طرز تهیه کنسرو ذرت شیرین کنسرو ذرت شیرین,طرز تهیه ذرت شیرین

طرز تهیه ذرت شیرین

 

طرز تهیه کنسرو ذرت

خوشمزه ترین نوع ذرت کنسرو آن است. که به صورت سریع و راحت می توانید از آن استفاده کنید. در ادامه طرز تهیه کنسرو ذرت را در خانه آموزش می دهیم.

ذرت به عنوان یکی از پرطرفدار ترین خوراکی ها در بین مردم به حساب می آید که با شکل های مختلفی می توانید آن را استفاده کنید و خوشمزه ترین نوع آن ذرت کنسرو شده است این خوراکی یکی از سبزیجات نشاسته ای می باشد که در دو نوع خشک و شیرین وجود دارد که نوع شیرین آن دارای مواد قندی بیشتری است و بسته به نوع ذرت مواد معدنی موجود در آن متفاوت می باشد اما به صورت کلی ذرت دارای مقادیر فراوانی مس، فسفر، منیزیم و منگنز است.

 

مواد لازم برای تهیه کنسرو ذرت مکزیکی :

بلال 4 عدد
نمک یک چهارم قاشق چایخوری
شکر یک قاشق غذاخوری
آب به مقدار لازم

 

طرز تهیه کنسرو ذرت مکزیکی:

برای طرز تهیه ذرت کنسروی، از بلال ذرت مکزیکی استفاده کنید. این بلال ها مخصوص ذرت مکزیکی و باب کنسرو کردن هستند. ویژگی این بلال ها این است که دانه های درشت و شیرین و نرم تر دارند و بدون مو هستند.

 

  بیشتر بخوانید: طرز تهیه ذرت مکزیکی

 

ابتدا باید دانه های بلال را از آن جدا کنید که روش های متفاوتی وجود دارد یکی از بهترین روش ها این است که یک ردیف دانه های ذرت را با چاقو برش بزنید و جدا کنید و ردیف های بعد را با دست به سمت ردیفی که جدا کردید فشار بدهید. با این روش دانه های ذرت به صورت کامل و یک شکل از آن جدا می شوند. برای اینکه روش های متفاوت دانه کردن بلال را بدانید به مطلب نحوه دانه کردن و نگهداری ذرت مراجعه کنید.

 

پس از دانه کردن بلال ها آن ها را داخل آبکش بریزید و با آب بشویید. سپس آن ها را مقداری آب داخل قابلمه ای بریزید و اجازه بدهید به جوش بیاید در حین پخت به ازای هر 4 بلال یک قاشق غذاخوری شکر و یک چهارم قاشق چایخوری نمک اضافه کنید نمک باعث سفت شدن بلال ها می شود و شکر باعث نرم شدن بلال ها می شود زمانی که هر دو را با هم اضافه کنید خیلی خوشمزه و مانند بازاری ها می شود. پس از اینکه پختند اجازه بدهید ذرت ها خنک شوند و بعد آن ها را با همان آب داخل قابلمه داخل شیشه بریزید و در شیشه را محکم ببندید.

 

شیشه ها را داخل قابلمه قرار بدهید و قابلمه را حداقل تا نیمه های شیشه آب کنید و روی شعله ی گاز قرار بدهید. اجازه بدهید آب آن حدود 30 دقیقه با حرارت کم بجوشد.

 

بعد از این زمان شیشه را خارج کنید و سرو ته در مکانی قرار دهید، چنانچه آب کنسرو از شیشه خارج شود یعنی عملیات کنسرو کردن به خوبی انجام نشده است و باید این شیشه را سریعا مصرف کنید. اگر آبی خارج نشد اجازه دهید شیشه کاملا خنک شود سپس آن را داخل نگهداری کنید.

 

کنسرو ذرت شیرین

 

نکاتی برای کنسرو کردن ذرت :

از شیشه های تمیز و استریل شده با درهای فلزی استفاده کنید.

 می توانید از بلال های کوچک (بچه بلال) برای کنسرو استفاده کنید.

 

 از این کنسروهای ذرت می توانید برای تهیه ی انواع سالاد، سوپ و ذرت مکزیکی استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 لذت آشپزی با بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------