بیوگرافی ناصر پورکرم خواننده پاپناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم,ناصر پورکرم خواننده پاپ

ناصر پورکرم

 

ناصر پورکرم خواننده پاپ

ناصر پورکرم خواننده پاپ کشورمان، متولد 30 شهریور 1366 از شهرستان بندر خمیر در استان هرمزگان می باشد. او در سبک موزیک بستک آهنگ های بسیاری را خوانده است و با هنرمندان بزرگی مانند معین راهبر، حامد برادران، رضا صادقی و … همکاری هایی داشته است. همین طور او نوازنده کیبورد و گیتار می باشد و نخستین اثر خود را تحت عنوان صدای جنوبی منتشر کرد.

چکیده ای از بیوگرافی ناصر پورکرم:

نام: ناصرپورکرم 

تاریخ تولد: 30 شهریور 1366

محل تولد: شهرستان بندر خمیر در استان هرمزگان 

زمینه تخصصی: خواننده

ژانر کاری: پاپ

سال شروع کاری: ۱۳۸۷

ساز تخصصی: گیتار، کیبورد

 

بیوگرافی ناصر پورکرم:

ناصر پورکرم خواننده پاپ، در تاریخ 30 شهریور سال 1366 در شهرستان بندر خمیر در استان هرمزگان به دنیا آمد. او در سبک موزیک بستک کارهای زیادی را خوانده است و با هنرمندان بزرگی مانند معین راهبر، حامد برادران، رضا صادقی و … همکاری هایی داشته است. وی تاکنون موزیک های موفق زیادی از جمله ناز داره، ناز نکن، پشیمونم و … را داده است.

 

ناصر پورکرم هنگامی که 8 سال داشت در گروه ترانه استاد رادمهر فعالیت موسیقی خود را آغاز نموده است .

 

همین طور این خواننده محبوب ایرانی با کمک همراهی برادرش عبدالعزیز سازهای گیتار و کیبورد را یاد گرفته است. هرچند سنی زیادی ندارد اما بیش از چند دهه است در زمینه موسیقی فعالیت می کند .

 

ایشان می گوید که سال ها به زبان محلی آهنگ اجرا کرده است که نخستین قطعه موسیقی در سال 1388 با نام " صدای جنوبی " منتشر شده است .

 

شهرام محمودی ملی پوش والیبال کشور عزیزمان دوست صمیمی ایشان است که با حمایت و تشویق های او حرفه موسیقی را به طور جدی دنبال کرده است .

 

آقای پورکرم بیشتر آهنگسازی های آهنگ های خود را انجام داده است. همین طور حامد برادران و مسعود جهانی تنظیم کننده تعداد بسیاری از قطعات این خواننده عزیز بوده اند .

 

آهنگ ناز نکن یکی از معروف ترین آهنگ های ناصر پور کرم است که محبوبیت ویژه ای در میان طرفداران موسیقی دارد.

 

ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم خواننده پاپ

بیوگرافی ناصر پورکرم

 

ازدواج ناصر پورکرم 

از ازدواج ناصر پورکرم اطلاعی در دسترس نیست.

 

قسمتی از مصاحبه با ناصر پور کرم 

آقای پورکرم، چطور پای در دنیای موسیقی گذاشتید؟

من در خانواده‌ای هنردوست متولد شد. برادرم عبدالعزیز پورکرم، خواننده‌ای صاحب‌نام در جنوب ایران بود و تمام دوستداران موسیقی محلی هرمزگان، او را به‌خوبی می‌شناسند. عبدالعزیز با سختی‌های فراوان، موسیقی را فرا گرفت. تمرین‌های مداوم و پشتکار مثال‌زدنی او سبب شد من نیز شیفته موسیقی شوم. وقتی تنها هشت سال سن داشتم در گروه سرود استاد رادمهر، فعالیت موسیقایی را آغاز کردم و با تعلیم و حمایت برادرم، سازهای کیبورد و گیتار را آموختم.

 

همان‌طور که اشاره کردید برادرتان ازجمله چهره‌های نامدار موسیقی در جنوب ایران به شمار می‌رود. چرا شما در ژانری کاملاً متفاوت به فعالیت پرداختید؟

عبدالعزیز، حق استادی بر گردن من دارد، اما اجازه داد به کشف و شهود بپردازم و هر آنچه را دوست دارم، انتخاب کنم. موسیقی جنوب در گوشت و پوست و خون من است و اصلاً نمی‌توان این موسیقی را از وجودم جدا کرد، ولی دوست داشتم دایره مخاطبانی به وسعت ایران داشته باشم.

 

متأسفانه موسیقی‌های محلی فقط در خود مناطق شنیده می‌شوند و فقط تعداد اندکی از مخاطبان جدی و محققان حوزه موسیقی در سایر نقاط ایران به شنیدن این آثار علاقه‌مند هستند، ولی وقتی شما به زبان فارسی می‌خوانید، هشتاد میلیون ایرانی در جای‌جای سرزمین مادری‌مان و شاید بسیاری در فراسوی مرزها، صدایتان را بشنوند و با شما ارتباط برقرار کنند.

 

چرا فعالیت حرفه‌ای شما دچار وقفه شد؟

من متولد بندر خمیر در استان هرمزگان هستم. طبیعتاً فعالیت حرفه‌ای در زادگاه من چندان آسان نیست. ورود جدی و حرفه‌ای به عرصه خوانندگی، نیازمند سرمایه‌گذاری و امکانات زیادی است. برای رسیدن به این هدف باید راهی پایتخت می‌شدم. فاصله زیاد بندرعباس تا تهران و دلتنگی‌های مادرم سبب ایجاد وقفه‌ای بین فعالیت‌های من شد.

 

سال 91 قطعه "جدا بودی" از استاد حسین وفادار را بازخوانی کردم. در ادامه با معین راهبر آشنا شدم و حمایت‌های او سبب شد در تهران ساکن شده و به‌صورت جدی روی خوانندگی متمرکز شوم. در ادامه دوستی عمیقی بین ما شکل گرفت. قطعات "بی‌وفا" و "دلتنگم" حاصل همکاری ما در آن دوران بود که سال‌های 92 و 93 منتشر شد. این دو قطعه مورد استقبال قرار گرفتند و تا حدودی نام مرا در بازار موسیقی مطرح کردند، حتی خوانندگان سرشناسی مانند رضا صادقی به تمجید از آن آثار پرداختند.

 

رضا صادقی شاید مشهورترین خواننده حال حاضر جنوب باشد. البته پیش‌تر نیز خوانندگانی مانند مرحوم ناصر عبداللهی توانستند نام خود را فراتر از گستره جغرافیایی جنوب مطرح کنند. شما چه هدف و آینده‌ای را برای خود متصور هستید؟

خوانندگانی که نام بردید، جزو افتخارات جنوب مخصوصاً استان هرمزگان هستند. بسیاری از جوانان بندر آرزو دارند روزی جا پای آن‌ها بگذارند. ناصر عبداللهی، صدایی بی‌تکرار در موسیقی پاپ ایران بود. چهره‌های زیادی را دیدیم که در ابتدای ورود به عرصه موسیقی، سعی در تقلید صدای خوانندگانی داشتند، اما تاکنون کمتر فردی توانسته به تقلید از سبک و صدای ناصر عبداللهی بپردازد. رضا صادقی نیز استایل و صدای خاص خود را داشته و طرفداران پر و پا قرصی دارد. تمام تلاشم در همه سال‌ها مبتنی بر همین اصول بوده است؛ کوشیدم شبیه به هیچ‌کس نباشم و سبک و صدای خودم را داشته باشم.

 

به‌تازگی قطعه‌ای با صدای شما منتشر شده و تعداد دانلودها نشان از استقبال مخاطبان دارد. قطعه "ساحل" چگونه شکل گرفت؟

ترانه‌سرا و آهنگساز قطعه "ساحل"، هادی زینتی بوده و تنظیم اثر را نیز فرید ایمانی بر عهده داشته است. این قطعه با دریافت مجوز از دفتر موسیقی به انتشار رسید. همان‌طور که اشاره کردید مردم، استقبال خوبی از "ساحل" داشتند. پیام‌های محبت‌آمیز زیادی دریافت کردیم که باعث شد خستگی‌مان در برود. "ساحل"، قطعه‌ای عاشقانه و آرام است.

 

بازار امروز موسیقی به‌ویژه موسیقی پاپ، بیشتر فضاهای ریتمیک را طلب می‌کند و به همین دلیل خوانندگان عمدتاً قطعاتی شش و هشت یا ترنس تولید می‌کنند. فکر می‌کنید قطعات عاشقانه هنوز طرفداران گسترده‌ای داشته باشند؟

موسیقی عاشقانه تا ابد مخاطبان خودش را دارد. قطعات عاشقانه‌ای که دهه‌ها قبل؛ چه در ایران و چه در دیگر نقاط جهان تهیه و منتشر شده‌اند، هنوز هم شنیده می‌شوند. نسل‌هایی که در زمان خلق اثر به دنیا نیامده بودند، امروز قطعات عاشقانه قدیمی را می‌شنوند و با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند؛ پس موسیقی عاشقانه هیچ‌وقت کهنه نمی‌شود، چون عشق همیشه تازه و زنده است. هر کدام از ما ده‌ها قطعه خاطره‌انگیز در ذهن داریم که شاید 20، 30 و حتی 50 سال از زمان تولیدشان گذشته باشد، ولی بارها و بارها گوششان می‌دهیم و مانند روز اول از شنیدنشان لذت می‌بریم.

 

در یک جمله ناصر پورکرم از چه زمانی تصمیم گرفت خواننده شود و البته اعضای خانواده چقدر در گرایش به موسیقی در وجود شما نقش داشتند؟

من در خانواده‌ای هنردوست، پرورش پیدا کردم و پدربزرگ و مادربزرگم دستی بر آتش هنر داشتند. مادربزرگم، صاحب صدایی خوش بود و لالایی‌های بسیار دل‌نشینی می‌خواند. در جنوب کشور، لالایی‌های محلیِ بسیار قدیمی و درعین‌حال زیبایی، سینه‌به‌سینه گشته‌اند و به نسل امروز رسیده‌اند. برادرم در خانه مادربزرگم بزرگ شد؛ لالایی‌های مادربزرگم بر او تأثیر بسیار زیادی گذاشت و سبب گرایش او به موسیقی محلی خطه جنوب شد. درواقع حشرونشر برادرم با پدربزرگ و مادربزرگم باعث شد لحن و نوای موسیقی جنوب در وجودش شکل بگیرد.

 

ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم,ازدواج ناصر پورکرم

زندگینامه ناصر پورکرم

 

ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم,مصاحبه با ناصر پور کرم

عکس ناصر پورکرم

 

ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم,عکس ناصر پورکرم

تصاویر ناصر پورکرم 

 

ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم,تصاویر ناصر پورکرم

ناصر پورکرم

 

ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم خواننده پاپ

بیوگرافی ناصر پورکرم

 

ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم,زندگینامه ناصر پورکرم

ناصر پورکرم خواننده پاپ

 

ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم,مصاحبه با ناصر پور کرم

بیوگرافی ناصر پورکرم خواننده پاپ

 

ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم,عکس ناصر پورکرم

زندگینامه ناصر پورکرم

 

ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم,تصاویر ناصر پورکرم

عکس ناصر پورکرم

 

ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم,بیوگرافی ناصر پورکرم خواننده پاپ

تصاویر ناصر پورکرم 

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------