چه رنگ هایی در تاتو استفاده می شود؟ بهترین رنگ تاتو, پاک کردن رنگ تاتو ابرو, رنگ تاتو موقت

انواع رنگ تاتو بدن و صورت

 

تمام آنچه در مورد انواع رنگ تاتو باید بدانید

انواع رنگ تاتو از نظر حلال که بر پایه آب باشد یا پایه روغن و پلیمر و نوع رنگدانه های تشکیل دهنده که مواد آلی یا معدنی باشند تقسیم بندی می شود. 

تاتو قدمتی دیرینه دارد و امروزه با پیشرفت های تکنولوژی ، پیشرفت های زیادی کرده است و علاوه بر کاربرد تاتو کردن روی صورت و بدن تبدیل به یک تکنیک زیبایی برای طراحی ابرو ، کشیدن خط چشم دائم و کشیدن خط لب دائم یا طراحی لب شده است. 

استفاده از وسایل استریل و پیشرفته و رنگ های مرغوب و بادوام نقش بسیار مهمی در داشتن یک تاتو زیبا و باکیفیت دارد. 

 

در سالیان قبل تاتو فقط منحصر به افراد شرور و خشونت طلب بود و بین مردم عادی رواج نداشت ولی امروزه مورد توجه سلبریتی ها و افراد معروف قرارگرفته است و همین امر باعث شده تبدیل به روشی برای زینت و زیبایی بین افراد جامعه شود. 

 

در حال حاضر تاتو کاری تبدیل به یکی از امتیازات ویژه سالن های زیبایی شده است که البته تنوع کاربرد و تنوع رنگ تاتو در خانم ها بسیار بیشتر از آقایان است. 

پرکاربردترین رنگ های تاتو معمولا قهوه ای ، مشکی و سبز هستند البته گاهی رنگ هایی مثل قرمز و سفید هم متناسب با سلیقه فردی مورد استفاده قرار میگیرد. 

معمولا رنگ تاتویی که برای صورت استفاده می شود قهوه ای و سفید است ، از رنگ قرمز هم برای تاتو لب یا خط لب استفاده می شود

 

رنگ تاتو چیست؟

به صورت کلی محلولی که به یک اندازه دارای رنگ و حامل باشد به عنوان رنگ تاتو شناخته می شود. انواع رنگ تاتو برای تاتو صورت و بدن ، میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو استفاده می شود.

 

محلولی که به نام رنگ تاتو شناخته می شود برای منتقل نمودن رنگ به محل انتخابی استفاده میشود و هنگام انتقال روی سطح پوست واکنش های شیمیایی ایجاد میکند که باعث ماندگاری رنگ روی سطح پوست می شود. 

 

نمیتوان گفت که رنگ های تاتو کاملا بی ضرر هستند و ممکن است در هر دوره زندگی برای سلامت یک فرد خطر ساز شوند به خصوص رنگ های تاتو که حاوی فلزات سنگین هستند ممکن است باعث بروز سرطان و اختلالات زاد و ولد شوند.

 

 انواع رنگ تاتو بدن, انواع رنگ تاتو, رنگ تاتو

استفاده از انواع رنگ تاتو در بدن

 

انواع رنگ تاتو چطور به بدن تزریق می شوند

رنگ تاتو توسط سوزن های مخصوص با داخل پوست تزریق می شود . گلبولهای سفید درشت خوار یا ماکروفاژ ها توسط سیستم ایمنی بدن به محل تزریق رنگ فراخوانی می شوند تا میکروب ها و موادداضافه ای که وارد پوست شده اند را ببلعند و با آنزیم های مخصوص هضم کنند ، ولی رنگدانه های تاتو به اندازه ای بزرگ هستند که ماکروفاژها توانایی هضمشان را ندارند و بعد از بلعیدن رنگدانه ها می میرند و توسط بدن دفع می شوند بنابراین اگر همه رنگدانه های تاتویی که به بدن تزریق شده کوچک باشند طرح تاتو در مدت کوتاهی از بین خواهد رفت. 

 

پروسه لیزر تاتو که برای پاک کردن رنگ تاتو استفاده می کند هم از همین روند استفاده می کند و رنگدانه های تزریق شده به پوست را به قطعات کوچک تبدیل می کند تا توسط ماکروفاژها بلعیده و در بدن هضم شوند. 

 

تفاوت رنگ تاتو دائم و موقت 

از آنجا که پوست ما دائم در حال تقسیم سلولی است و همیشه لایه های زیرین به مرور به سمت بالا آمده و در اثر شستشو از بدن جدا می شوند و رنگ تاتو هم به همراه پوست به مرور از روی بدن پاک می شود. 

 

اصطلاحی که معمولا بین تاتوکارها رواج دارد رنگ تاتو دائم و رنگ تاتو موقت است ولی ذکر این نکته ضروری است که شاید بتواند گفت ماندگاری یک نوع رنگ تاتو بیشتر از انواع دیگر است ولی هیچ رنگ تاتویی به صورت کاملا دائمی وجود ندارد و بالاخره در طولانی مدت کم رنگ شده و از بین می رود. 

 

ماندگاری رنگ تاتو بیشتر به عمق نفوذ رنگ در پوست بستگی دارد و از آنجا که تاتوهای امروزی با دستگاه های پیشرفته ای انجام می شود که عمق نفوذ رنگشان به پوست کمتر است بنابراین در طول زمان کم رنگ و محو می شوند. 

رنگ های تاتو معمولا به صورت دائمی ساخته می شوند و حذف آنها با روش های خاص و بسیار پر هزینه است. 

 

ترکیب رنگ های تاتو دائم و موقت تقریبا مشابه هم است و شامل طیف گسترده ای از رنگ های آلی صنعتی مدرن ، رنگ های معدنی و گیاهی یا پلاستیکی می شوند. 

رنگ حنای مشکی معمولا برای تاتو موقت و نقاشی روی سطح پوست استفاده می شود ولی گاهی اوقات از رنگ حنا مشکی به جای رنگ تاتو برای تزریق داخل پوست استفاده می شود که تاثیر موقتی دارد و خیلی سریعتر محو می شود، این نوع رنگ ها حاوی پارا فینیلندایامین  (PPD)یا Jagua   هستند که می تواند باعث بروز واکنش های آلرژیک از جمله بثورات ، درماتیت تماسی ، خارش یا زخم های باز شود.  

 

تفاوت رنگ تاتو بر پایه آب،روغن و پلیمر

رنگ تاتو به لایه دوم پوست یا درم تزریق می شود که این لایه شامل آب میان بافتی و چربی میان بافتی است و بسته به پایه رنگ تاتو ، رنگدانه جذب یکی از این دولایه می شود. 

 

• رنگ تاتو پایه آب : حلال یا حامل این نوع رنگ ها الکل است بنابراین جذب آب میان بافتی پوست می شود. این رنگ ها رقیق و یکدست و صاف هستند و زمانی که روی پوست کشیده شوند ، فورا خشک می شوند. در صورتی که یک قطره از این رنگها را در آب بریزید به راحتی پخش می شوند. رنگ تتو پایه آب معمولا برای پوست بدن استفاده می شود ، برای کار با این رنگ روی پوست صورت در صورتی که فشار بیش از حد وارد شود به داخل مویرگها تزریق شده و به راحتی پخش می شوند. 

 

• رنگ تاتو پایه رغن : رنگ تاتو پایه روغن بیشتر برای صورت استفاده می شود و حالا آن گلیسرین است که جذب چربی میان بافتی پوست می شود. این رنگ ها حالت غلیظ تری دارند و هنگامی که روی دست کشیده می شوند چرب هستند و اگر یک قطره از رنگ را در آب بریزید گلوله شده و ته نشین می شود. 

از رنگ تاتو با پایه روغن به هیچ عنوان نباید روی بدن استفاده شود چون احتمال کپک زدن و ایجاد مشکلات پوستی را بالا می برد. 

رنگ تتو پایه روغن و پایه آب با گذشت زمان ته نشین می شوند و قبل از استفاده باید هم زده شوند. 

 

• رنگ تاتو پایه پلیمر : حامل رنگ در این نوع رشته های پلیمری است که از یک سمت به رنگ تاتو و از سمت دیگر به چربی میان بافتی پوست وصل می شود و رنگدانه ها را در پوست محبوس میکند که باعث دوام بیشتر آن می شود. این نوع رنگها با گذشت زمان ته نشین نمی شوند. 

 

رنگ تاتو ابرو, انواع رنگ تاتو بدن, انواع رنگ تاتو

انواع رنگ تاتو مخصوص صورت

 

انواع رنگ تاتو صورت

رنگهایی که برای تاتو صورت استفاده می شوند مخصوص صورت و کاربرد مورد نیاز شما تهیه می شوند ، به طور کلی برای تاتو صورت دو نوع رنگ گرم و سرد وجود دارد. تاتو صورت معمولا برای میکروبلیدینگ ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو و لب استفاده می شود. 

رنگ گرم برای پوست های سبزه و رنگ سرد برای پوست های روشن استفاده می شود. 

از این رنگ ها میتواند برای تاتو ابرو ، دکوپاژ و هاشور ابرو ، میکرو لب و خط چشم هم استفاده کرد. 

 

انواع رنگ تاتو بدن

برای انتخاب رنگ تاتو بدن اولین نکته ای باید به آن توجه داشته باشید این است که چه تناژ رنگی به پوست شما می آید. به طور کلی رنگ های گرم برای رنگ تاتو صورت و بدن به رنگهایی گفته می شود که قرمزی بیشتری در آن ها وجود دارد ولی اگر طیف قرمز به سمت آلبالویی یا بنفش برود ، تن رنگ تاتو ، سرد خواهد شد. 

 

رنگ گرم برای پوست های سبزه و تیره مناسب است. 

رنگ گرم تیره برای دکوپاژ و هاشور مناسب است. 

رنگ گرم روشن برای هاشور و سایه مناسب است. 

رنگ قهوه ای تیره گرم برای سایه زدن ابرو ، هاشور صورت و بدن و ترکیب با سایر رنگ های روشن استفاده می شود. 

رنگ قهوه ای تیره سرد برای تاتو بدن و ترکیب با سایر رنگ های تاتو استفاده می شود. 

رنگ قهوه ای روشن خنثی برای سایه زدن ابرو و خط چشم مناسب است. 

رنگ قهوه ای متوسط خنثی برای هاشور و سایه ابرو مناسب است. 

رنگ قهوه ای تیره خنثی برای هاشور و تاتو بدن مناسب است. 

رنگ قهوه ای روشن گرم برای تیزه کردن لایت های روی بدن و صورت و سایه ابرو مناسب است. 

رنگ قهوه ای گرم با تناژ قرمز برای سایه زدن ابرو مناسب است. 

 

مواد استفاده شده در انواع رنگ تاتو

مواد استفاده شده در رنگ های تاتو طیف بسیار وسیعی دارند ولی به طور کلی حاوی رنگ و حامل هستند ، رنگ تاتوهای آماده که خودتان خریداری میکنید حالت مایع داشته و ترکیبی از رنگ و حامل هستند ولی تاتو ارتیست ها معمولا رنگ را به صورت پودری خریداری کرده و خودشان با حامل ترکیب میکنند. 

 

انواع حامل یا حلال

حامل ها، حلال هایی هستند که وظیفه آنها انتقال رنگ از سوزن به پوست است. حامل ها انواع مختلفی دارند و میتواند گلیسرین ، آب مقطر ، ایزوپروپیل الکل ، الکل اتیلیک ، پروپیلن گلیکول و غیره باشند. 

برای رنگ تاتوهایی که در خانه درست می شود معمولا از ودکا به عنوان حلال استفاده می کنند. 

انتخاب درست حامل برای رنگ تاتو اهمیت بالایی دارد و میتواند از بروز عفونت پیشگیری کند. 

 

انواع رنگ تاتو, رنگ تاتو, بهترین رنگ تاتو

انواع مختلف رنگ تاتو

 

انواع رنگ تاتو

رنگ های تاتو به شکل رنگدانه ای هستند که باعث ایجاد حساسیت و عفونت نشوند و بین فضای میان بافتی سلول های پوست قرار بگیرند بدون این که با پوست واکنش بدهند. 

در حال حاضر تولید کنندگان رنگدانه های تاتو الزام به ارائه توضیح درباره ترکیبات رنگهایشان ندارند و هر تولید کننده است از رنگدانه های خاص و متفاوت خودش استفاده میکند.

 

در قدیم برای رنگ تاتو فقط از رنگدانه های معدنی استفاده می شد ولی در حال حاضر از مواد آلی هم در ترکیب رنگ های تاتو استفاده می شود. 

بسته به رنگ انتخابی شما ممکن است رنگها از گیاهان ، گلیسرین سبزی ، عصاره ویرجینیا یا پلاستیک ساخته شده باشند ، که احتمال بروز واکنش شدید به رنگ های پلاستیکی زیاد است. 

 

رنگ های معدنی 

 کربن سیاه گرفته شده از خاکستر چوب و اکسید آهن برای تولید رنگ سیاه .

شنگرف یا سینابر  و ترکیبات کادمیوم برای تولید رنگ قرمز

کادمیوم زرد برای سایه های زرد و نارنجی

 

رنگ های آلی 

رنگدانه های آلی از بدن موجود زنده گرفته می شود که پایه همه آن ها کربن است. 

رنگدانه های عالی معمولا از محصولات حیوانی مثل چربی ، استخوان ، شلاک سوسک ، چربی حیوانی ، گلیسرین ، روغن موم و روغن کبد بدست می آیند. 

 

رنگ های شیمیایی

آیزو شیمیایی برای رنگ های نارنجی ، قهوه ای ، زرد ، سبز و بنفش

مواد شیمیایی مشتق شده از نفتا برای تولید رنگ قرمز

 

رنگ های مشتق شده از فلزات سنگین

برخی از تولیدکنندگان برای کاهش هزینه ها از فلزات سنگین در رنگ تاتو استفاد میکنند که معمولا با عامل های روشن کننده مانند سرب و تیتانیوم ترکیب میشوند. اصلی ترین فلزات سنگین که در رنگهای تاتو استفاده می شوند عبارتند از :

جیوه برای رنگ قرمز

سرب برای رنگ سفید ، زرد و سبز

کادمیوم برای رنگ زرد ، نارنجی و قرمز

نیکل برای رنگ سیاه

روی برای رنگ سفید و زرد

کروم برای رنگ سبز

کبالت برای رنگ آبی

آلومینیوم برای رنگ سبز و بنفش

تیتانیوم برای رنگ سفید

مس برای رنگ آبی و سبز

آهن برای رنگ قهوه ای ، قرمز و سیاه

باریم برای رنگ سفید

 

رنگ تاتو ابرو, انواع رنگ تاتو بدن, انواع رنگ تاتو

استفاده از رنگ شب نما در تاتو 

 

رنگ شب نما یا رنگ UV

استفاده از رنگ های UV تاتو ( به انگلیسی : Ultra Violet Ink یا UV Ink) یا رنگ شب نما ، که روز به روز در حال افزایش است ، باعث می شوند که در شب طرح تاتو درخشان به نظر بیاید. مواد تشکیل دهنده اغلب این رنگها حاوی پلی متیل متاکریلات ، میکروسکوپ و رنگ فلورسنت استریل شده و آب مقطر است که به نور ماورا بنفش واکنش داده و این نور را در خود ذخیره میکنند و به همین دلیل در محل های تاریک درخشان به نظر می رسند. 

 

در برخی از این رنگ ها مقداری فسفر هم استفاده می شود. 

رنگ های شب نما در تاتو جزو مواد سمی و رادیواکتیو شناخته می شوند در اغلب موارد بسیار خطرناک هستند. البته برخی از تولید کنندگان ادعا دارند که رنگهای تولیدی شان کم خطر محسوب می شوند. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023