تازه های خلاقیت در کودکان

آموزش مرحله به مرحله اورگامی هویج

آموزش مرحله به مرحله اوریگامی هویج

اوریگامی هویج آموزش ساخت اوریگامی هویج آموزش هنر جذاب اوریگامی با ساخت یک هویج زیبا، موضوع این…

چگونه یک قایق کاغذی بسازیم؟ اوریگامی قایقچگونه یک قایق کاغذی بسازیم

آموزش ساخت قایق کاغذی ساده به روش اوریگامی

 

 چگونه با اریگامی قایق کاغذی بسازیم؟

اوریگامی قایق یک هنر تازه‌ای است که در این مقاله از بیتوته به آن پرداخته خواهد شد. اوریگامی قایق یک هنر تازه‌ای است که از کاغذها به شکل‌های قایق تبدیل می‌شود و در اینجا ما به شیوه‌ها و مراحل ساخت این اثرهای هنری جذاب پرداخته‌ایم.

ساخت قایق کاغذی اوریگامی یک فعالیت عالی است که به راحتی تکمیل می شود و به مواد زیادی نیاز ندارد. زیبایی ساخت قایق کاغذی این است که برای انجام کار فقط به یک تکه کاغذ چاپگر نیاز دارید! با تا کردن کاغذ با چین های تیز و شکل دادن به آن، می توانید در عرض چند دقیقه یک قایق اوریگامی عالی بسازید. ما با دستورالعمل های کامل گام به گام خود شما را در تا کردن قایق کاغذی خود راهنمایی می کنیم.

 

آموزش ساخت اوریگامی قایق

 

ایجاد تاهای اولیه

یک ورق کاغذ 8 ½ در 11 اینچ (21.5 در 28 سانتی متر) را از وسط تا کنید. کاغذ را به صورت عمودی قرار دهید و آن را از چپ به راست تا کنید تا گوشه های آن به هم برسند. می توانید از کاغذ چاپگر سفید معمولی، کاغذ ساختمانی یا کاغذ اریگامی استفاده کنید. به این کار تا کردن کاغذ "سبک هات داگ" گفته می شود. یک چین منظم در امتداد کاغذ ایجاد کنید.

برای تقویت چین، انگشت خود را 3 تا 4 بار دیگر به سمت پایین بکشید.

 

چگونه با اریگامی قایق کاغذی بسازیم

ساخت قایق کاغذی ساده به روش اوریگامی

 

کاغذ را باز کرده، 90 درجه بچرخانید و دوباره از وسط تا کنید. در این مرحله، کاغذ باید به صورت افقی دراز بکشد. وقتی کاغذ را تنظیم کردید، از چپ به راست تا بزنید. این چین "سبک همبرگر" یک چین جدید در مرکز صفحه ایجاد می کند. اکنون باید 2 چین در امتداد هر دو مرکز (محور x و محور y) صفحه داشته باشید.

 

آموزش اوریگامی ساخت قایق ساده

چگونه یک قایق کاغذی بسازیم

 

کاغذ را طوری برگردانید که تا به سمت شما باز شود. سپس، گوشه های بالایی را به سمت وسط کاغذ تا کنید و در قسمت پایین 1-2 اینچ (2.5-5 سانتی متر) فضای خالی بگذارید. اطمینان حاصل کنید که چین ها با چین وسط قرار دارند. در امتداد لبه ها چین بزنید تا چین ها را محکم کنید. از چینی که قبلا ایجاد کرده بودید استفاده کنید تا چین‌هایی را که از گوشه‌ها وارد می‌شوند، ردیف کنید.

 

آموزش ساخت اوریگامی قایق

چگونه با اریگامی قایق کاغذی بسازیم

 

ته کاغذ را بالا بیاورید تا از دو طرف تا کنید. فلپ پایین کاغذ را بگیرید و آن را به سمت پایین 2 مثلث تا شده تا کنید. کاغذ را برگردانید و همین کار را با فلپ آن طرف انجام دهید. با این کار یک کلاه کاغذی درست می شود. 2 تا باید با هم ردیف شوند.

نکته: هنگامی که می‌خواهید ضلع دوم را تا کنید، از چین اول به عنوان نقطه مرجع استفاده کنید.

 

ساخت اوریگامی قایق

اوریگامی قایق

 

گوشه های پایین را بردارید و آنها را تا کنید. در 1 طرف کاغذ، گوشه های مستطیل را که از روی مثلث بیرون زده است، بگیرید. این قسمت های کاغذ را دور لبه های مثلث بپیچید و آن ها را تا کنید تا دور لبه مثلث پیچیده شوند. سپس، لبه‌های پایینی را در اطراف لبه‌های مثلث تا کنید و به سمت خود برگردید. نزدیک ترین فلپ ها به شما باید در جلوی فلپ های پشتی تا شوند، نه روی آنها. اگر لبه‌های پشتی را تا کنید، نمی‌توانید خود فلپ‌های پشتی را تا کنید.

 

اوریگامی قایق کاغذی

آموزش اوریگامی ساخت قایق ساده

 

ساختن چین های نهایی

مثلث را به شکل مربع در آورید. مثلث را بردارید، آن را 45 درجه بچرخانید، سپس با انگشتان خود قسمت پایین مثلث را باز کنید. کاغذ را به آرامی از هم جدا کنید تا به شکل مربع درآید. مطمئن شوید که گوشه های پایین مثلث روی هم جمع شده و به گوشه پایین قایق تبدیل می شود. کاغذ را در امتداد لبه های آن چین دهید تا به شکل مربع باقی بماند.

 

چگونه با اریگامی قایق کاغذی بسازیم

ساخت اوریگامی قایق

 

لبه های پایینی را تا کنید. کاغذ خود را طوری بچینید که قسمت های پایین قایق به سمت بالا جمع شوند. 1 گوشه را به سمت بالا تا کنید، آن را با گوشه بالا تراز کنید. سپس کاغذ را برگردانید و همین کار را با طرف دیگر انجام دهید. قسمت پایین قایق باید قسمتی از کاغذ باشد که چین های اضافی دارد.

 

اوریگامی قایق

آموزش ساخت اوریگامی قایق

 

مثلث را دوباره به شکل مربع در آورید. درست مانند دفعه قبل، مثلث را بردارید، آن را 45 درجه بچرخانید، سپس با انگشتان خود قسمت پایین مثلث جدید خود را باز کنید. کاغذ را در امتداد لبه های آن چین بزنید تا به شکل مربع باقی بماند.

 

چگونه یک قایق کاغذی بسازیم

اوریگامی قایق کاغذی

 

مثلث های ضلع مربع را بیرون بکشید. از بالای قایق شروع کنید و به آرامی دو طرف آن را از هم جدا کنید تا درز از وسط قایق باز شود. کف دو طرف تا شده را چین دهید تا قایق کمی قوی تر شود. ممکن است لازم باشد مثلث داخل قایق را در حالی که دو ضلع آن را جدا می کنید بالا بکشید. سعی کنید مثلث داخل الماس را مستقیماً به سمت بالا نگه دارید زیرا این "دکل" قایق شما خواهد بود.

 

چگونه یک قایق کاغذی بسازیم

ساخت قایق کاغذی ساده به روش اوریگامی

 

قایق اوریگامی خود را شناور کنید. یک وان کوچک را پر از آب کنید و قایق را روی آب قرار دهید. اگر کمی شروع به افتادن کرد، به انجام تنظیمات کوچک ادامه دهید تا پهلوها را بالا نگه دارید و از غرق شدن قایق جلوگیری کنید. می‌توانید گوشه‌ها را با نوار چسب و چسب در اطراف آن تقویت کنید تا قایق خود را خشک نگه دارید.

 

نکته: قایق خود را ضد آب کنید! برای ماندگاری بیشتر قایق خود از یک کاغذ مومی شده از یک فروشگاه هنری استفاده کنید یا یک طرف کاغذ را با مداد رنگی کاملا رنگ کنید. همچنین می توانید سعی کنید قایق خود را از فویل آلومینیومی بسازید.

 

سوالات متداول درباره اوریگامی قایق

آیا می توانم از یک ورق فویل آلومینیومی استفاده کنم؟

بله، و به این سرعت غرق نمی شود، زیرا ضد آب خواهد بود.

 

آیا می توانید چیزهایی را در قایق خود قرار دهید؟

بله، اما نه چیزهای زیاد، و نه چیزهایی که خیلی سنگین یا خیلی بزرگ هستند.

 

اگر از کاغذ معمولی استفاده کنید چه اتفاقی می افتد؟ به جای استفاده از کاغذ اوریگامی چه نوع تفاوتی ایجاد خواهد کرد؟

ممکن است تا کردن آن کمی سخت تر باشد، زیرا کاغذ معمولی ضخیم تر از کاغذ اوریگامی است.

 

سخن پایانی مقاله درباره اوریگامی قایق

- توجه داشته باشید که هر چه کاغذی که استفاده می کنید سنگین تر باشد، ساخت قایق سخت تر خواهد بود.

- اگر قایق خود را روی حجم بزرگی از آب شناور می‌کنید، مانند حوض، می‌توانید رشته‌ای را به انتهای قایق بچسبانید. سر دیگر رشته را نگه دارید تا شناور نشود!

- سعی کنید لبه های کاغذ در یک ردیف قرار گیرند. یک قایق یکنواخت به معنای احتمال کمتر واژگونی است.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------