لیزر کربن چیست و چه فوایدی دارد؟لیزر کربن,لیزر کربن چیست,منافع کربن لیزر

لیزر کربن

 

از لیزر کربن چه میدانید؟

لیزر اسپکترا، لیزر کربن پیل یا پیلینگ کربن، همه نام های مختلفی است که به یک شیوه درمانی خاص با استفاده از کربن و لیزر خاص گفته می شود. از جمله دستگاه های بسیار موثر و کاربردی در زمینه روشن سازی و بستن منفذهای پوست لیزر اسپکترا است.

لیزر کربن چیست؟

لیزر کربن یا پیلینگ نرم، نوعی شیوه پاک سازی پوست است که کاملا بدون درد بوده، تقریبا بلافاصله اثر می کند. این شیوه درمانی به خصوص برای افرادی که پوست چرب دارند یا از جوش سر سیاه، منفذهای باز پوست، اکنه و کدورت پوست شکایت دارند، موثر واقع می شود.

 

پیلینگ کربن به ویژه زمانی بکار شما می آید که میخواهید بلافاصله ظاهر پوست خویش را بهتر کنید. در هالیوود از پیلینگ کربن درست پیش از رفتن روی رد کارپت( فرش قرمز) استفاده می شود. به همین علت پیلینگ کربن را پیلینگ هالیوودی هم می نامند.

 

لیزر کربن,لیزر کربن چیست,منافع کربن لیزر

لیزر کربن چیست

 

منافع کربن لیزر

پاک سازی( cleansing): کربن توانایی جذب چربی و الودگی ها از عمق منفذهای پوستی را دارد زمانی که ذرات کربن در معرض لیزر قرار می گیرند منهدم میشوند و همراه آن مواد جذب شده هم از روی پوست برداشته می شود.

 

پوسته ریزی( EXFOLIUTING): با انفجار ذرات کربن سلول های مرده از روی پوست برداشته می شود که نتیجه آن پوستی درخشان تر و نرم تر و منفذهای پوست کوچک تر خواهد بود.

 

لیزر کربن,لیزر کربن چیست,منافع کربن لیزر

منافع کربن لیزر

 

جوانسازی( rejuvenating): در این شیوه لایه های عمقی تر پوست هم هدف قرار گرفته می شود و باعث تحریک ساخت کلاژن می گردد که نتیجه آن افزایش قوام پوست و کاهش چین و چروک می باشد.

 

درمان اکنه و از بین رفتن چربی پوست: گرمایی که توسط کربتن لیزر به پوست منتقل میشود باعث از بین رفتن باکتری های ایجادکننده اکنه می شود. همینطور از طریق تخریب نسبی غدد سباسه باعث کاهش تولید چربی پوست می گردد. درمان با کربن لیزر علاوه بر صورت بر روی دیگر ناحیه ها مانند سینه و پشت و ران ها هم انجام می شود. هرچند حتی با انجام یک جلسه کربن لیزر نتایج قابل توجه بدست می آید ولی برای حصول بهترین نتیجه درمان منظم توصیه می شود.

 

لیزر کربن,لیزر کربن چیست,منافع کربن لیزر

شیوه کار لیزر کربن پیل

 

شیوه کار لیزر کربن پیل

لیزر کربن پیل دو مرحله دارد، در مرحله اول مایع سیاه رنگ کربن مخصوصی روی پوست شما مالیده می شود که مدت ۱۵ دقیقه زمان احتیاج دارد تا به عمق منفذهای پوست نفوذ کند و برای لیزر آماده شود. در مرحله دوم، با دستگاه لیزر اسپکترا شلیک رگبار پرتوهای لیزر به روی پوست دارای کربن انجام می شود.

 

کربن روی پوست، جذب انرژی لیزر و نیز کارایی و نتیجه عملکرد لیزر را افزایش می دهد. برخورد لیزر به پوست باعث تخریب و شکسته شدن ذرات کربن روی پوست به ذرات کوچک تر شده و بهمراه آن سلول های مرده پوست، مواد زاید و چربی پوست و جوش های سرسیاه را هم نابود می کند.

 

لیزر کربن پیل با انفجاری که روی پوست و در داخل منفذهای باز ایجاد می کند علاوه بر لایه برداری، سبب تحریک کلاژن سازی و ترميم منفذها در پوست هم می گردد؛ بنابراین، فرایند جذب لیزر در لایه های پوست منجر به تسریع در روند بازسازی ساختار پوست می شود.

 

نکته:لیزر کربن پیل در خانم های باردار و افرادی که دیابت کنترل نشده دارند و یا تحت درمان شیمی درمانی هستند، نباید انجام شود.

 

لیزر کربن,لیزر کربن چیست,منافع کربن لیزر

عیبهای کربن تراپی

 

عیبهای کربن تراپی

کربن تراپی با به روزترین تکنولوژی موجود و با در نظر گرفتن ویژگی های انواع پوست، با یک طیف نرم به لایه برداری پوست می پردازد و هیچ عوارض و خطری در بر ندارد و شما میتوانید فورا پس از انجام کربن تراپی به فعالیت روزانه خویش برگردید.

 

تعداد جلسات کربن تراپی

تعداد جلسات موردنیاز کربن تراپی، بسته به ميزان عوارض و مشکلاتی که در پوست مشاهده می شود و بر اساس صلاح دید پزشک تعيين می گردد. ولی در حالت کلی و در اکثریت موارد 3 الی 5 جلسه درمانی، در فاصله زمانی 2 تا 3 هفته و یا به صورت ماهانه باعث بهبود طولانی مدت پوست خواهد شد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------