6 روش خلاقانه برای آموزش چپ و راست به کودکانروش های خلاقانه برای آموزش چپ از راست, روش های خلاقانه برای آموزش چپ و راست به کودکان, آموزش چپ و راست به کودکان

6 روش خلاقانه برای آموزش چپ و راست به کودکان

 

روش هایی موثر برای آموزش چپ و راست به کودکان

در سنین 5-6 سالگی یکی از دغدغه های والدین آموزش چپ و راست به کودکان است. نمی دانند که چگونه به آن ها آموزش بدهند. در ادامه این مقاله از بیتوته راهکارهایی کارآمد را برای شما آورده ایم که امیدوارم آن ها را انجام بدهید اما این را بدانید که همه چیز به صبر و زمان نیاز دارد.

بهترین روش ها برای آموزش چپ و راست به کودکان:

پوشیدن کفش و جوراب و بعضی بازی ها، برای یادگیری خیلی از چیزها، نیاز به تشخیص سمت چپ و راست دارند. تشخیص سمت چپ و راست برای کودکان دشوار است اما برای شماها نیز خیلی دشوار است که بخواهید به آن ها آموزش بدهید. به همین منظور چندین روش موثر را برای شما آورده ایم. با تکرار و صبر شما به فرزند خود چپ و راست را آموزش بدهید. این کار نیاز به زمان دارد هرگز با فرزند خود برخورد نکنید.

 

نشانه گذاری:

یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای آموزش چپ و راست به کودکان، نشانه گذاری می باشد. به این صورت که روی دست راست و یا چپ برچسب بزنید و یا نقاشی بکشید. یا روی یکی از کفش های آن ها نشانه ای بزنید.

 

حتی می توانید ناخن یکی از دست ها را یک رنگ و ناخن دست دیگر را رنگ دیگر بزنید.

 

راه های ساده برای آموزش چپ و راست به کودکان, راه هایی برای آموزش چپ و راست به کودکان,راههای آموزش چپ و راست به کودکان

رمز عبور اتاق با تصویر دست

 

بازی کردن :

با کودک خود بازی کنید و در آن بازی بخواهید دست راست یا چپ خود را بالا ببرد و یا دست راست روی پای چپ و برعکس و یا دست راست را روی پای راست و برعکس و یا روی یکی از چشم ها قرار بدهد. از او بخواهید به سمت چپ و یا راست برود و یا از سمت چپ یا راست توپ بیاورد و یا قرار بدهد.

 

یا ماشین های خود را سمت راست و توپ های خود را سمت چپ بچینید.

 

دست راست و یا چپ شان را روی کاغذ بکشید و روی در اتاقشان بچسبانید. به عنوان رمز ورود به اتاقشان باشد و برای ورود به اتاق باید همان دست شان را روی نقاشی آن بگذارند و سپس وارد اتاقش شود. به او بگویید که باید کدام دست را روی آن قرار بدهد که دستش را تشخیص بدهد.

 

روش های خلاقانه برای آموزش چپ و راست به کودکان, آموزش چپ و راست به کودکان, آموزش چپ و راست به کودکان

آموزش راست و چپ به کودکان با بازی

 

آموزش با دست غالب :

به او بگویید با چه دستی غذا می خورد یا نقاشی می کشد و اجازه بدهید با آن دست راست و چپش را تشخیص بدهد. 

 

ویژگی های بدن :

اگر کودک شما خال و یا نشانه ای در یک سمت بدنش دارد به او بگویید مثلا این طرف که خال  دارید سمت چپ شما است. اگر ندارد خودتان روی دستش یک خال یا خالکوبی چاپ کنید.

 

استفاده از زیور آلات :

یک انگشتر و یا دستبند و ... داخل یکی از دستانش بگذارید و اجازه بدهید با آن دست آشنا شود.

 

هنگام عبور از خیابان :

زمان عبور از خیابان دست فرزند خود را بگیرید و به آن آموزش بدهید که ابتدا سمت چپ را نگاه کند زیرا ماشین ها همیشه ابتدا از سمت چپ می آیند.

 

حرف L :

برای کودکی که کاملاً در مورد چپ و راست گیج شده است، ایده خوبی است که به او بگویید هر دو کف دست خود را رو به پایین بگیرد. و شست خود را از انگشت سبابه جدا کنید و باز نگه دارید. دستی که حرف L را بین انگشت شست و سبابه نشان می دهد، دست چپ است. این یکی از ساده ترین راه هایی است که می توانید به فرزندتان آموزش بدهید.

 

روش های آموزشی چپ و راست, راه های ساده برای آموزش چپ و راست به کودکان, راه هایی برای آموزش چپ و راست به کودکان

آموزش چپ و راست با حرف L

 

سوالات متداول

1. کودک من بین راست و چپ گیج می شود، آیا طبیعی است ؟

بله کاملا طبیعی است. اگرچه کودکان می دانند با کدام دست غذا می خورند یا با کدام دست می نویسند، اما همچنان ممکن است گیج شوند. برای یادگیری این مفهوم مهم زمان می برد.

 

2. چه مدت طول می کشد تا کودک من بین راست و چپ تفاوت قائل شود ؟

بستگی به بچه دارد هر کودکی منحصر به فرد است و زمان خود را برای یادگیری چیزها صرف می کند. بارها و بارها با حوصله به آنها آموزش دهید و روش های ما را برای سرعت بخشیدن به این کار دنبال کنید.

 

3. اگر کودک من دائماً چپ و راست خود را اشتباه بگیرد، آیا می تواند نشان دهنده مشکل یادگیری باشد؟

لازم نیست. برای این نتیجه گیری عجله نکنید.

 

4. چرا آموزش مفهوم چپ و راست به فرزندم مهم است؟

چپ و راست معمولاً کلمات و وسایل ارتباطی برای گفتن مسیرها و چیزهای دیگر هستند. اگر کودک شما این را زود یاد نگیرد، کار را برای او سخت می کند. حتی ممکن است وقتی با بچه های دیگر بازی می‌کنند، احساس پوچی کنند و از آن ها دور شوند.

 

گردآوری : بخش کودکان بیتوته

 سرگرمی های کودکانه

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------