خودرویی‌ها بورس را قرق کردند  اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی , خودرو

در دومین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل ۱۰۳ واحد رشد کرد و به رقم ۷۸ هزار و ۹۸۵ واحدی رسید. در این روز خودرویی‌ها از رشد چشم‌گیری برخوردار بودند.

  ایسنا نوشت:امروز یکشنبه شاخص بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران از ابتدای باز شدن معاملات روند رو به افزایش را طی کرد و پس از ۱۰۳ واحد رشد به رقم ۷۸ هزار و ۹۸۵ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن پس از ۴۱ واحد رشد به رقم ۱۷ هزار و ۲۶۸ واحدی رسید.

 

شاخص آزاد شناور نیز ۲۰۱ واحد رشد کرد و به عدد ۸۶ هزار و ۱۴۰ واحدی دست یافت و بازار شاخص اول و دوم هر یک ۲۸ و ۴۷۵ واحد بالا رفتند.

 

در معاملات امروز نماد شرکت ارتباطات سیار ایران، فولاد خوزستان و پارس خودرو هر یک به ترتیب ۵۷، ۵۶ و ۲۲ واحد تاثیر مثبت روی شاخص داشت همچنین فولاد خراسان، پتروشیمی سرمایه‌ گذاری ایرانیان، گسترش نفت و گاز پارسیان به ترتیب ۳۵، ۱۳ و هفت واحد تاثیر کاهنده روی دماسنج بازار داشتند.

 

در داد و ستدهای دومین روز معاملات بورس تهران خودرویی‌ها یک دست رشد کردند به طوری که در نمادهایی از این گروه شاهد صف خرید بودیم. در نماد پارس خودرو ۹۷ درصد از عرضه‌ها مربوط به سهامداران حقیقی و نزدیک به ۸۹ درصد از خریدها توسط حقیقی‌ها صورت پذیرفت.

 

در گروه فلزات اساسی نیز نیمی از نمادها روند رو به رشد را در قیمت پایانی در پیش گرفتند، اما به عنوان نمونه در نماد سهامی ذوب آهن اصفهان که ارزش و حجم معامله بالایی دارد روند قیمت‌ها رو به کاهش بود هر چند که این کاهش در مجموع چندان ملموس نبود و حتی به ۰.۳ درصد هم نرسید.

 

در گروه قند و شکر نیز نیمی از نمادها روند رو به رشد را از سر گرفتند هر چند که در طرف مقابل نمادهایی بودند که تا چهار درصد در قیمت پایانی افت را تجربه کردند.

 

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۲۶۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۱۲۱ میلیون سهم در ۴۲ هزار و ۸۷۹ نوبت داد و ستد بود.

 

از جمله داد و ستدهای درون گروهی امروز می‌توان به معاملاتی در نمادهای مخابرات ایران، فولاد مبارکه اصفهان، بانک سینا، گروه مدیریت سرمایه‌ گذاری امید و صندوق سرمایه‌ گذاری بازنشستگی ایران خودرو و ملی صنایع مس ایران اشاره کرد.

 

آیفکس نیز ۳.۸ واحد رشد کرد و به رقم ۹۰۰.۶ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۳۰۸ میلیارد تومانی را تجربه کرد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۷۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۶ هزار و ۵۹۵ نوبت داد و ستد بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------