نکات مهم درباره کاشت ریش و سبیل و عوارض آنکاشت ریش,کاشت سبیل,ریش و سبیل, مدل ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل

 

هر آنچه باید درباره کاشت ریش و سبیل بدانید

داشتن ریش و سبیل سالم و پر پشت برای بسیاری از مردان اهمیت زیادی دارد. کاشت ریش و سبیل به این صورت است که در قسمت‌ هایی از صورت که موی کمی دارد یا اصلا مویی در آن ناحیه وجود ندارد، مو کاشته می‌شود. در ادامه مقاله در خصوص دلایل ریزش ریش و سبیل و همچنین روش های کاشت ریش و سبیل صحبت خواهیم کرد.

کاشت ریش و سبیل

امروزه یکی از مشکلات موجود در زمینه زیبایی صورت برای آقایان، کَم پُشتی موهای صورت است. این کَم پُشتی و یا طاسی برای خيلي از آقایان قابل قبول نبوده و همواره راهکاری دائمی و همیشگی برای حل این مسأله ی مهم هستند. راهکار های درمانی بسياري در این زمینه وجود دارد که فَرد باید با تجویز پزشک متخصص پیگیری نماید.

 

علت ریزش مو در ناحیه ریش و سبیل

عوامل ژنتیکی یکی از دلایل ریزش ریش و سبیل

عوامل ارثی یا ژنتیکی احتمالاً مهم ترین علل کم پشت بودن ریش و سبیل هستند. چنانچه پدر و پدربزرگ شما ریش پرپشت و سبیل ضخیمی داشته اند، احتمالاً برای شما هم چنین خواهد شد. اگر هم که شرایط برعکس این بوده، به احتمال زیاد ریش و سبیل پرپشتی نخواهید داشت. البته وضعیت ریش و سبیل در خانواده ی مادری هم مهم است.

 

تغییر هورمون ها میتواند باعث ریزش ریش و سبیل شود

سطح هورمون ها در بدن، تعيين کننده مسایل بسیار زیادی برای شما خواهند بود. فولیکول ها برای کامل شدن فرآیند رشد موها، به هورمون های خاصی احتیاج دارند و اگر این هورمون ها وجود نداشته باشند و یا میزان آن ها کم شده باشد، ممکن است افراد هرگز شاهد رشد مو روی صورت خود نباشند.

 

پس هورمون ها به جز تعیین خصوصیات مردانه و زنانه، کارهای بسیار مهم دیگری هم در بدن انجام میدهند که یکی از آنها ، به ميزان رشد موها مربوط می شود.

 

کاشت ریش,کاشت سبیل,ریش و سبیل, مدل ریش و سبیل

مدل ریش و سبیل

 

اسیب ها و بیماریها میتواند باعث ریزش ریش و سبیل شود

بعضی آسیب ها به پوست و بیماری های پوستی میتوانند سبب طاسی موقت یا دایم در نواحی ریش و سبیل شوند. بعضی از این موارد عبارت اند از:

 

- زخم و اسکار

- جای بخیه 

- شکستگی

- عمل های جراحی مانند جراحی ترميم شکاف کام 

- سوختگی ها

- فولیکولیت( التهاب فولیکول ها)

 

البته همیشه ریزش ریش و سبیل ناشی از موارد بالا دائمی نیست ولی چنانچه دائمی باشد، تنها راه بهبود شرایط، کاشت ریش سبیل است.

 

سبک زندگی تاثیر زیادی در کم پشتی و ریزش ریش و سبیل دارد

افرادی که به اندازه کافی نمی خوابند و استراحت کافی ندارند، افرادی که یک رژیم غذایی درست را برای خودشان انتخاب نمی کنند، افرادی که به صورت منظم ورزش را در برنامه خود نمی گنجند و افرادی که دائما دچار استرس هستند، عملا سلامتی موهای ناحیه ریش و سبیل خود را به خطر انداخته اند. این اشخاص با دست خودشان، قسمتی از زیبایی خویش را با تهدید رو به رو نموده اند.

 

کاشت ریش,کاشت سبیل,ریش و سبیل, مدل ریش و سبیل

کاشت ریش

 

کاشت ریش و سبیل

برای کاشت ریش و سبیل ابتدا از قسمت پشت سر فولیکول های مو برداشته می شود و به صورت تارموهایی از هم جداشده و در صورت لزوم کوتاه می شود. آنگاه موهای جداشده با ایجاد سوراخ های ریزی در بالای لب و چانه با استفاده از سوزهای بسیار ظریفی قرار می گیرد. این موها باید در زاویه و خواب مو کاشته شود. این کار احتیاج به توجه بالای پزشک دارد.

 

کاشت ریش,کاشت سبیل,ریش و سبیل, مدل ریش و سبیل

پرپشت شدن ریش و سبیل

 

نکات مهمی که در کاشت ریش باید به آن توجه کرد

• گرفت هایی که جدید پیوند زده شده مثل موی معمولی رشد می کند و این وضعیت برای همیشه ادامه خواهد داشت.

 

• موی پیوند زده شده طبیعتا ویژگی های قبلی خود را حفظ خواهد کرد و ریزش نخواهد داشت و از الگوی ریزش مو یا کم حجم بودن موها در ناحیه ای که کاشته شده پیروی نمی کند و ثابت باقی خواهد ماند.

 

• علاوه بر مردانی که بطور ژنتیکی ریش یا سبیل آنها رشد نمی کند، مردانی که قسمتهایی از ریش آنها تراکم کمتری دارد و یا قسمت هایی از آن خالی است مناسب ترین کاندیدا ها برای این عمل هستند.

 

• کاشت ریش طبیعی برای افرادی که بر اثر وجود جای زخم یا جای سوختگی یا جای بخیه ی عمل جراحی روی صورت قسمتی از موهای صورت آنها رشد ندارد، بسیار مناسب است. با انجام این عمل میتوان جای زخم و سوختگی و بخیه را با کاشت مو پوشاند و از قرار گرفتن در معرض دید حفظ کرد.

 

• کاشت ریش برای افرادی که دوست دارند چانه آنها اندکی ته ریش داشته باشد و افرادی که دوست دارند یک خط ریش زیبا و مشخص داشته باشند ولی موهای صورت آنها کم پشت  و پراکنده است، بسیار مناسب است.

 

• کاشت ریش را می توان برای افرادی انجام داد که الگوی پر پشت یا کم حجم بودن موهای صورت خویش را می خواهند تغيير بدهند با این کار میتوان شکل و فرم صورت شخص را تغيير داد.

 

کاشت ریش,کاشت سبیل,ریش و سبیل, مدل ریش و سبیل

علت ریزش موی ریش و سبیل

 

مزایای کاشت ریش:

داشتن ریش و سبیل سالم و پر پشت برای بسياري از مردان اهمیت زيادي دارد. هر چه سریعتر و زودتر اشخاص اقدام به مراجعه به کلینیک و عمل کاشت ریش و سبیل کنند بهتر است. در مجموع مهمترین مزایای کاشت ریش عبارتند از:

 

- زیبایی و یکدست شدن ریش و سبیل اشخاص

- طبیعی بودن نتیجه عمل

- به دست اوردن احساس اعتماد به نفس

- نداشتن عارضه های جانبی

- سرعت بالای انجام عمل

- امکان تراشیدن موهای کاشته شده ریش

- نداشتن درد و خونریزی

- رشد طبیعی گرفت های پیوند زده شده

 

کاشت ریش,کاشت سبیل,ریش و سبیل, مدل ریش و سبیل

مزایای کاشت ریش و سبیل

 

چه افرادی برای کاشت ریش و سبیل اقدام می کنند؟

- افرادی که به صورت ارثی فاقد مو در صورت هستند.

- افرادی که ریش یا سبیل پراکنده ای دارند.

- افرادی که ریش های کم پشتی دارند.

 

عوارض احتمالی کاشت ریش و سبیل:

کاشت ریش و سبیل عارضه های قابل توجهی ندارد. با مشورت با پزشک میتوان جلوی هر گونه عارضه های احتمالی را گرفت. بعضی از عارضه های احتمالی این شیوه عبارتند از:

 

- خونریزی

- عفونت

- بی حسی یا سفتی( موقتی)

- درد

- ورم پیشانی و یا صورت

- ایجاد جای زخم در ناحیه اهدا کننده یا دریافت کننده

- رشد نامناسب موهای پیوندی

- ظاهر غیرطبیعی موی پیوندی

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,سایر موارد

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023