده خواهی شوهر در روابط زناشویی, علت زیاده خواهی شوهر در روابط جنسی, زیاده خواهی های جنسی

زیاده خواهی های جنسی

 

اشتباهات و زیاده روی های زناشویی

در ارتباطات نزدیک زناشویی، در زن غرایز مشخصی وجود دارد که نشان می دهد کی و چه موقعی می تواند به روابط جنسی بپردازد و تمکین کند. ولی متاسفانه در خیلی از ازدواج ها مرد به خاطر جهل و نداشتن اطلاعات صحیح ، این شرایط زن را کلا نادیده می گیرد و با تبعیت از تمایلات سرکش جنسی خود ، زن را در وقتهایی که آمادگی ندارد مجبور به انجام روابطی می کند که وی ، آن را حقوق زناشویی می خواند و همین عامل باعث شروع سردمزاجی و تنفر زن از ادامه و تکرار روابط زناشویی می شود.

 

تاثیرات شوکی که بر اثر یک چنین روابط جنسی ناهماهنگ بر مغز و روان یک زن با آن احساسات لطیف و صدمه پذیر وارد می شود، به اندازه ای عمیق است که احتمال دارد تاثیرات منفی آن در همه زندگی و طرز برداشت بد او نسبت به روابط زناشویی دیده شود .

 

در روابط زناشویی که در آن زن و مرد با یکدیگر به همکاری می پردازند یک نوع نیرو یا انرژی موافق جابه جا و سبب بالا رفتن قوت و قدرت دوطرف می شود. ولی هنگامی که رابطه یک طرفه و جبر در کار باشد یعنی مرد اصرار به انجام این روابط داشته باشد و زن به آن تمایل نداشته باشد ، نه تنها آسیب های جسمانی و روانی بسیار به زن وارد می شود بلکه آن انرژی ای که مرد از دست داده را دوباره به دست نخواهد آورد و دچار ضرر می شود .

 

مسئله دیگری این که، وقتی مرد به تکرار و اصرار مانند وعده های شام و ناهار مجبور به برقراری روابط زناشویی می کند، به نوعی خود سبب هدر رفت انرژی و قوتی می شود که باید برای کارهای مهم زندگی مصرف شود ،کند و این ناهماهنگی را می توان به نوعی زیاده روی زناشویی دانست .

 

در زیاده روی های جنسی ناهمگون و ناهماهنگ که این روزها در بسیاری از زندگی زن و شوهرها دیده می شود و علت اصلی آن محرکات محیطی از نوع (سمعی ، بصری و حسی) است ، این مرد است که ضرر اصلی را خواهد دید . چرا که در روابط زناشویی ناهماهنگی که در آن اعتدال رعایت نشود مرد زودتر از زن به خط مرز زیاده روی و تلف شدن انرژی خواهد رسید و ناتوانی جنسی و پیری پیش از موعد را باعث می شود . بعضی بررسی ها نشان می دهد که پیدایش اختلالات یا ناتوانی جنسی از شش ماه بعد از ازدواج بر اثر این طور زیاده روی ها پیدا می شوند.

 

علت زیاده خواهی شوهر در روابط زناشویی, علت زیاده خواهی شوهر در روابط جنسی, زیاده خواهی های جنسی

زیاده خواهی مردان در روابط جنسی

 

اجبار زنان در روابط جنسی

بعضی وقت ها زیاده خواهی مردان در روابط جنسی به آزار و خشونت علیه زنان برای اصرار آن‌ها به سکس می رسد. باید فراموش نکنید که آزار و خشونت علیه همسر تنها کتک زدن وی یا فحاشی نیست. بلکه مجبور کردن برای سکس بدترین نوع خشونت علیه زنان است.

 

بعضی از زنان به خاطر دادن پاسخ منفی به همسرشان برای داشتن رابطه جنسی به نوعی زیر فشار قرار گرفته و هدف آزارهای جسمی یا کلامی و روحی قرار می‌گیرند. این روند متاسفانه از تفکر اشتباه خیلی از مردان در خصوص وظایف زن برای برطرف کردن نیاز جنسی آن‌ها هم سرچشمه می‌گیرد. به نوعی مردان فکر می‌کنند که زنان تمایل و نیاز جنسی کمتری دارند و لازم است که خودشان را با احتیاجات همسرشان هماهنگ کنند.

 

این درحالی است که مطالعات نشان داده است که زنان تا ۶ برابر بیشتر از زنان شهوت و تمایل جنسی دارند. در حقیقت زنان به هیچ عنوان در روابط جنسی ابزار و وسیله نیستند. بلکه خودشان هم احتیاجاتی دارند که تمایل دارند آن‌ها را رفع کنند. ولی زنان در روابط جنسی قدری پیچیده‌تر از مردان هستند. همین امر باعث می‌شود که مردان برای داشتن زندگی جنسی بهتر مجبور باشند همسرشان را بشناسند و از خصوصیت‌ها و محدودیت‌ها و امیال او در این زمینه اطلاع پیدا کنند.

 

علت زیاده خواهی شوهر در روابط زناشویی, علت زیاده خواهی شوهر در روابط جنسی, زیاده خواهی های جنسی

افراط شوهر در رابطه جنسی

 

روش‌های کاهش میل جنسی زیاد مردان

بعضی وقت ها میل جنسی شخص به اندازه ای زیاد است که خود او را هم اذیت می‌کند چرا که شخص برای رفع نیاز خود مجبور به خود ارضایی یا برقراری روابط جنسی بسیاری می‌شود. مشکل زمانی جدی‌تر می‌شود که فرق میل جنسی فرد با همسرش زیاد باشد و این باعث پیدایش مشکل در زندگی شود.

 

در زندگی مشترک بیش‌فعالی جنسی و سردمزاجی، هر دو به یک اندازه امکان دارد باعث از هم پاشیدن زندگی یا خیانت شوند. بنابراین زوج باید سعی کنند میل جنسی خود را به یکدیگر نزدیک کنند، بدین معنی که فرد سردمزاج به افزایش میل جنسی خود مباردرت کند و فرد گرم‌مزاج برای کاهش میل جنسی‌اش سعی کند.

 

علت زیاده خواهی شوهر در روابط زناشویی, علت زیاده خواهی شوهر در روابط جنسی, زیاده خواهی های جنسی

چطور با زیاده خواهی مردان در روابط جنسی رو به رو شویم

 

شیوه ‌های زیر می‌توانند برای کاهش بیش‌فعالی جنسی در مردان مفید باشند:

- مشورت با پزشک و استفاده از داروی کاهش میل جنسی در صورت لزوم

- روان‌درمانی برای عوض کردن سبک زندگی و هدایت صحیح تفکر

- پرهیز از محرک‌های جنسی مثل فیلم‌های پورن

- اجتناب از پوشیدن لباس‌های تنگ

- پرهیز از معاشرت با اشخاصی که سبب تحریک فرد می‌شوند

- انجام فعالیت‌های سرگرم‌کننده

- منحرف کردن ذهن

- مسافرت، گردش، تفریح

- افزایش فعالیت بدنی، ورزش و کوه‌نوردی

- تغییر رژیم غذایی و دوری از مصرف مواد غذایی محرک هورمون‌های جنسی و افزایش میل جنسی

- استفاده مواد غذایی مفید در کاهش میل جنسی

- دریافت مشاوره جنسی و سکس‌تراپی در صورت دخیل بودن مسائلی مانند اعتیاد جنسی و بیش‌فعالی جنسی

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------