معرفی دستگاه مینی واش و انواع مینی واشراهنمای استفاده از مینی واش, کارکردن با مینی واش, طرز کار مینی واش

معرفی دستگاه مینی واش

 

همه چیز درباره مینی واش

مینی واش ها لوزام خانگی برای شست و شوی لباس کودکان می باشند. این وسیله خانگی که کاربرد زیادی دارد را میتوان نیاز هر خانه و خانم دانست. شاید برای شما پیش امده باشد که قصد شست و شوی یک تکه لباس کوچک را داشته باشید و از روشن کردن ماشین لباسشویی خودداری کرده باشید. اینجاست که ماشین لباس های کوچک که به آن ها مینی واش گفته می شود به کار می آیند.

مینی واش ها با هدف شست و شوی لباس کودکان طراحی شده اند و به همین دلیل به ان کهنه شور نوزاد نیز می گویند؛ اما به دلیل کاربردی بودن ان بسیاری از خانوده ها آن را برای استفاده های دیگر نیز تهیه می کنند.

بنابر این مینی واش را در یک تعریف کلی می توان به نوعی ماشین های لباسشویی در ابعاد کوچک تر دانست که قابلیت جابه جایی دارند و نیازی نیست به آن ها شیر اب به طور همیشگی متصل باشد.

 

مینی واش چه کاربرد هایی دارد؟

شاید تا الان به کاربرد این دستگاه پی برده باشید با این وجود ما نیز در این قسمت از مقاله به کاربرد های این دستگاه خواهیم پرداخت.

همانطور که گفتیم اصلی ترین دلیل استفاده از مینی واش ، شست و شوی لباس های کودک می باشد. شستن لباس نوزاد را فقط مادران درک می کنند زیرا گاهی اوقات ممکن است چند بار در روز لازم باشد. برای جلوگیری از ورود بیماری ها به پوست نوزاد راه حلی جز شستن مدام لباس ها وجود ندارد. به همین دلیل می توان گفت اصلی ترین کاربرد این دستگاه خانگی شستن لباس نوزادان و کودکان است.

 

طرز کار مینی واش, قیمت کهنه شور مینی واش, انواع مینی واش

دلیل اصلی تولید دستگاه های مینی واش ، شست و شوی لباس کودکان است

 

از طرفی دیگر اگر معنی لغوی این عبارت را دانید متوجه خواهید شد مینی واش به معنی فقط شستن لباس کودکان نیست و هرگونه لباس کوچک را می توان با این دستگاه شست مانند لباس زیر ، جوراب و... 

این مورد برای خانواده های دونفره بسیار حائز اهمیت است زیرا شستن 2 قطعه لباس در روز ان هم برای با ماشین لباسشویی های بزرگ کمی غیر اقتصادی به نظر می رسد. به همین دلیل برای این چنین خانواده ها مینی واش بسیار کاربردی است.

خانواده هایی که به مقدار کافی جا برای گذاشتن لباسشویی ندارند نیز می توانند از مینی واش ها استفاده کنند. 

 

دانشجویانی که هر روز لباس کثیف دارند ولی خریدن ماشین لباسشویی برای آن ها به صرفه نیست ، نیز می توانند از مینی واش استفاده کنند. همچنین بسیاری از موارد دیگر نیز وجود دارد که شما نیاز به شستشوی سریع یک لباس دارید.

 

با توجه به موارد فوق می توان مزیت های مینی واش را این چنین عنوان کرد :

1. قابلیت حمل و عدم نیاز به اتصال دائمی به شیر آب

2. کیفتیت شست و شوی بیشتر نسبت به ماشین های لباسشویی 

3. اندازه کوچک مینی واش ها که باعث می شود راحت ان ها را حمل کنید

4. سایز بندی های مختلف و تنوع رنگی زیاد و مناسب برای انواع سلیقه ها 

5. مصرف اب کمتر و صرفه اقتصادی بیشتر نسبت به ماشین های لباسشویی

6. شست و شوی سریع در مینی واش ها که معمولا 15 دقیقه طول می کشد

7. نسبت به ماشین های لباسشویی قیمت به صرفه تری دارند

8. بدنه ی پلاستیکی ضد ضربه و مقاوم در برابر پوسیدگی 

 

انواع مینی واش ها 

مینی واش ها از لحاظ رنگ و ابعاد در انواع خیلی زیاد و بیشماری قرار دارند اما از لحاظ کاربردی می توان آن ها را به سه دسته کلی تقسم کرد : 

 

1.مینی واش ساده ، بدون سبد خشک کن

 

مینی واش تمام اتوماتیک, ماشین لباسشویی مینی واش, مینی واش خوب

مینی واش های ساده فاقد سبد خشک کن هستند

 

در مینی واش های ساده ، دستگاه فاقد از سبد خشک کن است و ممکن است که برای شما نارضایتی ایجاد کند که باید به صورت دستی لباس ها را ابکشی کنید. اما مزیت این نوع از مینی واش ها این است که وزن آن ها به شدت پایین است و به شما این امکان را می دهد تا به هرکجا می روید ان را نیز همراه خود ببرید.

حدود وزن این مینی واش ها 2 الی 3 کیلو گرم می باشد.

 

2.مینی واش های دوقولو ، با سبک خشک کن

 

طرز کار مینی واش, قیمت کهنه شور مینی واش, انواع مینی واش

مینی واش های دوقلو وزن بیشتری نسبت به مینی واش های نوع ساده دارند

 

این نوع از مینی واش ها از نوع ساده پیشرفته تر هستند در واقع این مدل از مینی واش ها این امکان را دارند که پس از شسته شدن لباس، عملیات خشک کردن آن را نیز انجام دهند.

در واقع این مینی واش ها دارای سبد خشک کن می باشند و همین مورد باعث افزایش وزنشان در برابر مینی واش های ساده شده است.

وزن تقریبی این مینی واش ها بین 10 الی 13 کیلو می باشد.

 

3.مینی واش های اتوماتیک 

مینی واش, مینی واش تمام اتوماتیک, ماشین لباسشویی مینی واش

نوع اتوماتیک مینی واش ها قابلیت های جالبی مانند پرزگیر دارند

 

مینی واش دوقولو امکانات جالب و زیادی را در خود گنجانده است. در واقع این مینی واش ها قابلیت هایی در رابطه با جنس پارچه ، میزان کثیفی، حجم لباس و... دارند که باعث شده است این نوع از مینی واش ها قیمت خیلی بیشتری نسبت به مینی واش های ساده و دوقولو داشته باشند.

 

همچنین جالب است بدانید این لباسشویی های کوچک یا در اصطلاح مینی واش ، قابلیت تنظیم مقدار آب لازم برای شست و شوی لباس را دارند که به صورت اتوماتیک انجام می شود و در مصرف اب صرفه جویی می کنند. صفحه ال ای دی و قابلیت پرزگیری نیز از سایر قابلیت های این دستگاه شست و شوی لباس کودکان می باشد.

 

5 نکته مهم که باید در خرید مینی واش به ان ها توجه داشته باشید 

• نوع مینی واش را بر اساس انتظار خود انتخاب کنید : در صورتی که منزل شما حیات دارد می توانید مینی واش های ساده را تهیه کنید و به صورت دستی لباس ها را ابکشی کنید. و با این کار در هزینه ها صرفه جویی کنید. اما اگر اپارتمان نشین هستید ، می توانید از نوع دوقولو و اتوماتیک استفاده کنید.

 

• به ظرفیت مینی واش ها توجه داشته باشید : قطعا شما هم نمی خواهید بعد از یک ماه استفاده از مینی واش ، کمبود ظرفیت آن را تجربه کنید بنابراین می توانید با یک حساب سر انگشتی مقدار  و حجم لباسی که در روز قصد شست و شو دارید را حساب کنید و بر این اساس مینی واش مناسب خود را تهیه کنید.

 

• میزان مصرف انرژی را جدی بگیرید : شاید برای شما این مورد در ابتدا ملاک اصلی برای خرید مینی واش تلقی نشود اما با گذشت چند روز و احتمال افزایش میزان استفاده از ان ، در صورتی که مینی واش شما مصرف برق زیادی داشته باشد ، می تواند هزینه زیادی را از شما بودجه شما کسر کند.

 

• قیمت مینی واش : این مورد را شاید اولین ملاک برای خرید این دستگاه در نظر بگیرید. این می تواند خوب باشد اما به یاد داشته باشید هر وسیله ای عمر مفید دارد و یک روز عمر ان تمام خواهد شد.

 

• سرعت چرخش موتور : مسلما سرعت چرخش موتور در مینی واش ها کمتر از ماشین های لباسشویی است و این مقدار می تواند از 500 الی 3000 دور در دقیقه باشد.

 

جمع بندی مطالب 

تا به حال با مینی واش ، کاربرد و انواع ان اشنا شده اید. همچنین 5 نکته در خرید مینی واش را نیز ذکر کردیم. و به صورت کامل با این دستگاه خانگی اشنا شده اید. تنها نکته ای که دانستن ان خالی از لطف نیست مربوطه نگهداری از ان است که باید این 4 اصل را رعایت کنید:

1.مینی واش را با اب کم به کار نگیرید

2.در حمل و نقل ان احتیات کنید تا ضربه سختی به ان وارد نشود.

3.لکه هایی که می دانید مینی واش نمی تواند بشوید را یک بار به صورت دستی بشویید.

4.متناسب با ظرفیت دستگاه در ان لباس قرار دهید.

 

گردآوری:بخش کودکان بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------