تازه های بهداشت مادر کودکان

درمان بواسیر بعد از زایمان

راههای خانگی درمان بواسیر بعد از زایمان

بواسیر بعد از زایمان درمان خانگی بواسیر بعد از زایمان در این مقاله از بیتوته به بررسی بواسیر بعد از…

آیا مصرف بادمجان در دوران شیردهی برای نوزاد ضرر دارد؟مصرف بادمجان در دوران شیردهی, خوردن بادمجان در دوران شیردهی,شیر دادن به نوزاد

نفخ نوزادان حالتی است که با کولیت نوزادی مرتبط است

 

مصرف بادمجان در دوران شیردهی

نفخ نوزادان حالتی است که با کولیت نوزادی مرتبط است. مشکل نفخ نوزاد در اکثر کودکان ایجاد و تا ماه سوم و چهارم زندگی برطرف می شود و نیازی به استفاده از دارو ندارد و جایی برای نگران شدن مادران نیست.

بسیاری از مادران تصور می کنند فقط نوع تغذیه شان در دوران بارداری از اهمیت زيادي برخوردار است، در حالیکه اکثر متخصصان تغذیه می گویند اهمیت تغذیه مادر در دوران شیردهی به هیچ وجه کم تر از اهمیت تغذیه در دوران بارداری نیست؛ چراکه ذخایر بدن مادر در زمان حاملگی تقریباً به اتمام میرسد و برای بازگشت به شرایط عادی و تولید شیر کافی ناچار است به تغذیه خود توجه بیشتری نشان دهد. یکی از سوالاتی که معمولاً مادران شیرده دارند این است که مصرف غذایی مانند بادمجان در دوران شیردهی برای نوزاد ضرر دارد یا خیر که در این مطلب به این موضوع پرداخته ایم.

 

نفخ نوزادان

نفخ نوزادان حالتی است که با کولیت نوزادی مرتبط است. کولیت دل درد و دل پیچه همراه با قولنج در نوزادان است و نوزادان تازه متولد شده ای که از شیرمادر تغذیه می کنند از هفته دوم به بعد با این مشکل درگیر می شوند.

مشکل نفخ نوزاد در اکثر کودکان ایجاد و تا ماه سوم و چهارم زندگی برطرف می شود و نیازی به استفاده از دارو ندارد و جایی برای نگران شدن مادران نیست و میتوانند با پرهیز و عدم استفاده از بعضی موادغذایی از نفخ کودک جلوگیری کنند.

 

مصرف بادمجان در دوران شیردهی,خوردن کشک و بادمجان در شیردهی, غذاهای نفاخ در دوران شیردهی

بهتر است تا شش ماهگی نوزاد، در مصرف بادمجان کمی احتیاط کنید

 

تاثیر بادمجان در شیر مادر

بادمجان مملو از ترکیب های پروتئینی و شیمیایی از جمله هیستامین است که ارتباط مستقمی با واکنش های بدن دارد و بسیار حساسیت زا است. مادرانی که به بعضی از موادغذایی من جمله بادمجان حساسیت دارند بایستی این نوع مواد را از برنامه غذایی خود حذف کنند چرا‌که سبب بروز علائمی از جمله سوزش گلو و دهان می شود.


بادمجان خام قابلیت حساسیت زایی بیشتری نسبت به بادمجان پخته شده دارد. درصورتی که علائم حساسیت به بادمجان مانند سوزش گلو و خارش ندارید در حد معمول میتوانید از غذاهای دارای بادمجان در شیردهی استفاده کنید؛ البته بهتر است تا شش ماهگی نوزاد، در مصرف بادمجان کمی احتیاط کنید و کمتر مصرف نمایید زیرا بادمجان نفاخ هم هست و امکان دارد در شیرخوار ایجاد دل درد کند.

 

لیست غذاهای نفاخ در دوران شیردهی

* موز

* گوجه سبز

* تمام حبوبات

* انار

* تخم مرغ

* پسته

* زردآلو
* شاه توت

* گیلاس طبیعتی

* خربزه

* خیار
* زرشك

* انگور

* فندق

* كشك

* تره، ترب و پیاز

* كاهو

* كلم


گردآوری: بخش کودکان بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------