راه های طبیعی برای افزایش قد کودکانروشهای طبیعی افزایش قد کودکان,افزایش رشد کودک,روشهایی برای بلند قد شدنورزش و فعالیت بدنی در بلند شدن قد کودک نقش زیادی دارد

 

روش های طبیعی برای افزایش قد کودکان
قد فرزند شما بستگی به عوامل مختلفی مثل ژن، میزان فعالیت بدنی، کیفیت رژیم غذایی، سلامت عمومی بدن و … دارد. امروز تمایل به مصرف قرص و داروهای افزایش رشد زیاد شده  است در حالی که راه های طبیعی هم برای افزایش قد کودکان وجود دارد. افزایش قد کودکان در سن بلوغ در بسیاری از موارد اتفاق می افتد، برای دختران بین سن هشت تا سیزده سال و برای پسران بین ده تا پانزده سال جهش رشدی وجود دارد، در ادامه عادتهای مناسبی را پیشنهاد میکنم که ثابت شده در افزایش رشد قد کودک تاثیر بسزایی دارد.

 

خواب منظم در رشد کودکان تاثیر زیادی دارد
فرزند شما برای اینکه رشد مناسبی داشته باشد به 10 تا 12 ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارد. سعی کنید این عادت را در فرزندتان ایجاد کنید و طی یک برنامه ی خواب حتی در روزهای تعطیل زمان بیداری و خواب را تغییر ندهید، حتما اوایل اجرای برنامه کمی برایتان سخت بوده و ممکن است فرزندتان همکاری نکند، خصوصا اینکه در روزهای تعطیل باید مثل بقیه روزها بیدار شود. اما شما با برنامه های تفریحی و حذاب می توانید مانع از خوابش بشید. مثلا با فرزندتان قرار بگذارید  صبح به کوه یا پیاده روی بروید.

 

روشهای طبیعی افزایش قد کودکان,افزایش رشد کودک,روشهایی برای بلند قد شدنمصرف غذاهای حاوی پروتئین در قد بلند شدن کودک تاثیر بسزایی دارد


افزایش قد کودکان با استفاده از پروتئین در رژیم غذایی
فرزندتان را تشویق کنید که یک رژیم غذایی غنی از پروتئین داشه باشد. در این زمینه می توانید بیشتر از گوشت بدون چربی و ماهی در رژیم غذایی استفاده کنید و یا در میان وعده از انواع دانه ها و آجیلها استفاده کنید.


ورزش را فراموش نکنید
کودک شما باید به طور منظم ورزش کند. مهم است که فرزندتان فعال باشد و در بازی و تمرین منظم شرکت کند. فرزندتان را تشویق کنید که در فعالیت های جسمانی مانند دوچرخه سواری، پیاده روی، ورزش در فضای باز شرکت کند.


رژیم غذایی متعادل
یک رژیم متعادل به فرزندتان کمک می کند تا از سلامت کامل برخوردار شود. اصل مهم، استفاده از همه ی مواد مغذی ضروری در رژیم غذایی است که باید حتما به آن توجه شود. علاوه بر تمام نکاتی که گفته شد و می دانید مصرف میوه و سبزیجات تازه هم نقش زیادی در بهبود سلامت عمومی بدن دارد که نباید فراموشش کرد.


شیوه زندگی سالم را دنبال کنید
شیوه زندگی سالم از خانواده نشات میگیرد که تاثیر زیادی بر رشد فرزندان دارد. خوردن غذاهای خانگی به جای غذاهای فست فود، همچنین گذران وقت و انجام فعالیت های خانوادگی به جای اتلاف وقت و انجام بازاری های کامپیوتری.

 

فرزندتان را به کلاسها و اردوهای مختلف ببرید و از فعالیت هایی مثل سنگ نوردی، هنرهای رزمی، شنا، تنیس و غیره با هم لذت ببرید. با توجه به علاقه فرزندتان یک رشه ورزشی را انتخاب کنید و او را برای رفتن به کلاس در زمان های مشخص شده همراهی کنید، و یا هر روز برای رفتن به مدرسه کمی زودتر از خانه راه بیفتید و پیاده مسیر رو طی کنید.


اندازه گیری دقیق قد در خانه
برای به دست آوردن اندازه دقیق قد فرزندتان باید هر چیزی که روی سرش قرار دارد مثل گیره مو و یا موی بافته شده را باز کنید طوری که هیچ ارتفاعی به قد کودک ندهد. از کودک بخواهید روی زمین بدون فرش یا موکت کنار دیوار بایستد و پاشنه پا را کاملا به دیوار بچسباند و راست بایستد، دست ها باید در طرفین باشه و شانه ها باید راست باشد و حالت افتاده نداشته باشد. جلو برید و از پهلو به حالت ایستادن کودکتان نگاه کنید باید شانه، سر، پاشنه و باسن به دیوار چسبیده باشه. از یک کتاب میتونید برای نشانه گذاری استفاده کنید. حالا یک ضلع کتاب رو روی دیوار بذارید و ضلع دیگه رو فرق سر فرزندتون و نشانه گذاری کنید.

 

منبع:2nafare.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------